Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:45:13 μμ
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΟΜΙΞ σε pdf  (Αναγνώστηκε 270647 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Kostasfp
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 21


Προφίλ
« Απάντηση #240 στις: Αύγουστος 13, 2016, 09:28:52 πμ »

Πραγματι κορυφαιο!

Να φανταστω δεν υπαρχει σε pdf, ετσι;;
Γιατι εφαγα το ιντερνετ και δεν βρηκα τιποτα
Καταγράφηκε
GeKa73
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 07:05:25 μμ »

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέος στο site και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν τεύχη από ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ (Λοχαγός Μαρκ, Όμπραξ, Μπλεκ).
Καταγράφηκε
Harker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 60


Προφίλ
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 17, 2016, 08:32:09 μμ »

Παιδιά καλησπέρα. Ενδεχομένως να είμαι εκτός θέματος. Εάν είμαι σβήστε το ποστ. Απλά ενημερώνω ότι πουλάω τα πρώτα 30 τεύχη της σειράς. Λεπτομέρειες μέσω προσωπικού μηνύματος.
Καταγράφηκε
EvagelosT
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #243 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 01:35:04 μμ »

Παιδια υπάρχει περίπτωση να ανεβουν και τα κομιξ της καθημερινής?
Καταγράφηκε
giannisj5
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #244 στις: Νοέμβριος 04, 2016, 01:46:48 μμ »

Υπάρχουν άραγε σε pdf τα παρακάτω; Αν τα έχει κάποιος ας κάνει τον κόπο να τα ανεβάσει. Ευχαριστώ πολύ.

Ο Asterix στους Πίκτους No 35

Λούκυ Λουκ εναντίον Πίνκερτον Νο 79
Λούκυ Λουκ Ο μοναχικός καβαλάρης Νο 80
Καταγράφηκε
frankgile1996
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #245 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 01:07:38 μμ »

Παιδια υπάρχει περίπτωση να ανεβουν και τα κομιξ της καθημερινής?

Άλλο ένα post πιθανώς άσχετο με το θέμα, αλλά υπάρχει καμία πιθανότητα να γίνει το ίδιο και για τα Μίκυ Μάους της Καθημερινής; Δεν μπορώ να τα πετύχω πουθενά, καθώς είμαι (πλέον μόνιμος) κάτοικος Αυστραλίας.
Καταγράφηκε
Κομιξοφάγος
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36

Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή


Προφίλ
« Απάντηση #246 στις: Αύγουστος 01, 2017, 07:33:10 μμ »

Παιδιά καλησπέρα!

Καταρχάς θέλω να δώσω θερμά συγχαρητήρια σε όσους βοήθησαν να δημιουργηθεί αυτή η μεγάλη συλλογή ΚΟΜΙΞ σε pdf. Πραγματικά η συμβολή σας και η προσπάθειά σας σε αυτό το αξιόλογο έργο είναι σπουδαία και αξιοθαύμαστη.

Κατά δεύτερον, έχω εντοπίσει σε αυτό το forum πολλούς χρήστες να αναζητούν "Τα Χαμένα Επεισόδια" online, σε pdf ή ακόμα και για αγορά από βιβλιοπωλείο, αλλά να μην βρίσκουν τίποτα απολύτως. Προς απάντηση τους, τους πληροφορώ ότι:
Σε αυτή την ιστοσελίδα http://el.komix.wikia.com/wiki/%CE%A4%CE%B1_%CE%A7%CE%B1%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1_%CE%95%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%8C%CE%B4%CE%B9%CE%B1 αναφέρεται σε ποιο κόμικ (από αυτά που έχουν γίνει pdf από τους χρήστες του Στεκιού Συλλεκτών, όπως αναφέρεται και παραπάνω) υπάρχει κάθε ιστορία του βιβλίου και έτσι μπορούμε να τις απολαύσουμε όλοι. Να σημειωθεί, όμως, ότι κάθε ιστορία (στο σύνολο είναι 7) βρίσκεται σε διαφορετικό κόμικ και, συνεπώς, θα πρέπει να ανοίξετε πολλά διαφορετικά κόμικ για να τις διαβάσετε. Επιπλέον, στην ιστοσελίδα που αναφέρω παραπάνω, αυτή τη στιγμή τουλάχιστον, δεν είναι γραμμένο σε ποιο ΚΟΜΙΞ βρίσκεται η 7η ιστορία του βιβλίου ("Ο Ατσίδας του Παναμά"), αλλά αναφέρεται σε ποια ΚΟΜΙΞ είναι οι υπόλοιπες έξι ιστορίες. Για αυτό το λόγο, όποιος γνωρίζει πού είναι η 7η ιστορία, παρακαλώ να τον πει για να την διαβάσει όποιος θέλει. Όλα αυτά που έχω γράψει έως τώρα μπορούν να βοηθήσουν κάπως όποιον θέλει να διαβάσει "Τα Χαμένα Επεισόδια", αλλά σίγουρα το καλύτερο θα ήταν να σκανάρει κάποιος το βιβλίο και να το ανεβάσει, γιατί θα γίνει έτσι πολύ πιο εύκολα η δουλειά. Επομένως, θα ήμουν υπόχρεος αν το έκανε αυτό κάποιος για να βοηθήσει όλους τους ενδιαφερόμενους για το βιβλίο.

Κατά τρίτον, θα ήθελα να ρωτήσω: τα Μεγάλα Σήριαλ, τα Μεγάλα Μίκυ,τα ΚΛΑΣΙΚΑ, τα Μίκυ Μάους, τα Ντόναλντ Ντακ, τα Super Μίκυ και τα κόμιξ της Καθημερινής, υπάρχει κάποια περίπτωση να ανέβουν; (εννοείται όχι όλες οι συλλογές και ολόκληρες Κλείσιμο ματιού γιατί είναι απλά τεράστιος ο όγκος και οι ποσότητες. Εγώ απλά ανέφερα πολλές διαφορετικές συλλογές - εκδόσεις (δεν ξέρω πώς να το πω) για να καλύψω μεγαλύτερη γκάμα και να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να έχει κάποιος κάποια (ή κάποιες) από αυτές τις συλλογές (προσωπικά προτιμώ τα ΚΛΑΣΙΚΑ Μεγάλο χαμόγελο)

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε βοήθεια σας Χαμόγελο και ζητώ συγγνώμη αν σας κούρασα με το (πολύ) μεγάλο άρθρο μου.... Ντροπή

Καταγράφηκε
Κομιξοφάγος
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36

Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή


Προφίλ
« Απάντηση #247 στις: Αύγουστος 01, 2017, 09:58:34 μμ »

Καλησπέρα! Έμαθα ότι η 7η ιστορία από "Τα Χαμένα Επεισόδια"  ("Ο Ατσίδας του Παναμά") εμφανίζεται στο ΚΟΜΙΞ 181! Καλό διάβασμα... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Spyridon22
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #248 στις: Αύγουστος 05, 2017, 11:48:40 πμ »

Γεια σας. Συγχαρητήρια για το site σας. Αναζητώ τα παρακάτω κόμιξ σε pdf

Το κομιξ 224 με την Νταίζυ Δεσποινίς Διευθυντης

http://el.komix.wikia.com/wiki/ΚΟΜΙΞ_224
και το κόμιξ 254 η Ιστορία ενός παπιού

http://el.komix.wikia.com/wiki/%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF:%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BE_254.jpg

Τέλος αναζητώ και το τεύχος του Ποπάυ Μικρά κλασικά Δραγούνης 199 σε pdf
https://www.yabook.gr/product.php?products_id=7505
Καταγράφηκε
Spyridon22
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #249 στις: Αύγουστος 05, 2017, 06:53:19 μμ »

Γεια σας. Συγχαρητήρια για το site σας. Αναζητώ τα παρακάτω κόμιξ σε pdf

Το κομιξ 224 με την Νταίζυ Δεσποινίς Διευθυντης και το κόμιξ 254 η Ιστορία ενός παπιού


Τέλος αναζητώ και το τεύχος του Ποπάυ Μικρά κλασικά Δραγούνης 199 αυτό με την ιστορία του Χανκ Ντόρυ β μερος σε pdf

Καταγράφηκε
Κομιξοφάγος
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36

Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή


Προφίλ
« Απάντηση #250 στις: Αύγουστος 09, 2017, 04:26:16 μμ »

Γεια σας. Συγχαρητήρια για το site σας. Αναζητώ τα παρακάτω κόμιξ σε pdf

Το κομιξ 224 με την Νταίζυ Δεσποινίς Διευθυντης και το κόμιξ 254 η Ιστορία ενός παπιού


Τέλος αναζητώ και το τεύχος του Ποπάυ Μικρά κλασικά Δραγούνης 199 αυτό με την ιστορία του Χανκ Ντόρυ β μερος σε pdf


Σε αυτή την ιστοσελίδα: https://drive.google.com/folderview?id=0B0MpdIpAZ1KYbm9lOWczYnhVeHM&usp=sharing θα βρεις τα ΚΟΜΙΞ 1 - 301 και σε αυτήν: https://drive.google.com/folderview?id=0B9fbKxbWltH-MzRQSFVfbmgwazQ&usp=sharing τα ΚΟΜΙΞ 302 - 303.  Χαμόγελο

Τώρα, όσον αφορά το τεύχος με τον Ποπάυ που ζητάς, δεν ξέρω πού μπορείς να το βρεις σε pdf... Λύπη
Καταγράφηκε
Spyridon22
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #251 στις: Αύγουστος 12, 2017, 06:35:14 μμ »

Σε ευχαριστώ πολύ Κομιξοφάγε!!! Καιρό τα έψαχνα όλα!!! Μπορείτε κάποιος να μου στείλει και τα χαμένα επεισόδια. Με ενδιαφέρει η ιστορία της τυχερής δεκάρας. Αν υπάρχει εκεί και εάν σας είναι εύκολο.
Καταγράφηκε
Spyridon22
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #252 στις: Αύγουστος 12, 2017, 07:00:05 μμ »

Τα χαμένα επεισόδια ψάχνω. Τον βιο και πολιτεια του Σκρουτζ σκέτο το έχω.
Καταγράφηκε
Κομιξοφάγος
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36

Η εκπαίδευση είναι δύναμη που γιατρεύει την ψυχή


Προφίλ
« Απάντηση #253 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:19:45 μμ »

Σε ευχαριστώ πολύ Κομιξοφάγε!!! Καιρό τα έψαχνα όλα!!! Μπορείτε κάποιος να μου στείλει και τα χαμένα επεισόδια. Με ενδιαφέρει η ιστορία της τυχερής δεκάρας. Αν υπάρχει εκεί και εάν σας είναι εύκολο.
Ευχαρίστησή μου! Χαμόγελο Όσον αφορά τα Χαμένα Επεισόδια στην ανάρτηση (αυτή τη μεγάλη) που έχω κάνει πιο πάνω (στη σελίδα 17 - στην 1η Αυγούστου 2017) αναφέρω πού μπορεί να διαβάσει κάποιος τις ιστορίες των Χαμένων Επεισοδίων... Κλείσιμο ματιού Καλό διάβασμα! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Φωτης Λουκας
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #254 στις: Νοέμβριος 03, 2017, 08:37:12 μμ »

Γεια σας παιδια! Ειμαι καινουγιος εδω και κανετε πολυ καλη δουλεια. θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπραχουν πουθενα τα μεγαλα σηριαλ σε pdf η αν μπορει καποιος να τα στειλει.Ευχαριστω και παλι συγχαριτιρια!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences