Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 30, 2024, 12:31:23 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Άξιζε αυτή η βαθμολογία;; Εάν όχι πόσο έπρεπε;;  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούνιος 14, 2019, 01:06:18 μμ)
Την άξιζε - 1 (3%)
Δεν την άξιζε - 19 (57.6%)
MS 64 - 11 (33.3%)
MS 65 - 2 (6.1%)
MS 66 - 0 (0%)
MS 63 - 0 (0%)
ΛΙΓΟΤΕΡΟ - 0 (0%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 23

Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Lepton 1869 BB NGC MS66+BN  (Αναγνώστηκε 8259 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 18, 2019, 07:53:21 πμ »

Νομίζω πολλη συζήτηση για το τίποτα.  Εγινε ενα λάθος απο την NGC και πληρωθηκε το νόμισμα απο κάποιον παραπάνω. Αυτο και τέλος.

Ολο κρινουμε κρινουμε κρινουμε ...... κανενας δε κανει αυτοκριτική. Λες και ολοι είστε αλανθαστοι στις δουλειες σας..

@Ykobke , Νίκο μου ακου τι εκανα στη δουλεια μου και πες μου ως συναδελφος που είσαι αν αξίζω χαρακτηρισμούς ως π.χ. λογιστκάκος ή κατι αλλο υποτιμητικό.... Εχω καταχωρησει το 2018 περιπου 60000 τιμολόγια. Τι ποσοστό λάθους μου δίνεις Απορία? ενα τίμιο 0,3% ?? αυτα ειναι 180 τιμολόγια τα οποια τωρα που στελνω συγκεντρωτικες τιμολογίων ''βαράνε''.

Δυστυχως τα λογιστικά μοιαζουν με τισ πιστοποιησεις γτ το λαθος μενει, και μπορει να βρεθεί. Μην κρινουμε αυστηρα και κακότροπα εκτος εαν υπαρχει δόλος (π.χ. λάδωμα εταιρειας για ληψη βαθμού).

Ενα λαθος εκανε ο γκρειντερ. Ουτε το πρωτο λαθος ουτε κ το τελευταίο.

Δείτε το καλό της υποθεσης. ΞΕρω κανω απο 10 συλλεκτες που δε το πληρωναν το κερμα αυτο πανω απο 400ευρώ . και αυτο κραταω εγω.

Συμφωνώ απόλυτα στο παράδειγμα που ανέφερες.

Εάν όμως έκανες λάθος το 40-50% ;

Γεγονός: Όλοι τρέχουν στην NGC γιατί αξιολογεί τα νομίσματα (ειδικά τα χάλκινα οθωνάκια) καλύτερα (πολύ καλύτερα) από τη PCGS.  "Καλύτερη εταιρεία από PCGS" λέγανε όλοι γιατί τους βόλευε.

Την τελευταία φορά η NGC τους έστειλε όλους να αυτοκτονήσουν. Ακόμη και (πραγματικά) ακυκλοφόρητα τα έστειλε στα σκουπίδια.

Δεν εξαιρώ και την PCGS από ανάλογα φαινόμενα.

0,3% είναι αυτό; σοβαρότητα από "επαγγελματίες"; ή μάλλον είμαστε εμείς οι βλάκες;
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 18, 2019, 08:39:30 πμ »

χαλκινα και ειδικα Οθωνα κ πουλια κανουν πολλα λαθη. συμφωνω.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 24, 2019, 11:31:39 μμ »

Πολυ ωραο βιντεο απο αμερικανο που σχολιαζει ακριβως το ιδιο θεμα για αμερικανικα νομισματα. Μετα το 5ο λεπτο παρουσιαζει και νομισματα που πιστευει οτι πηραν λαθος βαθμο απο τις εταιριες. Επισης θετει το θεμα αν τελικα οι dealers παιρνουν καλυτερους βαθμους στα νομισματα που στελνουν απο τους απλους πελατες.Προς το τελος πιστευει οτι η τεχνολογια - ΑΙ(Artificial Intelligence) θα δωσει μια καποια λυση.

https://www.youtube.com/watch?v=rzPNrxliUf8
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 25, 2019, 12:59:02 πμ »

Εγω το βλεπω τουλαχιστον  τρεις βαθμους κατω, και για Γεωργιο μαλλον απο τα κραυγαλαια παραδειγματα λαθους
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 25, 2019, 08:48:00 μμ »

Τόσα λεφτά κανει αυτός ο βαθμός σε ρεντ ,αλλα ρεγουλατορο στην τσέπη του αλλουνου εμείς θα βάλουμε;
Υπάρχουν τα μπατηρια , τα λιγούρια και οι φραγκατοι.
Πάντως μονόλεπτα της συγκεκριμένης ημερομηνίας υπάρχουν και για τα λιγούρια και για τα μπατηρια και για όλους.
Όποτε η χολή να περισσεύει .
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 25, 2019, 09:08:33 μμ »

Τόσα λεφτά κανει αυτός ο βαθμός σε ρεντ ,αλλα ρεγουλατορο στην τσέπη του αλλουνου εμείς θα βάλουμε;
Υπάρχουν τα μπατηρια , τα λιγούρια και οι φραγκατοι.
Πάντως μονόλεπτα της συγκεκριμένης ημερομηνίας υπάρχουν και για τα λιγούρια και για τα μπατηρια και για όλους.
Όποτε η χολή να περισσεύει .

Ρε Βασιλη εχεις θεμα!
Τις προαλλες εβαλα ζητηση κατοσταρικο χαρτι και εσυ ως συνηθως διαβαζοντας βιαστικα   μου εστηλες  τιμη για πεντολιρο.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Κατι αναλογο συμβαινει κι εδω αφου μαλλον παντα διαβαζεις μονο τα 2-3 τελευταια ποστ Γλώσσα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 25, 2019, 09:09:58 μμ από coll » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences