Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 06:45:49 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: Θα ηθελα Τη γνωμη σας...  (Αναγνώστηκε 5913 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 07, 2010, 12:03:15 μμ »

εγω παλι κερδισα ετουτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400159323295 αλλα δεν προσεξα οτι εχει επιφυλαξεις για τους αγοραστες με private feedback (τι τον κοφτει αυτον;). το κερδιζω και μου γραφει μηνυμα ρωτωντας αν το παρατήρησα στην περιγραφή του (αλλά δε μου λεει αν τελικα δεχεται να μου το στειλει μολις λαβει την πληρωμη). Τώρα αξιζει το νομισμα την ολη διαδικασια και ιστορια, αλλο θεμα αυτο... ποια η γνωμη σας  Απορία [και για το νομισμα (κατασταση - τιμη) και για την επιφυλαξη του πωλητη]
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 03:24:17 μμ »

Γιαννη το νομισμα ειναι παρα πολυ καλο!! Αν και δεν ειναι σπανιο , συχνα βλεπουμε ακυκλοφορητα μονολεπτα του 1901 , η τιμη που σου εκλεισε ειναι πολυ καλη!!
Τωρα οσο αφορα την αξιολογηση σου τί την εχεις πριβε και εσυ!! Ανοιξε την να την βλεπει ο κοσμος!!!
Εμενα παρα πολυ πωλητες που δεν εστελναν εκτος Αμερικης , μου εστειλαν τελικα και εφταιγε η αξιολογηση μου!! Τι φοβασε τις κατινιες του ενος και του αλλου?? Κατινιες Γιαννη παντα θα υπαρχουν!!
Απλα ας μπαινουν απο το ενα αυτι και ας βγαινουν απο το αλλο!! ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ!!
Ανοιξε το Feedback να το δει ο ανθρωπος βρε!! Ειναι κριμα να το χασεις το νομισματακι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 07:25:00 μμ »

Εγω εξεφρασα μια αποψη οτι το νομισμα πιθανοτατα ειναι καθαρισμενο! τι σοι red ειναι αυτο που δεν εχει καθολου λουστρο?

πειτε και τις δικες σας αποψεις να βοηθησουμε το Γιαννη!

επισης φαινεται σαν να εχει πειραξει τη φωτο στον οπισθοτυπο δεξια και αριστερα απο το 1 (λεπτον) και κατω απο το Ε
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 07:50:34 μμ »

Το νομισμα Θωμα δεν ειναι καθαρισμενο!!! Απλα δεν θα βγαλει R  σε περιπτωση σλαμπαρισματος!!Το νομισμα ειναι RB αλλα η φωτο του με προβληματιζει απο τον οπισθοτυπο λογω της θολουρας που εχει!!
Απο την Κορωνα παντως παει για ms Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 07:59:53 μμ »

Bλεπω και συ με ορους ms αρχισσες να μιλας.Κολλησες και την σλαμπιτιδα μετα την νοσο των καποδιστριακηδων.Θελεις επειγοντως νοσηλεια κι αντιβιοτικα για να ανταπεξελθεις στους ιους που σε εχουν προσβαλλει Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 08:02:23 μμ »

Bλεπω και συ με ορους ms αρχισσες να μιλας.Κολλησες και την σλαμπιτιδα μετα την νοσο των καποδιστριακηδων.Θελεις επειγοντως νοσηλεια κι αντιβιοτικα για να ανταπεξελθεις στους ιους που σε εχουν προσβαλλει Σαρκασμός
Εχεις δικιο Αναργυρε!! Δεν μου στελνεις δωρο καμια ντουζινα λιρες μπας και ελθω στα ισια μου?? Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 08:06:05 μμ »

Μπα η λυση  που προτεινω μετα απο συνδιασκεψη με τον ευατο μου ειναι να μου στειλεις ολες τις λιρες ,τα διλιρα και τα πεντολιρα προς φυλαξη για να νοιωσεις στερηση και μετα απο ενα ικανο διαστημα να στα επιστρεψω.
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 08:20:38 μμ »

για συγκριση παραθετω κι αυτα απο τις τελευταιες (ΣΧΕΤΙΚΑ προσφατες) δημοπρασιες της ΠΝΕ

http://www.nomisma.gr/auction/auction.aspx?TypeId=2&AuctionId=112&CategoryId=120  ΛΟΤ 350

http://www.nomisma.gr/auction/auction.aspx?TypeId=2&AuctionId=110&CategoryId=120 ΛΟΤ 494

http://www.nomisma.gr/auction/auction.aspx?TypeId=2&AuctionId=107&CategoryId=120 ΛΟΤ 334-335-336

κι αυτo

http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=807122&AucID=601&Lot=7105&Val=d47dc0feb0c5208bca935097d87c8a41






Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 07:53:44 μμ »

οι τιμές είναι καλές αυτήν την εποχή και ο ψάχνων βρίσκει  Κλείσιμο ματιού
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=160493532571&si=kmC%252BjoOngIc6LXBF21MJvejxh%252BA%253D&viewitem=&sspagename=ADME%3AB%3AEOIBUAA%3AGB%3A1123
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 10:48:54 μμ »

ωραιο κομματακι και η τιμη ακομα ωραιοτερη
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 10:58:12 μμ »

Εχει ενα μικρο χτυπηματακι στην περιμετρο!! Σε μια ενδεχομενη πιστοποιηση τι θα του στοιχιζε αυτο το χτυπημα?  Στριφογύρισμα ματιών
Η τιμη ηταν σπεσιαλ ομως Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 12:03:57 πμ »

 δεν κανει αυτο το νομισμα για πιστοποιηση
Καταγράφηκε
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 09:22:36 πμ »

Γιαννη το μονολεπτο που κερδισες (7-10-10)...ειναι RB και σλαμπαρεται...απλα ειναι αρκετα ευκολο να το βρεις...στα χρηματα που το πηρες ομως ειναι καλη αγορα.
Λουστρο εχει και ειναι απειραχτο το κερμα ,απλα δεν εχει βγαλει καλη φωτο ο ΠΑΠΑΡΑΣ!!!

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 09:39:21 πμ »

Το αλλο μονολεπτο δεν αξιζει να πιστοποιηθει (αν πιστοποιειται?), επειδη ειναι BN και ευκολο...απο τα κρητικα χαλκινα ,ολα εκτος το 1λ  1900 που ειναι πιο δυσκολο ,πιστοποιημενα βρισκονται σε RB και φθηνα...εχω ενα 1λ 1900 MS64 RB (NGC) το οποιο το αγορασα απο τον Δ.Ποδαρα και ειναι 95% κοκκινο, οριακα δε βγηκε RD.
τον τελευταιο χρονο εχουν βγει παρα πολλα μονολεπτα 1900...πριν 2-3 χρονια δεν τα εβρισκες ευκολα, και οι τιμες τους ηταν ψηλες...παρολαυτα κρατουν ακομα και τωρα υψηλη τιμη.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ 
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences