Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 01:34:55 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η ΕΓΛΥΚΑΔΑ  (Αναγνώστηκε 2965 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
PANTELIS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 12, 2011, 02:54:23 μμ »

Έχω ένα βιβλίο με τίτλο Η ΕΓΛΥΚΑΔΑ.Είναι του 1981.Μήπως γνωρίζει κάποιος πόσα αντίτυπα κυκλοφορούν?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:03:52 μμ »

φιλε παντελις,μηπως μπορεις να μας πεις λεπτομερειες,για το συγκεκριμενο βιβλιο? γιατι αν προκειται για ποιητικη συλλογη,αγνωστου συγγραφεα,και προσφατου, απο την ημερομηνια,1981?το πολυ να την εξεδωσε με δικα του εξοδα,και να εχει, ενα αυτος ,ενα εσυ,και ενα η μητερα του.ετσι γενικα,ενα ονομα και  μια χρονολογια,μονο μαντης μπορει να σου πει.σιγουρα ομως δεν πρεπει να ειναι σπανιο,μπορει να ειναι πανεμορφο,απο πλευρας περιεχομενου,αλλα δεν ανηκει στην κατηγορια των σπανιων εκδοσεων,οπως αρχαια ελληνικη γραμματεια,περιοδου αναγενησεως,απο εκδοση ευρωπαικου τυπογραφειου.ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.θα ηθελα ομως,απο ενδιαφερον,αν μπορεις να μας πεις, με τι πραγματευεται? το συγκεκριμενο βιβλιο.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
παντα σχεδον οι καλες εκδοσεις,αναφερουν στην αρχη,η στο τελος,τον αριθμο αντιτυπων,και σειρα εκδοσεως,πχ,τριτη εκδοση,δηλαδη ξαναεκδοδηκε,για τριτη φορα,σε τοσα αντιτυπα,κλπ.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:08:18 μμ »

εγλυκαδα ειναι περιοχη εδω στην πατρα δεν ξερω βεβαια αν το βιβλιο εχει σχεση με ετουτη εδω την εγλυκαδα η με καμια αλλη  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:35:52 μμ »

μαλλον θωμα,γιατι το εχω ξανακουσει αυτο το ονομα.μηπως προκειτε,για καμμια ιστορικη μελετη της περιοχης,εγω καταγομαι απο την ναυπακτο,και εχω πολλους συγγενεις στην πατρα,κατι μου θυμιζει,μουσικο θεμα?,περιοχη?ισως, ο φιλος παντελις, μας διαφωτισει,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences