Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:26:56 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι λέτε για τα δωράκια της μαμάς;  (Αναγνώστηκε 3143 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 20, 2019, 09:53:39 μμ »

Μια εκτιμησουλα;;;
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 08:58:30 πμ »

Το πρωτο ειναι ασημενιο 0,835 κ κοστιζει + - 5 ευρω και ειναι κυκλοφορημενο επομενως δεν μπορουμε να υπολογισουμε την καλη κατασταση του,το μικρό 30δραχμο είναι αναμνηστικό για τους γάμους του Βασιλιά Κωνσταντίνου Β'..το αλλο ειναι απο νικελ κ χαλκο και κοστιζει 1 με 2 ευρω ..κατα τα αλλα ειναι ομορφα κ ισως ιστορικα νομισματα για καποιους
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 09:26:18 πμ »

Σας ευχαριστώ πολύ!! Η αλήθεια είναι ότι για μένα που ξεκίνησα την συλλογή εδώ κ λίγες μέρες είναι κοσμήματα...  Σαρκασμός ελπίζω να μπορέσω κ να κάνω κάποτε κ εγώ μια αξιόλογη συλλογή να αφήσω ενθύμιο στα παιδακια μου....σας ευχαριστώ που μας μαθαίνετε πραγματα....!!
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 09:34:33 πμ »

αυτα τα 30δρχ ειναι πανεμορφα κ μπορεις να κανεις συλλογη κ αποταμιευση συλλεγωντας αρκετα απο αυτα..υπαρχουν καλες τιμες για να παρεις κ στο στεκι αλλα κ σε εμπορους εξω..ειναι κοσμηματα ιδιαιτερα τα 30αρια για μενα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 09:39:27 πμ »

Κάπου μες το σπίτι τριγύριζει κ το άλλο 30δρχ με τους 5 βασιλείς αλλά που θα μου πάει θα το βρω!! Το έχω σίγουρα κ εκείνο..!!  Κλείσιμο ματιού Ναι σιγά σιγά θα αρχίσω κ εγώ να αγοράζω ότι μου λείπει....( Ένας θεός ξέρει πόσα μου λείπουν) . προσωπικα μου αρέσουν πολύ  του Παύλου  και της 21 Απριλίου.....κ λιιιιγο τα οθωμανικά... Γούστα είναι αυτά...να έχετε μια όμορφη μέρα!!
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 11:10:12 πμ »

Τα 30δραχμα ειναι το πιο τιμιο ασημακι που υπαρχει κ ομορφα ειδικα τα μεγαλα
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 01:43:30 μμ »

Τώρα οι περισσότεροι θα με βρίσετε αλλά σκέφτηκα να τα κάνω σκουλαρίκια?! !!!!!! (Γυναικείο μυαλό...τι περιμένεις;;;;;;)Θαρωτότυπα!!! Φυσικά όσα έχω δίπλα δεν θα τα στερήσω από την συλλογή μου!! Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 01:51:24 μμ »

χμμμμμμμχχχχχχ δεν θα ηταν ασχημο κατι τετοιο..απλα θελει προσοχη μην στα τραβηξει το παιδακι κ σου χαλασει κανενα αυτι..και θα ειναι αρκετα βαρυ ,αλλα θα ηταν οντως κατι που δεν το βλεπεις συχνα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Nick09
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238

Ο συλλέκτης είναι ένας καλλιτέχνης χωρίς έμπνευση


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 02:23:31 μμ »

Τώρα οι περισσότεροι θα με βρίσετε αλλά σκέφτηκα να τα κάνω σκουλαρίκια?! !!!!!! (Γυναικείο μυαλό...τι περιμένεις;;;;;;)Θαρωτότυπα!!! Φυσικά όσα έχω δίπλα δεν θα τα στερήσω από την συλλογή μου!! Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών

Τώρα μου θύμισες κάτι Αφρικανές ιθαγενείς με κρεμασμένα αυτιά από το βάρος των σκουλαρικιών. Νομίζω πως θα έχεις παρόμοιο θέμα αν τα φοράς συχνά.
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 02:36:48 μμ »

Ειναι βαρια για σκουλαρικια. Καλυτερα σε ενα ομορφο κουτακι Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 02:43:11 μμ »

Χαχα αχά αφρικανες;;;; Μη μου λέτε τέτοια γιατί είμαι μελαχρινή .... εντάξει ρε παιδιά ένα αστειακι έκανα.....!! Είπαμε γυναικείο μυαλό.     Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 02:58:48 μμ »

Θα σας πω ένα αστειακι αλλά πρώτα θα ξεκαθαρίσω ότι αγαπώ τους βλάχους κ τους σέβομαι κ προς θεού δεν το λέω για να τους προσβάλλω....άλλωστε το αστέρι μου είναι βλάχος!!! Παντρεύτηκα που λέτε κ ξεκινάνε τα δώρα .   λιρα σκουλαρίκια λίρα βραχιόλι λίρα δαχτυλίδι λίρα μενταγιόν λίρες κρεμαστές πεντολιρο η πεθερά....λέω Παναγία μου που σαι Γιώργο Μάγκα με το κλαρίνο σου;;;; Εγώ ο Μάγκας κ ο Φλωρινιωτης.Χαχαχαχαχα σαν λατέρνα ήμουνα....( Είμαι θρακιωτισσα-μικρασιατισσα παντρεμένη με Βλάχο)
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 04:09:57 μμ »

Το συγκεκριμένο βασιλικό ζεύγος το «κρέμασε» προ πολλού η Ιστορία στα αζήτητα. Αν εσείς αγαπητή επιθυμείτε σήμερα να τους κρεμάσετε και στ’ αυτιά σας, πράξτε ελεύθερα την καλλιτεχνική σας βούληση.

Το βασικό μειονέκτημα στην περίπτωση τους, είναι η -μάλλον οριστική- απώλεια της «λάμψης» τους..
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 07:47:21 μμ »

Πριν πείτε τι οτιδήποτε που θα μπορούσε να προσβάλλει το ήθος ενός ανθρώπου καλά ήταν να δείτε ότι ανέφερα  ότι λέω αστειακι κ πως σκέφτεται το γυναικείο μυαλό .... Προσωπικά κατάγομαι από οικογένεια με απέραντη αγάπη κ σεβασμό στους βασιλείς....δεν προσβαλλα " κρέμοντας " κανέναν .. αλλά κ να το έκανα θα το έκανα δείχνοντας την αγάπη μου στα συγκεκριμένα πρόσωπα...
Χωρίς καμμία παρεξήγηση και με εκτιμήση Σεβη
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 22, 2019, 12:32:33 μμ »

Πριν πείτε τι οτιδήποτε που θα μπορούσε να προσβάλλει το ήθος ενός ανθρώπου καλά ήταν να δείτε ότι ανέφερα  ότι λέω αστειακι κ πως σκέφτεται το γυναικείο μυαλό .... Προσωπικά κατάγομαι από οικογένεια με απέραντη αγάπη κ σεβασμό στους βασιλείς....δεν προσβαλλα " κρέμοντας " κανέναν .. αλλά κ να το έκανα θα το έκανα δείχνοντας την αγάπη μου στα συγκεκριμένα πρόσωπα...
Χωρίς καμμία παρεξήγηση και με εκτιμήση Σεβη

Κυρία Σέβη,

Κι’ εγώ επίσης, ένα χιουμοριστικό λογοπαίγνιο έκανα αγαπητή, που αφορούσε μια καταγεγραμμένη, πραγματικότητα. Δικαίως ή αδίκως, το συγκεκριμένο «γαλαζοαίματο» ζεύγος, απώλεσε τα «ελέω Θεού» προνόμιά του και παραγκωνίστηκε στο ιστορικό περιθώριο.

Είναι πραγματικά, απορίας άξιον που το εκλάβετε ως προσβολή του ήθους σας. Άλλωστε, σας παρότρυνα να υλοποιήσετε την ιδέα σας -αν αληθώς το επιθυμείτε- να τους κάνετε σκουλαρίκι. Γιατί όχι και.. φυλαχτό!

Άλλωστε, ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε όποιο παραμύθι του αρέσει και φαντάζει όμορφο.. στ’ αφτιά του.

«Και έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα!»

Φιλικά,
Μπάμπης





« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2019, 12:41:28 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences