Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 05:18:36 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αντιγραφη (clopy-paste) της ιστοσελιδας μου  (Αναγνώστηκε 1628 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 654


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« στις: Φεβρουάριος 25, 2013, 12:33:44 πμ »

Για οσους ασχολουνται με τα χαρτονομισματα γνωριζουν οτι εδω σχεδον και 10 και πλεον χρονια εχω φτιαξει ενα site που περιγραφει τα ελληνικα χαρτονομισματα http://greekcurrency.110mb.com/ δινοντας αρκετες πληροφοριες και εικονες γι'αυτα. Ενα χρονο μετα το ανεβασμα του site μου ειδα στο ιντερνετ οτι καποιος το ειχε κανει πληρη αντιγραφη και το πλασαρε για δικο του (παραλληλα ειχε αντιγραψει και ενα αλλο φιλικο site). Μετα απο καποια emails τα κατεβασε αμεσως και το θεμα εληξε.

Μολις προσφατα ανακαλυψα αυτο το site http://www.greekbanknotes.com/ το οποιο ειναι και αυτο αντιγραφη το μεγαλυτερο μερος του απο την ιστοσελιδα μου!!! Η δομη των πινακων, τα thubnails (μικρες εικονες), οι μεγαλες εικονες, οι πληροφοριες ακομα και τα ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΗΜΕΙΑ εχει αντιγραψει. Αν κοιταξω και τον κωδικα ειμαι σιγουρος οτι και εκει θα βρω τα στοιχεια μου!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Δεν μπορω να επιβεβαιωσω (ακομα) αν οι δυο περιπτωσεις αντιγραφης εγιναν απο το ιδιο ατομο, αλλα ρε φιλε μου, κανεις τον κοπο να αντιγραψεις δουλεια καποιου, καντο λιγο πιο εντεχα και οχι τοσο κραυγαλεα. Καρφωνεσαι...
Καταγράφηκε

Thodoris79
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2013, 12:49:03 πμ »

Λeω και εγω...για το blog μου λεει.. Κλείσιμο ματιού Γλώσσα
Καταγράφηκε

wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 25, 2013, 01:48:32 πμ »

Φίλε Βαγγέλη,

Το site που αναφέρεις το είχα πρωτοδεί το Σεπτέμβριο του 2012. Είχα τυπώσει μάλιστα αρκετές σελίδες για να τις μελετήσω. Προσωπικά δεν ήξερα το site σου γιατί εκείνη περίπου την εποχή έγινα μέλος στο Στέκι. Αν πράγματι εχει γίνει αντιγραφή είναι πολύ άσχημο και δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις.

Θέλω να ρωτήσω κάτι: οι φωτογραφίες στο site σου είναι απο τη προσωπική σου συλλογή; Αρκετές φωτογραφίες λείπουν. Γιατί; Αν είναι απο την προσωπική σου συλλογή τότε αντιλαμβάνομαι γιατί;

Με μια γρήγορη ματιά, σε τυχαία χαρτονομίσματα που διάλεξα όπου υπάρχουν φωτογραφίες, οι κωδικοί τους διαφέρουν στα δύο sites. Αρα, δεν είναι απο τις δικές σου. Βέβαια πρέπει να τις ελέγξεις όλες προσεχτικά.

Μπορείς να μας αναφέρεις κάποια σημεία (τα λάθη που αναφέρεις) που βλέπεις την αντιγραφή;

Φιλικά.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences