Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 10:04:42 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1917 P  (Αναγνώστηκε 29794 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:22:07 μμ »

Δεν αναφέρομαι σε εσένα. Ο καθένας μπορεί να λέει την άποψή του.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 08:24:35 μμ από incredible » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:24:24 μμ »

ΟΚ  Ευχαριστω για την διευκρινηση
 Αλλα και γω <φιλος> ειμαι.......... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Απρίλιος 04, 2019, 08:25:00 μμ »

ΟΚ  Ευχαριστω για την διευκρινηση
 Αλλα και γω <φιλος> ειμαι.......... Σαρκασμός
Εσυ τώρα έγινες  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Απρίλιος 04, 2019, 09:14:36 μμ »

Για μένα λέει που δεν ρώτησα πως θέλει τα σουβλάκια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Απρίλιος 05, 2019, 10:20:01 πμ »

Για μένα λέει που δεν ρώτησα πως θέλει τα σουβλάκια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Σουβλάκια, Βελάκια το ίδιο είναι !
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Απρίλιος 05, 2019, 10:51:10 πμ »

Πίστευα ότι είμαι ο τελευταίος που αναφερόσουν για αυτό και δεν έγραψα τίποτα.Θα μπορούσες άνετα να μου στείλεις ένα πμ ή να το γράψεις στο νήμα ξέρεις ότι δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.
Οκ πάμε παρακάτω.Τι ακριβώς θέλεις να γράψω;Να πω ότι απο αυτά που βλέπω στην φωτογραφία δεν υπάρχει βουλωμένο Ρ το οποίο σε συνδιασμό με το εξτρά μέταλλο στην ουρά κάτι λέει;Να πω ότι δεν υπάρχει αδύνατο πάτημα στην κάπα;Να γράψω ότι αυτά που με τα βελάκια υπέδειξα και αναφέρομαι στο ρουθούνι δεν είναι έτσι;Να παραδεχθώ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή του στόματος;Να αναφέρω ότι είμαι ο μόνος που σε ρώτησε γιατί επιμένεις στην γνησιότητα επειδή είχα καταλάβει ότι είχε περάσει απο τα χέρια σου και έχοντας εμπιστοσύνη στο μάτι σου(όταν μου το επιβεβαίωσες ότι ήταν δικιά σου)δεν έγραψα πουθενά ότι είναι πλαστή;
Τι ακριβώς θέλεις Κοσμά;Να αναιρέσω όλα τα παραπάνω;Λυπάμαι δεν μπορώ να το κάνω.Αυτά που βλέπω στις φωτογραφίες δεν μπορώ να πω ότι δεν τα βλέπω.Το ξαναγράφω στις ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!
Έτσι όπως εξελίχθηκε η υπόθεση φυσικά δικαιώθηκες αλλά επειδή μάλλον δεν μπορείς να δεχθείς διαφορετικές γνώμες απο τις δικές σου προσωπικά δεν θα ξαναγράψω καμμία εκτίμηση και μάλιστα για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο θα το εφαρμόσω παντού αυτό.
Καλημέρα και καλή συνέχεια!!!
ΥΓ  φυσικά και μπορείς να γράφεις την γνώμη σου σε οτιδήποτε σηκώνω για εκτίμηση εγώ.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 05, 2019, 11:23:32 πμ »

Θα μπορούσες να μην βάλεις τα βελάκια στο ρουθούνι και επιδεικτικά να μου τα δείχνεις. Αυτό με πείραξε. Αφού σου είπα κιόλας ότι την έχω πιάσει στα χέρια μου. Δεν σου είπε κανείς να μην γράφεις την γνώμη σου ειδικά όταν θεωρείται και έγκυρη, για μένα τουλάχιστον Μιχάλη.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 05, 2019, 11:34:05 πμ »

Σοβαρά τώρα σε πείραξαν τα βελάκια;Τέρμα λοιπόν τα βελάκια απο μένα  Σαρκασμός Σαρκασμός
Ας κρίνουν οι υπόλοιποι φίλοι αν θέλουν τα γραφόμενα.
Καταγράφηκε
Glika
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 05, 2019, 05:23:29 μμ »

Ένα αποτέλεσμα είναι και δεν θα πρέπει να αντιδράμε υπερβολικά.
Σημασία έχει τα επιχειρήματα που εκφράστηκαν για πλαστότητα του νομίσματος ήταν βάσιμα και ισχυρά.

Ακόμη και εσυ incredible πιστεύω ότι είχες αμφιβολίες ότι ίσως η λίρα είναι πλαστή.
Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2019, 05:26:38 μμ από Glika » Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 06, 2019, 08:39:12 πμ »

Αν ηξερα οτι η λιρα ηταν του κοσμα εξ αρχης θα ελεγα ΑΜΕΣΑ οτι ειναι γνησια διοτι ειναι ισως ο πιο καλος στο να αναγνωριζει λιρες κ αποκλειεται να εχει κανει λαθος..οι φωτο δυστηχως ξεγελασαν ασχημα..παροτι δεν ηξερα οτι ηταν δικη σου κοσμα ετσι ωστε να εχω αποκλεισει το λαθος λογω των γνωσεων σου αλλα κ της τιμιοτητας σου ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ που ειπα οτι ειναι κοπια..ο κοσμας χρειαζεται εδω μεσα,ειναι σωστος ανθρωπος κ βιβλιο για τις λιρες κ πρεπει να τον προσεχουμε σαν τα ματια μας διοτι εχω δει ξανα στο παρελθον να τον χτυπανε για το ΤΙΠΟΤΑ..καλη συνεχεια κοσμα και σε ολους σας
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2019, 08:40:00 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 06, 2019, 09:48:46 πμ »

Δλδ εσύ κρίνεις την λίρα ανάλογα με το ποιος την έχει στα χέρια του;;
Η με το ποιος θα μιλήσει καί τί θα πει;;
Διότι πχ σέ ένα μισολιρο πρόσφατα βγήκε εξέχον μέλος με κατάστημα ,  με πείρα χρόνων , με πιστοποιήσεις φουλ στο μαγαζί του καί είπε ότι είναι γνήσιο!!
Καί εσύ από κάτω συνεχίζεις να τρολαρεις καί νά λες ψεύτικο. Εάν πιστοποιηθεί και αυτό τί θα κάνεις;;
Από πάλια με το διέγραμενο σου προφίλ έμπαινε ένας έλεγε ψεύτικο , έμπαινες εσύ έλεγες ψεύτικο.
Μία φορά μπήκα εγώ επίτηδες και είπα γνήσιο!!! Καί αμέσως γράφεις : ο Γιώργος λέει γνήσιο , μήπως να το ξανασκεφτούμε βρε παιδιά;;

Θα σού πω άλλο ένα ρητό :

Η ημιμαθεία είναι χειρότερη τής αμάθειας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2019, 09:49:46 πμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 06, 2019, 10:03:09 πμ »

"Το θέμα ήταν και παραμένει η ικανότητα μας να κρίνουμε από φωτογραφίες. Φαίνεται λοιπόν ότι αυτό δεν είναι πάντα ασφαλές με αμφίρροπα αποτελέσματα. Εγώ φυσικά που τις έχω στο χέρι και τις κρίνω δια ζώσης έχω το πλεονέκτημα και είμαι σίγουρος ότι και εσείς αν τις είχατε θα βγάζατε διαφορετικό αποτέλεσμα. Συμπερασματικά επομένως νομίζω ότι η κρίση γνησιότητας (αλλά και κατάστασης) από φωτογραφίες ούτε εύκολη υπόθεση είναι αλλά ούτε και ασφαλής μέθοδος. Μόνο σαν ένας γενικός οδηγός (guide) μπορεί να χρησιμοποιηθεί".


Αυτά έγραφα στο δικό μου "κουίζ" στην ενότητα "1916Μ + 1914Μ" και πιστεύω ότι ισχύει και εδώ αλλά και στην περίπτωση της 1891 μισής. Η γνώμη του Κοσμά προήλθε (όπως και στην δική μου ενότητα) από αξιολόγηση στο χέρι ενώ των υπολοίπων από φωτογραφίες και μάλιστα όχι καλές. Όλα τα υπόλοιπα προσωπικά τα βρίσκω εκτός συλλεκτισμού.

Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 06, 2019, 01:12:38 μμ »

 σκαρακη γεωργιε  herakliotis αυτο που θελεις να καταφερεις να κανεις δεν θα το καταφερεις,δηλαδη να σου μιλησω ασχημα κ να με σουταρεις..τα καλα λογια που ειπαν για μενα ο CAT και o kostakis θα τα σεβαστω κ δεν θα τους εκθεσω με την εμπιστοσυνη που εδειξαν στην αλλαγη μου σαν σωστο μελος..και η απαντηση μου ειναι οτι ναι,αλλο να πει ο κοσμας οτι μια λιρα ειναι σωστη,απο την στιγμη που την εχει πιασει στα χερια του διοτι ειναι αριστος σε αυτο και αλλο να το πεις εσυ που δεν κατεχεις ουτε το 1|5 των γνωσεων του κοσμα σε αυτο το θεμα..τωρα το  τι κανω εγω δεν ειναι δουλεια δικη σου κ θα ηθελα να μην ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ με μενα διοτι καλως η κακως σε αντιπαθω ιδιαιτερα οπως και εσυ εμενα βεβαια και ποτε μα ποτε δεν θα συμφωνησουμε σε κατι..εδω μεσα οι 95% ειναι σαν κ μενα ημιμαθεις οπως κ εσυ πιστευω σε πολλα πραγματα..στο μισολιρο αφου λειπουν κομματια τι θελεις να πω?οτι ειναι γνησιο?και αλλοι ειπαν οτι ειναι ΚΟΠΙΑ τοτε γιατι τα βαζεις ΜΟΝΟ μαζι μου κ οχι και με αυτους?ρωταω μηπως τελικα το μισολιρακι ηταν δικο σου κ σε ενοχλει η εκτιμηση μου?εσυ με την ΜΕΤΟΧΗ πριν λιγες ημερες τι εκανες?θεωρια κ κριτηκες φιλοσοφιες ΜΟΝΟ ελεγες και την μιση αληθεια αλλα δεν περιμενες οτι ενα ΔΥΝΑΤΟ μελος σε γνωσεις θα πει την αληθεια και οπως εγιναν τα πραγματα..νομιζες οτι κ εκεινος οτι θα δει το συμφερο του κ μονο κ δεν θα μιλησει..ναι αλλα μιλησε κ ΕΚΤΕΘΗΚΕς ..επομενως τα μαθηματα αυτα μην τα κανεις σε μενα,κανετα σε αλλους ..με ολο τον σεβασμο που εχει μεινει για σενα..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2019, 01:20:30 μμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 06, 2019, 01:17:19 μμ »

Ρε κοίτα να δεις που όλοι νηστεύουν και κανείς δεν ασχολείται με τα σουβλάκια..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2019, 01:17:40 μμ από noobcollector » Καταγράφηκε

ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 06, 2019, 01:35:11 μμ »

πρωτα ο θεος την φαρμακερη απαντηση θα την δω την δευτερα διοτι δεν θα χαλασω το σου κου για κανεναν και θα απαντησω κ παλι αναλογα με επιπεδο βεβαια ,φαρμακερο μεν αλλα το επιπεδο μου θα ειναι σωστο..τσαο κ δευτερα παλι εδω με υγεια βεβαια
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences