Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 01:43:17 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 δολλαρια Καναδα BULLION COIN!  (Αναγνώστηκε 10833 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 07, 2013, 12:51:52 μμ »

σε ενα βραδυ εδωσα τσαμπα 5 ακυκλοφορητες του 2011 λιρες με τοσο αστραφτερο λουστρο που τις βλεπω ακομη στον υπνο μου!! Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή
Την έκτη τι στο καλό την κρατάς μόνη και κλαίει; Στείλε τη μου αντικαταβολή.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 07, 2013, 01:26:55 μμ »

Μια μου εμεινε Θαναση μου ετσι για να κλεισω την ημερομηνια!Αμα θες ομως να κοιταξω να σου βρω Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 07, 2013, 01:27:55 μμ »

 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:57:12 μμ »

Καλοριζικη και με γεια.
Καλες ειναι οι maple leafs, κλασσικο bullion coin , αλλα ειναι διαβοητες οτι χαραζουν... με το κοιταγμα.
Αυτο δεν ωφειλεται μονο στο οτι ειναι καθαρος χρυσος χωρις προσμιξεις, (γιατι και αλλα ειναι 24αρια), αλλα στον σχεδιασμο τους, εχουν μεγαλο καθαρο πεδιο γυρω απο την Ελισαβετ και αιχμηρες τις πτυχωσεις του πλατανοφυλλου απο την αλλη μερια, καθως και οδοντωτη στεφανη.
Αυτα εχουν σαν αποτελεσμα στον χειρισμο τους για να αποσταλουν ,οσο προσεκτικος και να ειναι ο συσκευαστης, να ειναι κυριολεκτικα αδυνατον να μην κανει καποια γρατζουνια.
Φυσικα ολα αυτα δεν εχουν καμμια σημασια,γιατι ενα bullion coin ΔΕΝ εχει συλλεκτικα κριτηρια ,αλλα αξιζει απλα οσο το χρυσο που περιεχει.
Επειδη ομως οσοι μαζευουν νομισματα της μιας ουγκιας ψιλοτσαντιζονται με τις γρατζουνιες (οσο και αν δεν εχουν καμμια εμπορικη σημασια), οι Καναδοι ανακοινωσαν οτι απο Αυγουστο(μαλλον) θα την βγαζουν σε σκληρη καψουλα συσκευασμενη που θα περικλειεται σε μια καρτουλα, για να αυξηθουν ετσι οι πωλησεις της.
Εχω και εγω μια, το αγαπημενο μου ομως bullion coin ειναι το κανγκουρο του Περθ μιντ,(golden nugget,Αυστραλια) το οποιο βγαινει απο το νομισματοκοπειο σε σκληρη καψουλα,ειναι τεχνικα αρτιο και εχει και frost την εμπρος οψη.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences