Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 06:02:32 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΑΛΙΡΑ 1833 & 1845  (Αναγνώστηκε 4403 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Δεκέμβριος 10, 2009, 09:34:40 μμ »

Γειά σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει ένα BU τάλιρο του 1833 Μονάχου και πόσο ένα BU 1844; Ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
Georgios K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 11, 2009, 08:35:17 μμ »

Γειά σου όταν μιλάμε για τέτοια νομίσματα σε τόσο υψηλές καταστάσεις οι τιμές είναι  σχετικές με την τρέλα αυτού που αγοράζει και την ανάγκη αυτού που πουλάει 
Καταγράφηκε
trikupis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 19, 2009, 11:26:22 πμ »

Πάντως με 1500 ευρώ ένα ακυκλοφόρητο 33άρι θα βρείς πιθανόν ενώ με 3000 ένα καλό εξαιρετικό προς ακυκλοφόρητο 44άρι τώρα με την κρίση και αν ο έμπορος είναι σφιγμένος. Αλλά για BU τα πράγματα αλλάζουν αρκετά. Καλύτερα να αγοράσεις το νόμισμα που έχεις στην εικόνα σου.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 19, 2009, 12:47:39 μμ »

Γεια σας και απο εμενα σε αυτην την ενοτητα!!Επειδη γνωριζω την συλλεκτρα και ειναι μια νεα συλλεκτης στον χωρο εγω θα πω την δικη μου αποψη!!Δεν χρειαζετε ενας νεος συλλεκτης να πεσει κατευθιαν σε ακυκλοφορητες καταστασεις!!Ασχημα ειναι για το ξεκινημα καποιου να βρει ενα ταληρο του 33 σε κατασταση F+ με 120 ευρω περιπου?? Λιγο καλυτερο με 150-200 ?? Μηπως οταν αργοτερα οταν βρει μια ευκαιρια σε σχεδον ακυκλοφορητο AU δυσκολευτει λετε να πουλησει το F νομισμα??Που θελω να καταληξω....Καποια νομισματα διαχρονικα θα εχουν αξια και παντοτε θα υπαρχει καποιος που θα θελει να το αγορασει!!Εγω προσωπικα μαζευω για την δικη μου συλλογη νομισματα απο αρκετες χαμηλες καταστασεις και ας τα κοιταν καποιοι αλλοι περιφρονητικα!!Τοσα εχω τοσα δινω!! Θεωρω παραλογο να κοιτανε ολοι να εχουν την αφροκρεμα των νομισματων!!Αν κοιτας να εχεις τα καλυτερα διχως την αναλογη οικονομικη ανεση τοτε γινεσε ερμαιο του συλλεκτισμου και δεν χαιρεσε τιποτα!!Η αγορα νομισματων θελει συνεση και οχι βιαστικες αποφασεις!!Ποτε αγορες επειδη καποιος μας προσφερει κατι σαν μοναδικη ευκαιρια!!Ευκαιριες θα δουμε πολλες στην ζωη μας!!Αυτα ειναι μερικες προσωπικες σκεψεις για το πως σκεφτομε και το πως λειτουργω εγω πανω στις αγορες μου!! 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Georgios K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 05:45:25 μμ »

Στα νομίσματα δεν υπάρχει σωστό και λάθος ο καθένας μαζεύει ότι θέλει και σε ότι καταστάσεις θέλει και φυσικά όσο αντέχει η τσέπη του .
Προσωπικά καλύτερα να έχω τρυπες πάρα να π΄ρω κάτι σε κατάσταση fine extra fine .
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 09:17:11 μμ »

Αυτο εδω http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180457742722&ssPageName=STRK:MEDWX:IT  τελικα εκλεισε σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ!!Αντε να το στειλει και για πιστοποιηση το παλικαρι που το αγορασε να δουμε ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences