Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:41:12 μμ
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΛΑΣΤΕΣ ΛΙΡΕΣ!!  (Αναγνώστηκε 188584 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #150 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 09:01:39 μμ »

Κύριοι

Είμαι χρόνια επενδυτής στον συγκεκριμένο τίτλο. Διαβάζοντας το στέκι σας, μου άρεσε και μου "κολλήσατε" το μικρόβιο του συλλεκτισμού και δεν το αρνούμαι με συγκινεί. Έθεσα το θέμα αντιγράφου του παραπάνω νομίσματος γιατί διαβάζοντας σχετικά αρθρα στο στέκι δεν συναντήσα παρόμοια κατάσταση. Και όλα αυτά επειδή μου αρέσει να μαθαίνω.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 10:39:09 μμ »

Δημήτρη (Haronta) όποιος ειδήμωνας πεί σήμερα ότι δεν έχει φάει κόπια και ούτε θα φάει,αλλά και το αντίθετο μάλλον ζεί το όνειρό του.
Στην λίρα δεν υπάρχει το απόλυτο, απλά λές είμαι πιο έμπειρος.
Ειδικά σήμερα ποτέ δεν λές ποτέ.
Αν λοιπόν πιστεύεις ότι κάτι σε ενδιαφέρει και αξίζει, πιστοποιείται και τελειώνει το παραμύθι.
Τώρα όποιος θέλει ποσότητα,γίνεται επιθεωρητής Κλουζό. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 10:45:53 μμ »

Δημήτρη (Haronta) όποιος ειδήμωνας πεί σήμερα ότι δεν έχει φάει κόπια και ούτε θα φάει,αλλά και το αντίθετο μάλλον ζεί το όνειρό του.
Στην λίρα δεν υπάρχει το απόλυτο, απλά λές είμαι πιο έμπειρος.
Ειδικά σήμερα ποτέ δεν λές ποτέ.
Αν λοιπόν πιστεύεις ότι κάτι σε ενδιαφέρει και αξίζει, πιστοποιείται και τελειώνει το παραμύθι.
Τώρα όποιος θέλει ποσότητα,γίνεται επιθεωρητής Κλουζό. Μεγάλο χαμόγελο
Δεν διαφωνω σε κατι απο αυτα που λες Δημητρη. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #153 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 10:48:18 μμ »

Δημήτρη (Haronta) όποιος ειδήμωνας πεί σήμερα ότι δεν έχει φάει κόπια και ούτε θα φάει,αλλά και το αντίθετο μάλλον ζεί το όνειρό του.
Στην λίρα δεν υπάρχει το απόλυτο, απλά λές είμαι πιο έμπειρος.
Ειδικά σήμερα ποτέ δεν λές ποτέ.
Αν λοιπόν πιστεύεις ότι κάτι σε ενδιαφέρει και αξίζει, πιστοποιείται και τελειώνει το παραμύθι.
Τώρα όποιος θέλει ποσότητα,γίνεται επιθεωρητής Κλουζό. Μεγάλο χαμόγελο

+1000000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #154 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 10:52:09 μμ »

Δημήτρη (Haronta) όποιος ειδήμωνας πεί σήμερα ότι δεν έχει φάει κόπια και ούτε θα φάει,αλλά και το αντίθετο μάλλον ζεί το όνειρό του.
Στην λίρα δεν υπάρχει το απόλυτο, απλά λές είμαι πιο έμπειρος.
Ειδικά σήμερα ποτέ δεν λές ποτέ.
Αν λοιπόν πιστεύεις ότι κάτι σε ενδιαφέρει και αξίζει, πιστοποιείται και τελειώνει το παραμύθι.
Τώρα όποιος θέλει ποσότητα,γίνεται επιθεωρητής Κλουζό. Μεγάλο χαμόγελο

+1000000000000000000
Ορίστε συμφωνεί και η παλιοσκουληκαντέρα. Μεγάλο χαμόγελο
Γιάννη λές να πάει το μέταλλο $10.000. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #155 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 11:02:45 μμ »

Δεν το πιστευα ποτε οτι θα συμφωνουσα μαζι σου.Δεν μπορεις να φανταστεις με ποσο ζορι πατησα το enter για το προηγουμενο μυνημα.Μην το παρεις ομως πανω σου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #156 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 11:09:18 μμ »

Δεν το πιστευα ποτε οτι θα συμφωνουσα μαζι σου.Δεν μπορεις να φανταστεις με ποσο ζορι πατησα το enter για το προηγουμενο μυνημα.Μην το παρεις ομως πανω σου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το πάτησες όμως. Κλείσιμο ματιού
Και τις προβλέψεις σου τις πάτησες, και ποιός ξέρει τι άλλο πάτησες. Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #157 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 11:19:31 μμ »

Είμαι χρόνια επενδυτής στον συγκεκριμένο τίτλο. Διαβάζοντας το στέκι σας, μου άρεσε και μου "κολλήσατε" το μικρόβιο του συλλεκτισμού και δεν το αρνούμαι με συγκινεί. Έθεσα το θέμα αντιγράφου του παραπάνω νομίσματος γιατί διαβάζοντας σχετικά αρθρα στο στέκι δεν συναντήσα παρόμοια κατάσταση. Και όλα αυτά επειδή μου αρέσει να μαθαίνω.

Ολοι οι αρχάριοι μοιάζουμε  Μεγάλο χαμόγελο
Και εγώ ως αρχάριος στο Στέκι ήμουν ο χειρότερος μαθητής, δεν είχα καμμιά σχέση με ζυγαριές, φίλερ και λούπες. Αλλά με μάγεψαν οι εραστές των συλλεκτικών, τα παλιά μέλη,που γκρέμιζαν την ρουτίνα και έβαλαν μεσα μου το πάθος για τα συλλεκτικά νομίσματα
Καθώς όμως πέρασα τα προκαταρκτικά κάτι άλλαξε μέσα μου, διαπίστωσα ότι δασκαλοι μας κοντευουν να βουλιάξουν μέσα στα πιο στενά τους συμφέροντα και στο εξής παντού ψάχνω να βρω κινητρα ιδιοτελη
Τόσο που δεν εμπιστεύομαι εκτιμήσεις χωρίς πειστική αιτιολογία όπως εσύ...
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #158 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 11:54:27 μμ »

Είμαι χρόνια επενδυτής στον συγκεκριμένο τίτλο. Διαβάζοντας το στέκι σας, μου άρεσε και μου "κολλήσατε" το μικρόβιο του συλλεκτισμού και δεν το αρνούμαι με συγκινεί. Έθεσα το θέμα αντιγράφου του παραπάνω νομίσματος γιατί διαβάζοντας σχετικά αρθρα στο στέκι δεν συναντήσα παρόμοια κατάσταση. Και όλα αυτά επειδή μου αρέσει να μαθαίνω.

Ολοι οι αρχάριοι μοιάζουμε  Μεγάλο χαμόγελο
Και εγώ ως αρχάριος στο Στέκι ήμουν ο χειρότερος μαθητής, δεν είχα καμμιά σχέση με ζυγαριές, φίλερ και λούπες. Αλλά με μάγεψαν οι εραστές των συλλεκτικών, τα παλιά μέλη,που γκρέμιζαν την ρουτίνα και έβαλαν μεσα μου το πάθος για τα συλλεκτικά νομίσματα
Καθώς όμως πέρασα τα προκαταρκτικά κάτι άλλαξε μέσα μου, διαπίστωσα ότι δασκαλοι μας κοντευουν να βουλιάξουν μέσα στα πιο στενά τους συμφέροντα και στο εξής παντού ψάχνω να βρω κινητρα ιδιοτελη
Τόσο που δεν εμπιστεύομαι εκτιμήσεις χωρίς πειστική αιτιολογία όπως εσύ...
Εκτιμήσεις εκτιμήσεις εκτιμήσεις μεγάλη λέξη.
Η καλύτερη εκτίμηση είναι να είσαι κατασταλαγμένος σε αυτό που κάνεις, και όχι λόγω περιστάσεων.
Δεν υπάρχουν δάσκαλοι, απλά υπάρχουν καλύτεροι από σένα.
Εμπιστοσύνη - συμφέροντα - ιδιοτέλεια - αιτιολογίες, πές μου οποιαδήποτε ανθρώπινη δραστηριότητα που να μην περιέχει σε ένα βαθμό αυτές τις έννοιες.
Απλά χωρίζεις την ήρα από το σιτάρι.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #159 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 10:04:18 πμ »

Και μην ξεχνάμε και μία κατηγορία γνήσιων λιρών που τις επιχρυσώνουν. Αυτό δεν φαίνεται στις φωτογραφίες. Το καταλαβαίνεις από την εμπειρία και από το αφύσικο, κίτρινο χρώμα που έχουν το οποίο δεν αντανακλά την παλαιότητά τους.  Κλείσιμο ματιού

Νομίζω ότι δεν έχω διαβάσει κάτι ανάλογο στο στέκι. Ανεβαίνει το βάρος, κρύβονται οι ατέλειες και γενικά φρεσκάρεται η λίρα.
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 348


Προφίλ
« Απάντηση #160 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 12:16:43 μμ »

Ενδιαφέρουσα τροπή έχει αυτό το θέμα.Αυτό με την επιχρύσωση ομολογουμένως δεν το ήξερα
Τι σκέφτεται κανείς για να πουλήσει...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #161 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 12:42:13 μμ »

Eκει παραπανω καποιος εχει εκφρασει σοβαρες καταγγελιες για ιδιοτελειες και βουλιαγματα.Δεν βλεπω κανενα να το σχολιαζει.
ΥΓ Χρηστο μου βλεπεις γιατι δεν εκφερω πια καμμια αποψη σε θεματα αξιολογησης;
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #162 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 12:50:59 μμ »

Πάντοτε όταν διάλεγα στις 20 οι 2 ήταν επιχρυσωμένες. Ξεχώριζαν από μακρυά όταν έχεις και άλλες δίπλα. Και για να βοηθήσω λίγο στο χρώμα μοιάζουν με τις ιταλικές. Βλέπεις μία λίρα που έχει φθορές, είναι 100 χρόνων αλλά γυαλίζει σαν να "βγήκε" χθες. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #163 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 01:09:13 μμ »


Καθώς όμως πέρασα τα προκαταρκτικά κάτι άλλαξε μέσα μου, διαπίστωσα ότι δασκαλοι μας κοντευουν να βουλιάξουν μέσα στα πιο στενά τους συμφέροντα


Αυτο λες Μιχαλη μου σιγουρα.

Και μενα με πειραξε πολυ οταν το διαβασα.

Το να χαρακτηριζει καποιος γενικά και αοριστα χωρίς αποδείξεις σαν "'συμφεροντολογους" τα μελη που εχουν προσπαθησει να ξεστραβωσουν πολλους εδω μεσα ειναι επιεικως απαραδεκτο και για μενα.

Θα παρακαλεσω τον φιλο να πει ονομαστικα ποιους εννοει και να μην αφηνει τετοιες εντυπωσεις να υπαρχουν για ολους.  
 
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #164 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 01:11:21 μμ »


Καθώς όμως πέρασα τα προκαταρκτικά κάτι άλλαξε μέσα μου, διαπίστωσα ότι δασκαλοι μας κοντευουν να βουλιάξουν μέσα στα πιο στενά τους συμφέροντα


Αυτο λες Μιχαλη μου σιγουρα.

Και μενα με πειραξε πολυ οταν το διαβασα.

Το να χαρακτηριζει καποιος γενικά και αοριστα χωρίς αποδείξεις σαν "'συμφεροντολογους" τα μελη που εχουν προσπαθησει να ξεστραβωσουν πολλους εδω μεσα ειναι επιεικως απαραδεκτο και για μενα.

Θα παρακαλεσω τον φιλο να πει ονομαστικα ποιους εννοει και να μην αφηνει τετοιες εντυπωσεις να υπαρχουν για ολους.  
 
+10000000
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences