Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 10:45:35 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ  (Αναγνώστηκε 5131 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 11:51:03 μμ »

Εχει κοπεί ασημένιο δίφραγκο 1967 πέραν των δοκιμίων??Εγώ για χαλκονικέλια ξέρω πως κυκλοφορούν!!!
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 12:19:44 πμ »

Εχει κοπεί ασημένιο δίφραγκο 1967 πέραν των δοκιμίων??Εγώ για χαλκονικέλια ξέρω πως κυκλοφορούν!!!
Nαι εχεις δικιο ....λαθος μου...
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 12:28:29 πμ »

Ουδείς άσφαλτος!!! Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 08:43:26 πμ »

Δοκίμια του Κων/νου περιόδου 1966-1967 αναφέρονται επίσημα σε όλους τους καταλόγους.
Έχουν κοπεί 1,2,5 Δραχμές, όλα στο νομισματοκοπείο της Kremnitsa σε Ασήμι, Χρυσό και Πλατίνα.
Οι ιδιωτικές κοπές έχουν να κάνουν με άλλα... πχ 100 Δραχμές 1968 κλπ από μη υπάρχουσες μήτρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2013, 08:58:13 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 08:52:32 πμ »

...Λοιπον και εγω δεν ξαναρωταω τιποτα για να μην σας φερνω σε δυσκολη θεση,,,,

Φίλε μου έχω όλη την καλή διάθεση να απαντάω σε ότι ρωτάει ο οποιοσδήποτε, αρκεί να γνωρίζω και να μπορώ. Χθες το βράδυ δεν μπόρεσα να βοηθήσω... λόγω παιδιών.
Ρωτώντας πας στην Κωνσταντίνου Πόλη...  Κλείσιμο ματιού Μη μασάτε τίποτα αν δεν ξέρετε κάτι να ρωτάτε.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 23, 2013, 11:20:16 πμ »

αγαπητοι φιλοι καλημερα!εγω περα απο οτι αυτα τα βρισκω ακριβα,αν και οντως ειναι σε υψηλες καταστασεις!οπως το 67αρι!!!!κορωνακι, ομως θα το σκεφτομουν να διαθεσω τοσα χρηματα,για ενα τοσο απλοικο θεμα και νομισμα!οσο για την δραχμη την βρισκω πολυ υψηλη την τιμη,αν ηταν του 1911?ισως να το σκεφτομουν.στα δοκιμια παντως αυτα,δεν εχω εμπιστοσυνη,για την συχνοτητα που παρουσιαζονται,σε καθε σχεδον δημοπρασια,εξωτερικου η εσωτερικου,και σε διαφορους εμπορους!σιγουρα ο συγκεγκριμενος πωλητης ειναι σοβαρος και εγκριτος!αλλα δεν θα εδινα τετοιο ποσο,μην εχοντας σοβαρα στοιχεια,απο την σχετικη βιβλιογραφια!οπως ειδικα και στα 100δραχμα που παρουσιαθηκαν σχεδον πολυ προσφατα,απο το πουθενα?και σε διαφορα μεταλλα!ισως για εναν μελετητη η συλλεκτη δοκιμιων να ηταν προκληση!αλλα εγω θα προτιμουσα να αγορασω αλλα πιο ιστορικα δοκιμια η και νομισματα κυκλοφοριας.οσο για την δραχμη του οθωνα δεν ειναι σε κατασταση,που να δικαιολογει καποιο σοβαρο ποσο αγορας!γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2013, 03:11:32 μμ από giannist » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences