Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 07:35:40 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα σε αναμνηστικό  (Αναγνώστηκε 21893 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 11:08:15 μμ »

Καλησπέρα σας παρακαλώ πολύ τα φώτα σας σε αυτό το πρόβλημα.
Από την Φώτο σας φαίνετε ότι το νόμισμα με αυτές της γρατζουνιές  να  υπέστη βλάβη κατά την μεταφορά του με το ταχυδρομείο η σκόπιμος ο αγοραστής το έκανε αυτό  για να βρει μια δικαιολογία να το επιστρέψει στον πωλητή το νόμισμα  επειδή   το μετάνιωσε για την αγορά που έκανε?
Ευχαριστώ πολύ
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 11:16:17 μμ »

Το νόμισμα δεν ήταν σε προστατευτική κάψουλα; Γιατί αν ήταν, τότε λίγο δύσκολο να έγιναν αυτές οι γρατζουνιές κατα την αποστολή.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 11:28:58 μμ »

Το νόμισμα δεν ήταν σε προστατευτική κάψουλα; Γιατί αν ήταν, τότε λίγο δύσκολο να έγιναν αυτές οι γρατζουνιές κατα την αποστολή.
Όχι δεν ήταν
 ήταν μέσα σε πλαστική θήκη και είχε αποσταλεί σε φάκελο ενισχυμένο με φυσαλίδες και διπλωμένο με ένα χαρτί Α4
Καταγράφηκε
avvocato
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 76


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 11:33:00 μμ »

την απάντηση την έδωσες μόνος σου φίλε Δημήτρη..
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 11:37:53 μμ »

την απάντηση την έδωσες μόνος σου φίλε Δημήτρη..
Και άλλοι μου έχουν στείλει και σε χαρτάκια και σε ζελατίνες άλλα  τέτοιο  πράγμα όμως δεν έχω ξαναδεί και έχω στείλει κιόλας έτσι άλλα τέτοιο πράγμα τέτοιο χτύπημα στο μέταλλο δεν έχω δει ποτέ μου και ας άσπρισαν τα μαλακιά μου 
Καταγράφηκε
avvocato
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 76


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 11:47:37 μμ »

ο αγοράστης πρέπει να ..
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:06:57 πμ »

αν το εστειλες ετσι οπως λες.. δεν νομιζω να παθαινει κατι....

οταν το πουλουσες.. εχεις φωτογραφιες; ειναι το ιδιο νομισμα;;; ψαξε για κατι.. ισως καποιο σημαδακι κτλ...

αν και ισως ειναι τραβηγμενο αυτο που λεω.... παιζει να μην ειναι το δικο σου;;;

ακου μια εικασια μου... ο τυπος ειχε το νομισμα και το ειχε παρει φτηνα λογο του σοβαροτατου προβληματος του...με το εγκλημα αυτο πανω του (δεν το λες γρατσουνια... αλλα ειναι λες και το πηρε η παλια διαφημιση του jif... με το παγοπεδιλο που εκανε κυκλικες γρατσουνιες στον παγο...).
βλεπωντας το δικο σου... το αγορασε... αλλαξε το νομισμα... σου εστειλε το χαλασμενο δικο του και σου ζηταει τα χρηματα πισω.....

τραβηγμενο;;;; ΝΑΙ! αλλα... γινεται;; και παλι ναι... δυστυχως!!!

αν δεν ηταν ετσι το δικο σου κι εχεις αποδειξεις.. φωτογραφιας.. παιζει να μην του δωσεις τα χρηματα πισω.. δεν ξερω απο αυτα...
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:24:12 πμ »

αν το εστειλες ετσι οπως λες.. δεν νομιζω να παθαινει κατι....

οταν το πουλουσες.. εχεις φωτογραφιες; ειναι το ιδιο νομισμα;;; ψαξε για κατι.. ισως καποιο σημαδακι κτλ...

αν και ισως ειναι τραβηγμενο αυτο που λεω.... παιζει να μην ειναι το δικο σου;;;

ακου μια εικασια μου... ο τυπος ειχε το νομισμα και το ειχε παρει φτηνα λογο του σοβαροτατου προβληματος του...με το εγκλημα αυτο πανω του (δεν το λες γρατσουνια... αλλα ειναι λες και το πηρε η παλια διαφημιση του jif... με το παγοπεδιλο που εκανε κυκλικες γρατσουνιες στον παγο...).
βλεπωντας το δικο σου... το αγορασε... αλλαξε το νομισμα... σου εστειλε το χαλασμενο δικο του και σου ζηταει τα χρηματα πισω.....

τραβηγμενο;;;; ΝΑΙ! αλλα... γινεται;; και παλι ναι... δυστυχως!!!

αν δεν ηταν ετσι το δικο σου κι εχεις αποδειξεις.. φωτογραφιας.. παιζει να μην του δωσεις τα χρηματα πισω.. δεν ξερω απο αυτα...
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:27:21 πμ »

αν το εστειλες ετσι οπως λες.. δεν νομιζω να παθαινει κατι....

οταν το πουλουσες.. εχεις φωτογραφιες; ειναι το ιδιο νομισμα;;; ψαξε για κατι.. ισως καποιο σημαδακι κτλ...

αν και ισως ειναι τραβηγμενο αυτο που λεω.... παιζει να μην ειναι το δικο σου;;;

ακου μια εικασια μου... ο τυπος ειχε το νομισμα και το ειχε παρει φτηνα λογο του σοβαροτατου προβληματος του...με το εγκλημα αυτο πανω του (δεν το λες γρατσουνια... αλλα ειναι λες και το πηρε η παλια διαφημιση του jif... με το παγοπεδιλο που εκανε κυκλικες γρατσουνιες στον παγο...).
βλεπωντας το δικο σου... το αγορασε... αλλαξε το νομισμα... σου εστειλε το χαλασμενο δικο του και σου ζηταει τα χρηματα πισω.....

τραβηγμενο;;;; ΝΑΙ! αλλα... γινεται;; και παλι ναι... δυστυχως!!!

αν δεν ηταν ετσι το δικο σου κι εχεις αποδειξεις.. φωτογραφιας.. παιζει να μην του δωσεις τα χρηματα πισω.. δεν ξερω απο αυτα...
Δείτε το  και βγάλτε συμπέρασμα όπως ήταν αρχικά και πως κατάντησε στο τέλος
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:37:49 πμ »

Δημητρη μου... αν γινεται.. μπορεις να βγαλεις το νομισμα τωρα... φωτο ακριβως οπως το αλλο; στο ιδιο μερος υπο την ιδια γωνια... ή απλα σου εστειλε την φωτο να την δεις;;

στο λεω γιατι.... δεν μπορω να δω καθαρα.. την φωτο του χαλασμενου στα σημεια... αλλα κατι δεν μου καθετε καλα...

συντομα θα ποσταρω φωτο να σου δειξω σε ποια σημεια εχω....αμφιβολιες οτι ειναι το ιδιο νομισμα...
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:46:45 πμ »

Δεν το έχω στα χέρια μου το κέρμα μου έστειλε Φώτο έτσι λέει το παρέλαβε ότι βλέπετε
Παιδιά…. Έχω φρικάρει………..
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 01:08:08 πμ »

δες που πρεπει να εστιασεις..
εκει κατι μαλλον δεν παει καλα.. αλλα δεν μπορω να το ξερω με σιγουρια...



το σημειωμενο ως 1.... ισως και να υπαρχει... στο νομισμα..

το 3 και 6 .... ισως ειναι ξεγελασμα του φακου.. και ειναι σκονη κι οχι σημαδακι...

στο 5... το αρχικο νομισμα ειναι καθαρο... το αλλο εχει σημαδακι... εκτος του χαλασματος..

βασικα ειναι τα 4 και 7..... το 4 εχει 2 γρατσουνιτσες.. που δεν τις βλεπω στο αλλο... να ειναι παιχνιδι του φακου;;

το 7 δεν φαινεται.. μιας και κοβεται η φωτο!

αν ειναι ζητα του νεα φωτο ομοκληρη.. και καλυτερα φωτογραφισμενο το νομισμα.. καθαροτερο!

υπαρχει μια περιπτωση να χαλασε... αν με την βροχη ειχε προβλημα ο φακελος... κι αν καποιος πηγε να γραψει πανω...  ποιος ξερει.... αυτο το λεω γιατι μου ηρθε καρτα χριστουγεννων.. μετα κι απο τα φωτα...., ειχε βραχει και ξαναστεγνωσει... ειχε παρει χρωμα αλλο ξενο φακελλο που ηταν μαζι και βραχηκαν... (ο αλλος φακελλος ηταν κοκκινος!), και η καρτα μου ηρθε σε αθλια κατασταση! οποτε..
στο πλαστικο φακελακι το ειχες κλειδωσει να μην φευγει το νομισμα ετσι;; μην τυχον και ηταν λιγο ατσουμπαλη η μεταφορα απο ταχυδρομειο σε ταχυδρομειο... (μην το ψαξεις.. δεν αναλαμβανουν ευθυνη...).

βασικο ειναι να δουμε αν ειναι παντως το ιδιο νομισμα..
ελπιζω κι αλλοι να βοηθησουν... που εχουν αετισια ματια μιας κι εγω ειναι διοπτροφορος! χαχαχαχα
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 01:18:54 πμ »

ισως κανω λαθος, ομως σαν να βλεπω μπροστα στον φακο ενα διαφανο κατι σαν γυαλι το οποιο εχει γρατζουνιες και τις βαζει εκει που θελει αυτος ισως με τον τροπο αυτο να σου κανει παζαρια στην τιμη οτι και καλα εχει γρατζουνιες ενω το νομισμα στην ουσια ειναι αθικτο!!
παρατραβηγμενο τι λετε?
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 01:26:57 πμ »

δεν εχεις κι αδικο... μπορει να εχει ζελατινα απο εμπρος.... στα δεξια πανω.. σε ενα κενο.. φαινεται μια γρατσουνια περιεργη..

αλλα και παλι.. .παιζει να ειναι φωτογραφημενο το νομισμα πανω σε γυαλινο τραπεζι... οποτε..
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 01:28:36 πμ »

η γρατζουνια στο εξωτερικο σημειο του νομισματος , ετσι όπως φαινεται στην φωτογραφια του πωλητη  (σημειωση νο4) ,  δεν υπαρχει στην φωτογραφια που εστειλε ο αγοραστης .....  αρα μαλλον μιλαμε για αλλο νομισμα (λεω εγω)   Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences