Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 03:18:55 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΣΗΜΟ ΜΑΣΟΥΡΙ ΤτΕ  (Αναγνώστηκε 2498 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Νοέμβριος 25, 2012, 04:02:33 μμ »

Καλησπερα. Μου δινει φιλος, γνωστος εμπορος, μασουρι ΕΠΙΣΗΜΟ οχι χειροποιητο κλειστο με 20αρικα '60. Το μασουρι ειναι σε τελεια κατασταση απ'εξω και γραφει Τραπεζα της Ελλαδος, 50 των 20 δραχμων = 1000 δραχμαι. Το μασουρι ειναι σφραγισμενο απο μασουροποιητη, οχι τυλιχτο. Μου το δινει 1000 ευρω η 3 λιρες. Οποια γνωμη πολυτιμη. Παντως οσο εχω ψαξει σε ολους τους εμπορους των Αθηνων, δεν εχει καποιος αλλος επισημο σε τετοια κατασταση.... Σκεφτομαι να το παρω αλλα δεν ξερω εαν ειναι καλη η τιμη  Αναποφασιστικότητα Ξερω οτι οι τιμες ειναι για μασουρι 5-7 κατοσταρικα αλλα δεν βρισκω.. και σε τετοια κατασταση το χαρτι..
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 04:41:01 μμ »

Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι παρα πολλα τα χρηματα 1000 ευρω,δεν ειναι δυνατο μεσα σε 20.000.000 νομισματα να μην υπαρχουν μασουρακια ασχετα αν ηταν νομισμα κυκλοφοριας για καποια χρονια,20 ευρω το ενα ειναι παρα πολλα , το μασουρι και να το παρεις θα το σπασεις για να εμπορευτεις ,και να τα πιστοποιησεις ποτε και ποσα νομιζεις θα πιασεις;και ας βγουν 65 αρια κατα καιρους βλεπω αναρτησεις πιστοποιημενα 35-50 ευρω αναλογως βαθμου και κανεις δεν ενδιαφερεται ,απο την αλλη αν παρεις το μασουρι και δεν το σπασεις θα ειναι λαθος να πιστεψεις οτι ακεραιο θα το παρει καποιος εστω με ζητουμενη απο σενα μικρη υπεραξια ,κρατα τις λιριτσες σου αν εχεις που ειναι εγγυηση και απο επενδυση εχεις χρονο να επιλεξεις τρανταχτες ευκαιριες αν ψαχνεις ,εγω το τελευταιο ακυκλοφορητο που ειχα  με σχετικα καλο βαθμο εκανα δυο χρονια να το πουλησω πριν καιρο στα 15 ευρω οταν ακομα λεφτα υπηρχαν
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences