Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:08:47 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αξία τελευταίων 5χίλιαρων και 10χίλιαρων;  (Αναγνώστηκε 6894 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
doctor-Z
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 144


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 10:42:56 μμ »

Αυτά τι κοστίζουν όλα μαζί;

δωστα φίλε μου 3 ευρώ το κομμάτι σε κάποιον μερακλή...
Τα πουλάει κάποιος άλλος, όχι εγώ. Αξίζουν τον κόπο ή όχι; Ένας πουλάει πάνω από 40 5χίλιαρα για 2€ το ένα. Αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποιος κράτησε πάνω από 200.000 δραχμές (δηλαδή 600€) και μέχρι το Μάρτη του 2012 δεν τα πήγε στην Τράπεζα της Ελλάδος να πάρει 14,67€ ευρώ για κάθε πεντοχίλιαρο αλλά προτίμησε να πάρει τώρα 2€ για το καθένα.
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 11:27:17 μμ »

όλα αυτά που βλέπεις με 2 ευροπουλα φίλε μου ήταν καταχωνιασμένα και ξεχασμένα από συχωρεμένους που τα βρήκαν κατόπιν εορτής οι κληρονόμοι φίλοι κτλ και δεν πρόλαβαν αν τα πάνε στην τράπεζα ήταν δε τόσα πολλά τα κομμάτια που πέσανε κατά πολύ της ονομαστικής άξιας στους συλλεκτικούς κύκλους.... κερδισμένο από όλοι αυτή την δουλειά ? το ελληνικό δημόσιο!!!! 
Καταγράφηκε
doctor-Z
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 144


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 02:12:06 μμ »

όλα αυτά που βλέπεις με 2 ευροπουλα φίλε μου ήταν καταχωνιασμένα και ξεχασμένα από συχωρεμένους που τα βρήκαν κατόπιν εορτής οι κληρονόμοι φίλοι κτλ και δεν πρόλαβαν αν τα πάνε στην τράπεζα ήταν δε τόσα πολλά τα κομμάτια που πέσανε κατά πολύ της ονομαστικής άξιας στους συλλεκτικούς κύκλους.... κερδισμένο από όλοι αυτή την δουλειά ? το ελληνικό δημόσιο!!!! 
Κανένας δεν έψαξε το σπίτι όταν πέθαναν; Όλοι αυτοί είχαν θανόντα κρυψίνους που τα έκρυψε τόσο καλά και κανένας κληρονόμος δεν τα βρήκε;
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 03:17:21 μμ »

πολλές φορές για να αποσφραγιστεί ένα ακίνητο και να αποδοθεί στους  κληρονόμους  μπορεί να κρατήσει και χρονιά εάν υπάρχουν και δικαστικές διαμάχες που απορρέουν από κληρονομικά δικαιώματα... μην σου φαίνεται καθόλου περίεργο για το πως έπεσαν τόσες χιλιάδες μη ανταλλάξιμα  χαρτονομίσματα στην αγορά μετά την ημερομηνία λήξης τούς

εάν θυμάμαι καλά πριν μερικά χρονιά ίσως καμιά 10-15 χρόνια  πίσω είχαν πέσει στο μοναστηράκι από έναν ηλικιωμένο  άνθρωπο 1-2 δεσμίδες με ακυκλοφόρητα 500αρικα τού 1955 αρκετά χρονιά μετά της λήξης τούς δηλαδή

κάλο απόγευμα   
Καταγράφηκε
doctor-Z
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 144


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 03:22:15 μμ »

εάν θυμάμαι καλά πριν μερικά χρονιά ίσως καμιά 10-15 χρόνια  πίσω είχαν πέσει στο μοναστηράκι από έναν ηλικιωμένο  άνθρωπο 1-2 δεσμίδες με ακυκλοφόρητα 500αρικα τού 1955 αρκετά χρονιά μετά της λήξης τούς δηλαδή

κάλο απόγευμα   
Εγώ πού ήμουν;;;;; Έκπληξη Έκπληξη
Καλό απόγευμα!!
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 04:26:22 μμ »

εάν θυμάμαι καλά πριν μερικά χρονιά ίσως καμιά 10-15 χρόνια  πίσω είχαν πέσει στο μοναστηράκι από έναν ηλικιωμένο  άνθρωπο 1-2 δεσμίδες με ακυκλοφόρητα 500αρικα τού 1955 αρκετά χρονιά μετά της λήξης τούς δηλαδή

κάλο απόγευμα   
Εγώ πού ήμουν;;;;; Έκπληξη Έκπληξη
Καλό απόγευμα!!
εγώ πάντως παραλού που ήμουν εκεί θαμώνας ειδικά Κυριακές τότε τα καλά και αλησμόνητα χρόνια δεν είδα τίποτα γιατί δεν πρόλαβα να δω και τίποτα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
archon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 95


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 07:08:35 μμ »

Εγώ πάντως, για συναισθηματικούς λόγους, κράτησα ένα παλιό πεντοχίλιαρο, ένα καινούργιο, ένα πλαστό (το έχω αναφέρει παλαιότερα) και μια δεκαρικούμπα κολαριστή...

Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 07:11:20 μμ »

εγώ έχω σε πλαστό και το μικρο 5000 και 10χιλιαρο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences