Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 01:29:19 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΟΠΗ ΡΟΛΟΓΙΟΥ  (Αναγνώστηκε 26222 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 15, 2019, 09:41:35 μμ »

Αν είναι οικογενειακή επιχείρηση δεύτερης γενιάς,ο μόνος τρόπος που θα μπορούσα εγώ να σκεφτώ για να του ασκηθεί πίεση ,είναι να απευθυνθείτε στον σύλλογο του....
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 15, 2019, 10:26:25 μμ »

 Ναι θα απευθυνθώ!!Μήπως το έχει δώσει σε ενεχυροδανειστήριο,πιεστεί και το πάρει πίσω..Το καθίκι..
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 15, 2019, 10:45:22 μμ »

Αν ζητήσω άρση του τηλεφωνικού απορρήτου και ακούσει η αστυνομία τους διαλόγους μας για το ρολόι; Δεν είναι αυτό ένα στοιχείο;Το ότι το παρέθεσα στο στέκι είναι καθαρά γιατί πρόκειται για ένα πολύ σπάνιο ρολόι και εδώ το βλέπει πολύς κόσμος..Σίγουρα δεν θα τον κατονομάσω  εδώ στο στέκι μιας και είμαι σίγουρη ότι το ρολογάκι μου πουλήθηκε σε κάποιον συλλέκτη φίλο του ρολογά για μια βραδιά σε μπαρ της Μιχαλακοπούλου με άφθονο ουίσκι..Μιλάμε για επικύνδινο άνθρωπο ο οποίος
δεν φοβάται τίποτα..Καμμένο από το αλκοόλ..Και ίσως να ήθελα να ακουστώ!!!Δεν θα πω άλλα μόνο το ότι η κληρονομιά του πατέρα μου  θα με βοηθούσε στο μέλλον αν συναντούσα οικονομικό πρόβλημα..Θα το χειριστώ όσο πιο προσεκτικά μπορώ..Ευχαριστώ που ακούσατε τον πόνο μου και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..

Δεν υπάρχουν οι συνομιλίες (καταγραφή) για το τι είπατε!
Μόνο οτι έγινε η κλήση απο κάποιο νουμερο προς κάποιο άλλο με την ημερομηνια! (και το ιστορικό νομιζω υπαρχει για 6 μήνες)

Αν ρωτήστε στα γειτονικά ενεχυροδανιστήρια αν υπαρχει σαν ενέχυρο; Θα μπορεσετε να μαθετε τιποτα; Βοηθάει ή χειροτερεύει την κατάσταση;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 10:46:46 μμ από johneko » Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 15, 2019, 11:46:01 μμ »

Αν ζητήσω άρση του τηλεφωνικού απορρήτου και ακούσει η αστυνομία τους διαλόγους μας για το ρολόι; Δεν είναι αυτό ένα στοιχείο;Το ότι το παρέθεσα στο στέκι είναι καθαρά γιατί πρόκειται για ένα πολύ σπάνιο ρολόι και εδώ το βλέπει πολύς κόσμος..Σίγουρα δεν θα τον κατονομάσω  εδώ στο στέκι μιας και είμαι σίγουρη ότι το ρολογάκι μου πουλήθηκε σε κάποιον συλλέκτη φίλο του ρολογά για μια βραδιά σε μπαρ της Μιχαλακοπούλου με άφθονο ουίσκι..Μιλάμε για επικύνδινο άνθρωπο ο οποίος
δεν φοβάται τίποτα..Καμμένο από το αλκοόλ..Και ίσως να ήθελα να ακουστώ!!!Δεν θα πω άλλα μόνο το ότι η κληρονομιά του πατέρα μου  θα με βοηθούσε στο μέλλον αν συναντούσα οικονομικό πρόβλημα..Θα το χειριστώ όσο πιο προσεκτικά μπορώ..Ευχαριστώ που ακούσατε τον πόνο μου και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..

Δεν υπάρχουν οι συνομιλίες (καταγραφή) για το τι είπατε!
Μόνο οτι έγινε η κλήση απο κάποιο νουμερο προς κάποιο άλλο με την ημερομηνια! (και το ιστορικό νομιζω υπαρχει για 6 μήνες)

Αν ρωτήστε στα γειτονικά ενεχυροδανιστήρια αν υπαρχει σαν ενέχυρο; Θα μπορεσετε να μαθετε τιποτα; Βοηθάει ή χειροτερεύει την κατάσταση;


Δεν ξέρω αν βοηθάει..Θα κάνω τα πάντα..Για να μάθει να μην τα βάζει με Λαρισαία..
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 16, 2019, 07:28:07 πμ »

κριμα για αυτο που εγινε..ακομα κ να αποδειξει οτι το πηρε το κατακαθι απο μεθυσους και χασικλες δεν περνεις τιποτα πισω
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:02:51 πμ »

κριμα για αυτο που εγινε..ακομα κ να αποδειξει οτι το πηρε το κατακαθι απο μεθυσους και χασικλες δεν περνεις τιποτα πισω

Καλημέρα..Αν ξέρατε τι σήμαινε το ρολογάκι μου για μένα..Δεν είχα σκοπό να το δώσω ποτέ και ευχόμουνα να  σταθώ τυχερή στη ζωή και να  μην σναγκαστώ κάποτε να το κάνω..Και έκανα την έξυπνη και την καπάτσα..Εμένα δεν με ξεγελάει κανένας..Έλεγα στο παρελθόν..Έχω ψηθεί από τη ζωή..Τίποτα δεν μου χαρίστηκε!!Έλεγα..Μπούρδες..
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:07:03 πμ »

Ευχαριστώ το στέκι που μπόρεσα και κοινοποίησα το προβλημά μου..Δεν θα σταματήσω να το ψάχνω..Κι όποιος το πήρε θέλω να το προσέχει.. Κλάμα
Καταγράφηκε
Nick09
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238

Ο συλλέκτης είναι ένας καλλιτέχνης χωρίς έμπνευση


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:25:54 πμ »

Φοβάμαι πως αν το μαγαζί είναι κλειστό για μέρες, δεν θα το ξαναδείς ανοιχτό. Θα δηλώσει πτώχευση και δεν θα τον ξαναδείς.

Αυτό κάνουν πολλοί δυστυχώς.
Καταγράφηκε
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:36:19 πμ »

Σιγά μην κλείσει ρε παιδιά ολόκληρη επιχείρηση για 5-10.000 € μην τα παραλετε.
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:47:49 πμ »

Σιγά μην κλείσει ρε παιδιά ολόκληρη επιχείρηση για 5-10.000 € μην τα παραλετε.

Δηλαδή θέλετε να πείτε ότι αν εσάς σας έκλεβε  περίπου 40 λίρες θα τον αφήνατε να κρατήσει το μαγαζί;Είστε πολύ κουβαρντάς..
Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:48:55 πμ »

Τέλος πάντων..Τα πολλά λόγια είναι φτώχια..
Καταγράφηκε
Nick09
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238

Ο συλλέκτης είναι ένας καλλιτέχνης χωρίς έμπνευση


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:50:29 πμ »

Ποιός αγοράζει ρολόγια τώρα! Όταν βλέπεις την ώρα σε 10 διαφορετικές συσκευές!

Υπάρχουν πολλοί που ανοίγουν επιχειρήσεις, φεσώνουν προμηθευτές και μετά πτωχεύουν. Η χειρότερη περίπτωση εδώ είναι ότι το είχε στο μυαλό του και αυτή η περίπτωση του ήρθε κουτί.

Εγώ είχα δώσει μια χρυσή αλυσίδα για να αλλάξουν το κούμπωμα και μου είπε πέρνα αύριο.

Λέω ξέχνα το, θα περάσω σε μια ώρα.
Καταγράφηκε
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 16, 2019, 10:55:00 πμ »

Σιγά μην κλείσει ρε παιδιά ολόκληρη επιχείρηση για 5-10.000 € μην τα παραλετε.

Δηλαδή θέλετε να πείτε ότι αν εσάς σας έκλεβε  περίπου 40 λίρες θα τον αφήνατε να κρατήσει το μαγαζί;Είστε πολύ κουβαρντάς..

Δεν είπα αυτό Δήμητρα ο φίλος πιο πάνω είπε ότι εκλεισε το μαγαζι και θα κανει πτωχευση επειδή θα βγάλει από το ρολοι μερικά χιλιάρικα. Αυτό που έγραψα είναι ότι είναι υπερβολικό αυτό που έγραψε.
Καταγράφηκε
Nick09
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238

Ο συλλέκτης είναι ένας καλλιτέχνης χωρίς έμπνευση


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 16, 2019, 11:14:28 πμ »

Συμβουλέψου έναν δικηγόρο σήμερα κιόλας. Μή χάνεις χρόνο με το να τον παρακαλάς. Βρες το σπίτι του. Δεν ξέρω αν έχει χρέη ή άλλα προβλήματα αλλά ένας ρολογάς δεν θα αποχωρίστεί εύκολα ένα σπάνιο ρολόι. Το έχει ακόμα...

Είπα ότι ίσως την πτώχευση την είχε στο μυαλό του και αυτό του ήρθε κουτί.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2019, 11:15:56 πμ από Nick09 » Καταγράφηκε
dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 16, 2019, 01:39:58 μμ »

Σιγά μην κλείσει ρε παιδιά ολόκληρη επιχείρηση για 5-10.000 € μην τα παραλετε.

Δηλαδή θέλετε να πείτε ότι αν εσάς σας έκλεβε  περίπου 40 λίρες θα τον αφήνατε να κρατήσει το μαγαζί;Είστε πολύ κουβαρντάς..

Δεν είπα αυτό Δήμητρα ο φίλος πιο πάνω είπε ότι εκλεισε το μαγαζι και θα κανει πτωχευση επειδή θα βγάλει από το ρολοι μερικά χιλιάρικα. Αυτό που έγραψα είναι ότι είναι υπερβολικό αυτό που έγραψε.
Έχετε δίκαιο..Τα βλέπω όλα μαύρα..Δεν μου φταίτε εσείς
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences