Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:27:57 μμ
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΛΑΣΤΕΣ ΛΙΡΕΣ!!  (Αναγνώστηκε 188655 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #210 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 12:30:15 πμ »

Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά εγώ δεν διάβασα ούτε ύβρεις και κυρίως απειλές... Απορία
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #211 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 05:09:45 μμ »

Όποιος έχει στοιχεία και θεωρεί ότι έτσι «προστατεύει» εμάς τους αμαθείς, να μιλήσει με ονοματεπώνυμα και να αναλάβει την ευθύνη αυτών που γράφει. Διαφορετικά να σιωπήσει, διότι με τα υπονοούμενα και τις σπόντες δεν μπορεί παρά να χαρακτηρισθεί το λιγότερο ελεεινός συκοφάντης.
Ποιος είστε εσεις για να σας δώσουμε αναφορά?  Απορία
Αυτό γίνετε μόνο σε αρμόδιους και όχι δημόσια
Γνωριζόμαστε κύριε και μου απευθύνετε το ερώτημα; Σας παρακαλώ να είσαστε ιδιαίτερα προσεκτικός μαζί μου Θυμός.
Ακριβώς επειδή δεν γνωριζόμαστε φρόντισε να είσαι πιο ευγενικός.
Σε εμένα δεν πρόκειται να επιβάλλεις την άποψη σου με ειρωνείες, ύβρεις και απειλές.
Επειδή είναι προφανές ότι δεν καταλαβαίνετε με την πρώτη, σας παρακαλώ ξανά να είστε προσεκτικότερος.

ΥΓ. Την προστακτική και τον ενικό στους φίλους και κολλητούς και εκεί που παίρνει τον καθένα Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #212 στις: Ιανουάριος 17, 2016, 06:23:18 μμ »

Όποιος έχει στοιχεία και θεωρεί ότι έτσι «προστατεύει» εμάς τους αμαθείς, να μιλήσει με ονοματεπώνυμα και να αναλάβει την ευθύνη αυτών που γράφει. Διαφορετικά να σιωπήσει, διότι με τα υπονοούμενα και τις σπόντες δεν μπορεί παρά να χαρακτηρισθεί το λιγότερο ελεεινός συκοφάντης.

Ποιος είστε εσεις για να σας δώσουμε αναφορά?  Απορία
Αυτό γίνετε μόνο σε αρμόδιους και όχι δημόσια

miou αν έχεις να κατηγορήσεις κάποιους κάνε το με ονόματα. Όχι γενικά και αόριστα, γιατί προσβάλλεις το σύνολο των χρηστών. Διαφορετικά μπορείς και να ανακαλέσεις...
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 22, 2016, 09:26:32 μμ »

Φυσικά, όλες οι λίρες Victoria Young Head St. George Reverse  (1871-1887) είναι έτσι δλδ η πίσω όψη είναι ανάποδα από το κεφάλι. Αυτό ονομάζεται Coin Alignment. Από το 1887 και το Jubilee head και μέχρι σήμερα αλλάζει και γίνεται Medal Alignment. Αν δεν συμβαίνουν τα παραπάνω τότε κάτι τρέχει.

το ίδιο ισχυεί και για τους θυρεούς??
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 22, 2016, 10:00:45 μμ »

Φυσικά, όλες οι λίρες Victoria Young Head St. George Reverse  (1871-1887) είναι έτσι δλδ η πίσω όψη είναι ανάποδα από το κεφάλι. Αυτό ονομάζεται Coin Alignment. Από το 1887 και το Jubilee head και μέχρι σήμερα αλλάζει και γίνεται Medal Alignment. Αν δεν συμβαίνουν τα παραπάνω τότε κάτι τρέχει.

το ίδιο ισχυεί και για τους θυρεούς??
Ναι
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 22, 2016, 10:03:28 μμ »

Σε ευχαριστώ Κοσμά  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Miki k
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 29, 2017, 11:15:36 πμ »

Και ερχομαστε τωρα στις πλαστες Λιρες Λιβανου!!Οι λιρες αυτες δημιουργηθηκαν το 1967 (περιπου) απο οτι εχω ακουσει απο παλιους στον Αραβοϊσραηλινό πολεμο!!Χρειαζονταν χρηματα για πολεμικο υλικο και ο τροπος που σκεφτηκαν για να διωξουν το χρυσαφι τους προς την δυση ηταν οι πεντολιρες!! Και λεω πεντολιρες διοτι μεχρι σημερα δεν εχω δει μικρη λιρα με το σημα τους!! Ναι σωστα διαβασατε.... Οι λιρες του Λιβανου εχουν πανω τους ενα μικρο εξτρα σημαδι το οποιο κατα τους παλιους για αλλους λεει τα καρατια σε Αραβικη γραφη κατα δε αλλους λεει το νομισματοκοπειο που βγηκαν!!Η αληθεια σε αυτο δεν ξερω πια ειναι!!Σας επισυναπτω φωτο μιας πεντολιρας Λιβανου και το επιμαχο εξτρα σημαδι!!Αμα βλεπετε αυτο το σημαδι εχετε μια Πεντολιρα Λιβανου στα χερια σας!!

Καλησπέρα και απο μένα. Χθες είχα στα χέρια μου 2 μονές με το ίδιο σημάδι άρα έχει και μικρές. Βέβαια ,πέρα από το σημάδι, έβγαζε μάτι ότι κάτι δεν πήγενε καλά...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 01, 2018, 03:50:15 μμ »

Όποιος τυχερός προλάβει παιδιά  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

https://www.ebay.com/itm/ERROR-GOLD-SOVEREIGN-QUEEN-VICTORIA-YOUNG-HEAD-DATED-1925-M-EXTREMELY-RARE-COIN/302827616308?hash=item4681eeb834%3Ag%3AuXsAAOSwqz9bYbIG&_sop=10&_sacat=11116&_nkw=sovereign&_from=R40&rt=nc


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2018, 03:54:13 μμ από ellinas » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 01, 2018, 04:07:49 μμ »

Τι λες βρε παιδι μου;; 3000;; Επειδη ειναι 8,2 γμρ ;;;
Σπανιοτητα !!!
Παντως δεν την βλεπω για παλια κοπη , συγχρονη μου μοιαζει !!!
Κανεις παλιος δεν θα την τυπωνε τοσο μαπα καρπουζι.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 01, 2018, 08:42:01 μμ »

Σκέψου να ήταν 8,4 γρ. τι θα ζητούσε.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences