Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 02:04:01 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: USA 5 cents (1918F)  (Αναγνώστηκε 17285 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 09, 2010, 12:49:06 μμ »

Δεν υπαρχει η παραμετρος τροποποιηση στο πανελ σου?
Καταγράφηκε
Κώστας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 238



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:02:39 μμ »

Σαν ιδιωτης δεν εχω δικαιωμα να σβησω αυτα που εγω γραφω?
Και σαν ιδιώτης έχεις αυτό το δικαίωμα Ανάργυρε, αλλά και σαν Συντονιστής έχεις την δυνατότητα μέσω των εργαλείων που διαθέτεις. Αυτό που λέω είναι ότι είναι λάθος να σβήνονται μηνύματα χωρίς σοβαρό λόγο. Και ειλικρινά το συγκεκριμένο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σβήστηκε... και γι' αυτό ρώτησα, επειδή μου έκανε εντύπωση. Ενα απλό επιπλέον μήνυμα στη συζήτηση ήταν, το οποίο δεν είχε κανένα λόγο να σβηστεί... έλεγες απλώς την άποψή σου για το τι να κάνω σχετικά με το νόμισμα και την ανταλλαγή. Γιατί να διαγραφεί λοιπόν..?

Είμαι σε πολλά διαφορετικά φόρουμς επί πολλά χρόνια και νομίζω ότι μπορώ να έχω άποψη και να λέω τη γνώμη μου για διαδικαστικά θέματα. Δεν το θεωρώ κακό αυτό. Αντίθετα τέτοιες συζητήσεις μπορεί να μας κάνουν να ξεπερνάμε κάποια θέματα που μπορεί να προκύπτουν. Τέλος πάντων, επειδή δεν το θεωρώ και πολύ σοβαρό το συγκεκριμένο, ας κλείσει η παρένθεση εδώ. Ισως εσύ για κάποιο λόγο να μην ήθελες τελικά να φανεί η δημοσίευση ή να μετάνιωσες. Πάντως να ξέρεις ότι πιστεύω πως αυτό δεν πρέπει να γίνεται. Οπως και δεν πρέπει να τροποποιούνται τα ποστ με edit χωρίς σοβαρό λόγο ή χωρίς να αναφέρεται με υποσημείωση τι αλλαγή έγινε. Γι' αυτό και προτιμώ στα φόρουμς να μην υπάρχει edit για κανένα χρήστη. Οτι γράφεται δεν πρέπει να ξεγράφεται. Είναι αντιδεοντολογικό. Και έτσι όλοι προσέχουν τι γράφουν και χρησιμοποιώντας την προεπισκόπηση μπορούν να διορθώσουν ότι θέλουν. Μετά τη δημοσίευση όμως δεν πρέπει να αλλάζει τίποτα - και ειδικά μάλιστα όταν έχει υπάρξει ήδη απάντηση.
Καταγράφηκε

"Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα..."
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:08:03 μμ »

Εγω αντιθετως Κωστα ειμαι της αποψης  του οτι γραφει ο καθενας ειναι κτημα του και θα πρεπει αν θελει σε οποιαδηποτε στιγμη να το διαγραφει,να το διορθωνει να το κανει οτι θελει τελος παντων.Αφου στο φορουμ του Γιωργου υπαρχει αυτη η δυνατοτητα εχει ο καθενας το δικαιωμα να τι κανει.Τωρα το τι κανουν στα αλλα φορουμ πολυ λιγω εως και καθολου μπορω να σου πω οτι με ενδιαφερει.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:10:24 μμ »

Δεν υπαρχει η παραμετρος τροποποιηση στο πανελ σου?
Αναργυρε η τροποποιηση στο πανελ των μελων υπαρχει για ελαχιστες ωρες!!Μετα χανετε.
Αυτο αποσκοπη στο, αν δουν καποια λαθη συντακτικα, αν απο κεκτημενη ταχυτητα γραψουν κατι και δουν οτι το μυνημα τους δινει τελικα λαθος αποτελεσμα να μπορουν να το διορθωσουν!!
Μετα απο παρελευση καποιων ωρων κανεις δεν μπορει να τροποποιηση μηνυμα εκτος αν το ζητηση απο τους διαχειριστες!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:10:32 μμ »

Και για να μην αφηνονται υποννοουμενα  το ποστ αυτο εγραφε οτι για μενα καλυτερα θα ηταν να κανεις την ανταλλαγη και να παρεις τα ασημενια.Εγω ομως για δικους μου λογους δεν ηθελα να συμμετεχω αλλο στο συγκεκριμενο θεμα και αποφασισα να διαγραψω την απαντηση μου.Αυτα.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:12:52 μμ »

Δεν υπαρχει η παραμετρος τροποποιηση στο πανελ σου?
Αναργυρε η τροποποιηση στο πανελ των μελων υπαρχει για ελαχιστες ωρες!!Μετα χανετε.
Αυτο αποσκοπη στο, αν δουν καποια λαθη συντακτικα, αν απο κεκτημενη ταχυτητα γραψουν κατι και δουν οτι το μυνημα τους δινει τελικα λαθος αποτελεσμα να μπορουν να το διορθωσουν!!
Μετα απο παρελευση καποιων ωρων κανεις δεν μπορει να τροποποιηση μηνυμα εκτος αν το ζητηση απο τους διαχειριστες!!

Εγω Γιωργο το θεμα το εσβησα με το που το ποσταρα αμεσως, οποτε ημουν μεσα στα περιθωρια.Απλως το θεμα μεγαλοποιηθηκε απο τον Κωστα χωρις ακομα να καταλαβω το λογο.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:21:15 μμ »

Εγω αντιθετως Κωστα ειμαι της αποψης  του οτι γραφει ο καθενας ειναι κτημα του και θα πρεπει αν θελει σε οποιαδηποτε στιγμη να το διαγραφει,να το διορθωνει να το κανει οτι θελει τελος παντων.Αφου στο φορουμ του Γιωργου υπαρχει αυτη η δυνατοτητα εχει ο καθενας το δικαιωμα να τι κανει.Τωρα το τι κανουν στα αλλα φορουμ πολυ λιγω εως και καθολου μπορω να σου πω οτι με ενδιαφερει.

Αναργυρε γενικα στα φορουμ δεν ειναι ετσι!! Φαντασου το φορουμ σαν μια εφημεριδα!! Η καθε εφημεριδα βγαινει και γραφει οτι θελει , αλλα την επομενη μερα δεν μπορει να τα παρει πισω!!Αναλαμβανει την ευθηνη των οσων εχει πει!!Θα σου φερω ενα παραδειγμα....Απο φορουμ το οποιο εχω διαγραφει γιατι τα ποστ μου ειναι ακομη εκει?? Κτημα μου δεν ηταν οσα ειπα?? Γιατι τα εχουν μεσα??
Οπως σωστα αναφερε το μελος Κωστας ειμαστε ολοι υπευθηνοι για τα οσα λεμε!! Τα γραφομεενα μας πρεπει να μενουν αυτουσια και να μην αλλαζουν χρονο με τον χρονο επειδη αλλαξαμε εμεις!!
Αν αργοτερα καπου αλλαξουν οι πεποιθησεις μας ή η νοοτροπια μας πανω στον συλλεκτισμο και ερθουν σε αντιθεση με τα οσα γραψαμε πριν εναν χρονο τι σημαινει αυτο?? Οτι θα αλλαξουμε γραφομενα ενος χρονου πισω?? Οχι!!Καλυτερα να εξηγησουμε στον οποιον μας ρωτησει ΓΙΑΤΙ απο φετος εχουμε αυτη την αλλαγη στην σκεψη μας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Κώστας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 238



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:23:37 μμ »

Εγω αντιθετως Κωστα ειμαι της αποψης  του οτι γραφει ο καθενας ειναι κτημα του και θα πρεπει αν θελει σε οποιαδηποτε στιγμη να το διαγραφει,να το διορθωνει να το κανει οτι θελει τελος παντων..
Οταν απευθύνεσαι ιδιωτικά σε άλλους, ναι.
Οταν γράφεις δημόσια όμως, όχι.
Η συμμετοχή σε φόρουμ με δημόσιους διαλόγους έχει κανόνες δεοντολογίας και θα πρέπει να τηρούνται από όλους το ίδιο. Και κατά τη γνώμη μου αυτοί πρέπει να είναι πιο ισχυροί απ' οτιδήποτε άλλο.

Ανάργυρε, δεν μεγαλοποίησα τίποτα. Εγραψα μάλιστα πεντακάθαρα και το λόγο:
..Και ειλικρινά το συγκεκριμένο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σβήστηκε... και γι' αυτό ρώτησα, επειδή μου έκανε εντύπωση. Ενα απλό επιπλέον μήνυμα στη συζήτηση ήταν, το οποίο δεν είχε κανένα λόγο να σβηστεί... έλεγες απλώς την άποψή σου για το τι να κάνω σχετικά με το νόμισμα και την ανταλλαγή..


Ξαναλέω όμως ότι επειδή δεν θεωρώ και πολύ σοβαρό το συγκεκριμένο, ας κλείσει η παρένθεση εδώ.
Δεν υπάρχει λόγος να χαλιόμαστε.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα..."
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:28:38 μμ »


Ξαναλέω όμως ότι επειδή δεν θεωρώ και πολύ σοβαρό το συγκεκριμένο, ας κλείσει η παρένθεση εδώ.
Δεν υπάρχει λόγος να χαλιόμαστε.  Χαμόγελο
Ετσι μπραβο Κωστα Χαμόγελο Χαιρομε για σενα!!
Παιδια ταπεινη μου γνωμη ειναι πως και αν κανουμε ενα λαθος , μια λαθος εκτιμηση δεν ειναι κακο!!
Ανθρωποι ειμαστε δεν εχουμε το αλαθητο!!
Μεσα απο τα λαθη μας γινομαστε καλυτεροι Ανθρωποι!!
Εγω προσωπικα δικα μου λαθη εδω μεσα δεν τα διορθωνω και χαιρομε αν καποιος ερθει και μου πει Γιωργο εδω εχεις λαθος !!
Ναι αν εχω λαθος θα το δεχτω και θα του ζητησω και δημοσια συγνωμη!!
Μεταξυ μας δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε , απλα μας ενωνει η αγαπη για το νομισμα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:31:57 μμ »


Ξαναλέω όμως ότι επειδή δεν θεωρώ και πολύ σοβαρό το συγκεκριμένο, ας κλείσει η παρένθεση εδώ.
Δεν υπάρχει λόγος να χαλιόμαστε.  Χαμόγελο
Ετσι μπραβο Κωστα Χαμόγελο Χαιρομε για σενα!!
Παιδια ταπεινη μου γνωμη ειναι πως και αν κανουμε ενα λαθος , μια λαθος εκτιμηση δεν ειναι κακο!!
Ανθρωποι ειμαστε δεν εχουμε το αλαθητο!!
Μεσα απο τα λαθη μας γινομαστε καλυτεροι Ανθρωποι!!
Εγω προσωπικα δικα μου λαθη εδω μεσα δεν τα διορθωνω και χαιρομε αν καποιος ερθει και μου πει Γιωργο εδω εχεις λαθος !!
Ναι αν εχω λαθος θα το δεχτω και θα του ζητησω και δημοσια συγνωμη!!
Μεταξυ μας δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε , απλα μας ενωνει η αγαπη για το νομισμα Κλείσιμο ματιού

Εισαι καλα ρε Γιωργο για ποιο πραγμα να ζητησω συγνωμη?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:45:56 μμ »

[
Εισαι καλα ρε Γιωργο για ποιο πραγμα να ζητησω συγνωμη?
Αναργυρε διαβασε καλα!! Μιλουσα για τον εαυτο μου!!

Υ.Γ Τα τρια τελευταια ποστ διαγραφηκαν και θα παρακαλουσα να σκεφτεστε καλυτερα πριν γραφετε!!
Σας ευχαριστω πολυ αν δεν εχετε τιποτα αλλο να πειτε επι του νομισματος μην συνεχισετε την κουβεντα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 10, 2010, 09:30:57 πμ »

Αγαπητέ Κώστα,

Το πιο ακριβοπληρωμένο λάθος στους Βίσωνες, είναι τα τρία (3) πόδια όπως αυτό στη φωτογραφία.

Το παρακάτω site, αναφέρεται χρονολογικά σ' όλους τους Βίσωνες.
 http://www.executivecoin.com/c-92-buffalo.aspx
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 10, 2010, 09:40:39 πμ »

Πολυ ωραιος συνδεσμος Χρηστο!! Ο Κραους που τον κοιταξα προχτες δεν τα εχει τοσα αναλυτικα!!
Αντε τωρα Κωστα βρες που αντιστοιχη το δικο σου!!
Υ.Γ και που εισαι αμα τελιωσεις με το δικο σου, θα εχω βρει και την καρτελα με τα δικα μου, να τους ριξεις και αυτων μια ματια να μου πεις τι παιζετε Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 10, 2010, 09:50:32 πμ »

Επειδη μου μου κινησε την περιεργια του ριχνω που και που κλεφτες ματιες και διαβαζω εδω  1913 to 1938 at three mints: Philadelphia (no mintmark), San Francisco (S) and Denver (D).
Οτι εγιναν σε τρια νομισματοκοπεια Φιλαδελφια , Σαν Φρατζισκο και στο Ντεβερ!!
Το δικο σου Κωστα δεν εχει  mintmark αρα ειναι της Φιλαδελφιας
και ο συνδεσμος που ανεβασε ο Χρηστος δεν τα εχει καθολου μεσα!!
Μηπως πρεπει να το σπρωξεις για 60 ευρω ασημενια που ειπε χτες ο Αναργυρος και το μετανιωσε?? Μεγάλο χαμόγελο
Λεω εγω τωρα Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 10, 2010, 10:27:11 πμ »

Στό 1918-F, δέν αναφέρεται κάποια ιδιαιτερότητα.
Στον παρακάτω σύνδεσμο το προσφέρουν με $ 8,00


http://arnoldcoin.com/1918-buffalo-nickel.html
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences