Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 10:30:35 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ!  (Αναγνώστηκε 4591 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 27, 2010, 01:05:33 μμ »

Έχω να κάνω μια πρόταση σε όλα τα μέλη του forum μας, τα οποία είναι αρκούντως έξυπνα και υποψιασμένα. ( Άλλωστε δεν γίνεται κανείς συλλέκτης-επενδυτής αν δεν είναι έξυπνος και υποψιασμένος).
Το μόνο που σας παρακαλώ είναι να μην διαστρέψετε την πρότασή μου, ούτε να τη δείτε με καχυποψία.
Δείτε την απλά σαν μια εντελώς προσωπική γνώμη.
Λοιπόν.
Δεν νομίζετε ότι τώρα είναι η ώρα να αγοράσετε λίρες, χρυσά νομισματάκια κλπ.;
Θα κάνετε και μια ωραία συλλογή!!

Αυτό μόνο είχα να πώ!
 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 02:52:48 μμ »

Η απάντηση σε αυτή την ερώτηση είναι απλή.  Όχι.  Ο κανόνας για να βγεις κερδισμένος λέει ότι πρέπει να πηγαίνεις ενάντια στην επικρατούσα τάση.  Ανεβαίνει χρυσός?.........αγοράζεις μετοχές ή κάτι άλλο. Το λάθος αυτό το έκαναν όλοι και το 1999 όταν αγόραζαν μετοχές.  Στην πράξη βέβαια είναι εξαιρετικά δύσκολο να πηγαίνεις ενάντια στο κοπάδι και γι' αυτό είναι πάντα λίγοι οι κερδισμένοι.  Είναι δύσκολο να μην παρασύρεσε από την επικρατούσα τάση.  Γιατί αγοράζαν όλοι μετοχές σαν τρελοί στις 6.000 μονάδες και τώρα δεν ασχολείται κανείς στις 1.500 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 04:16:41 μμ »

Συμφωνω ,εγω λεω να αγορασετε ελληνικα νομισματα τωρα που ειναι και σχετικα χαμηλα πουλωντας λιρες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...ετσι κι αλλιως οποιος αγοραζει λιρες με σκοπο να επενδυσει, θα αργησει αρκετα να παρει το κεφαλαιο του και καποιο κερδος πισω...
Απλα το νομισμα εχει μια ιδιαιτεροτητα που δε την εχει η λιρα: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ Σαρκασμός Κλείσιμο ματιού

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 04:38:37 μμ »

Συμφωνω ,εγω λεω να αγορασετε ελληνικα νομισματα τωρα που ειναι και σχετικα χαμηλα πουλωντας λιρες ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Συμφωνω με τον Ναυαρχο!! Και για να μην τρεχετε στην τραπεζα να καθεστε στην ουρα για να πουλησετε τις λιρες σας κανω εγω την διευκοληνση να σας τις παρω στην τιμη που τις αγοραζει η τραπεζα!!
Και καντε τα μετα Νεοελληνικα νομισματα που ειναι φτηνα αυτον τον καιρο και θα ανεβουν σιγουρα μολις περασει η κριση!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 04:54:28 μμ »

Γιώργο! Τώρα μόλις άρχισε εδώ στην Αθήνα να βροντάει!!!
Λές νά' ρχεται και καμμιά καταιγίδα?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 06:05:10 μμ »

Συμφωνω ,εγω λεω να αγορασετε ελληνικα νομισματα τωρα που ειναι και σχετικα χαμηλα πουλωντας λιρες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...ετσι κι αλλιως οποιος αγοραζει λιρες με σκοπο να επενδυσει, θα αργησει αρκετα να παρει το κεφαλαιο του και καποιο κερδος πισω...
Απλα το νομισμα εχει μια ιδιαιτεροτητα που δε την εχει η λιρα: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ Σαρκασμός Κλείσιμο ματιού

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
και συμπληρωνω εγω στα λεγομενα του Αρη.Εχεις να φας φαπα πριν το μαθεις! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 06:41:37 μμ »

Εσυ Αναργυρε εισαι ετοιμος για το νεολληνικο νομισμα... Κλείσιμο ματιού
Χωρις να κανω πλακα, εχεις παρα πολλες γνωσεις και παρακολουθεις συνεχως την αγορα...νομιζω οτι δε θα φας φαπες, ΘΑ ΡΙΞΕΙΣ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 07:14:21 μμ »

Eγω ειμαι ετοιμος για το νεοελληνικο νομισμα.Αυτο δεν ειναι ετοιμο για να ερθει στην κατοχη μου.Οταν οι τιμες πεσουν στο 1/3 τοτε μπορει,μπορει να αγορασω.Δεν μπορει μια δραχμη του '11 ας πουμε νομισμα 100 χρονων σε ενα ms62-63 να την ζητανε 700 κατοσταρικα αυτο ειναι τρελλα.Αναλογα ευρωπαικα νομισματα εχου το 1/5 της αξιας.Σε μια αγορα ρηχη σαν την ελληνικη που οταν θα προσπαθησεςι να ρευστοποιησεις θα παρεις το .....
Εχω χρονο να περιμενω νεος ειμαι ακομα.Προς το παρον ευρωπαικα και αμερικανικα που εχουν κοσμο παγκοσμιως Σαρκασμός
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 02:31:04 μμ »

Εσυ Αναργυρε εισαι ετοιμος για το νεολληνικο νομισμα... Κλείσιμο ματιού
Χωρις να κανω πλακα, εχεις παρα πολλες γνωσεις και παρακολουθεις συνεχως την αγορα...νομιζω οτι δε θα φας φαπες, ΘΑ ΡΙΞΕΙΣ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Αρη ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια αλλα χωρις να θελω να ειμαι επιτηδευμενα μετριοφρων θα σου πω οτι εξακολουθω να τρωω φαπες(το αλλο που εχω στο μυαλο μου δεν το λεω γιατι διαβαζουν το φορουμ και κυριες)
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 09:19:34 μμ »

οποιος λεει οτι δεν εχει φαει φαπες ειναι για τα πανιγυρια το θεμα δεν ειναι ποιος εχει φαει φαπες αφου ολοι εχουμε φαει το θεμα ειναι ποιος μαθαινει απο τις φαμες εκει ειναι η μαγκια!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences