Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:36:23 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σφάλμα στη δραχμή του 1994;  (Αναγνώστηκε 25448 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 03:52:49 μμ »

Hρεμα βρε παλικαρια.
Επι της ουσιας δεν υπαρχει διαφωνια.
<Φτιαχτο σφαλμα> ειναι το σφαλμα που εγινε εσκεμενα.Εστω και εντος νομισματικοπειου.
Διαφωνει κανεις;;Δεν νομιζω
Ομως καλο ειναι να γνωριζουμε ,γιατι ειναι κριμα για τετοια σφαλματα να δημιουργουνται συλλεκτιες αξιες απο αγνοια.
Απο και και περα , το τι αξια εχει ενα τετοιο σφαλμα, ο καθενα ας το κρινει προσωπικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2019, 03:55:25 μμ από coll » Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 07:48:22 μμ »

Hρεμα βρε παλικαρια.
Επι της ουσιας δεν υπαρχει διαφωνια.
<Φτιαχτο σφαλμα> ειναι το σφαλμα που εγινε εσκεμενα.Εστω και εντος νομισματικοπειου.
Διαφωνει κανεις;;Δεν νομιζω
Ομως καλο ειναι να γνωριζουμε ,γιατι ειναι κριμα για τετοια σφαλματα να δημιουργουνται συλλεκτικες αξιες απο αγνοια.
Απο και και περα , το τι αξια εχει ενα τετοιο σφαλμα, ο καθενα ας το κρινει προσωπικα.

+1000 Αυτό έλειπε τώρα... Γιώργο! Μίμη! Παρακαλώ πολύ! που έλεγε και ο Σάκης ο υδραυλικός!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Ο καθένας μαζεύει ότι θέλει και ότι του αρέσει.Αυτό είναι επιλογή του καθενός.Γιώργο μην λες ότι θέλει να παρασύρει ο Μίμης κόσμο προς αυτά τα "σφάλματα" γιατί δεν είναι έτσι σίγουρα.Δεν θα το έκανε ποτέ, είναι ένα σπάνιο άτομο να το ξέρεις. Μίμη ξέρεις την άποψή μου για αυτά τα κουζουλά σφάλματα... Θα σου στείλω και πμ. που αφορά αυτά...
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 09:02:45 μμ »

Μπάμπη;; Από την δεκαετία του 1980 είναι κατέγραμενα σαν φτιαχτά σφάλματα.
Και εάν διαβάσετε τα μηνύματα τού Μίμη αρων αρων δεν είναι φτιαχτά.
Τα λεγόμενα σού καί τού Σωτήρη είναι σε σωστό δρόμο καί δεν είπα τίποτα αντίθεση.
Αλλά όταν προσπαθούν να με πείσουν ότι ένα νόμισμα πού από την μία είναι 2 20δρχ από την άλλη 50δρχ ή να είναι ταλήρο χτυπημένο σε 50δρχ καί ότι έγινε για δοκιμή αυτό με ξεπερνάει!!!
Το θέμα έληξε για μένα. Όποιος ενδιαφέρεται ας διαβάσει παλαιούς συγγραφείς τί έγραψαν καί ας βγάλει τα πορίσματα του
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 11:36:59 μμ »

 Είπα να μην ξανά ασχοληθώ, αλλά δεν με αφήνεις. Κατά αρχάς σταματά να χαρακτηρίζεις ανθρώπους που δεν ξέρεις. Η λάσπη σου δεν κολάι παντού.
 Ξεκόλλα από το 1980, ο κόσμος προχωρεί. Άνοιξε κάνα βιβλίο μετά την 10ετοια του 1980. Κοίτα και έξω από το παράθυρο.  Έχεις κολλήσει σε αυτήν την καραμέλα με τον άντρα της κυρά Γιωργενας. Εντάξει υπήρξε και έβγαζε νομίσματα και τα πουλούσε,  θέλεις να τα έφτιαχνε μόνος του;, οκ σταμάταγε την παραγωγή άλλαζε μήτρες και χτυπάτε ότι γούσταρε. Τι πάει να πει αυτό; Ότι άρχισε  ο κόσμος και σταμάτησε σε αυτόν; Σαν αυτά, που σου έδειξε η κυρα Φρόσω υπήρχαν δεκαετίες πριν και μετά από αυτόν. Δεν σου λέει τίποτα αυτό; Έλεος δηλαδή, είπα ότι αξίζει να τα πληρώνεις ακριβά;, είπα ότι καλά κάνουν όσοι τα ακριβοπληρώνουν; Δικαίωμα τους στο φινάλε, κουμάντο στην τσέπη τους θα κάνουμε;... τέτοιο κόλλημα δεν έχω ξανά δει. Εντάξει στο κάτω κάτω όλα φτιαχτά είναι, ποιο είναι το πρόβλημα σου δεν ξέρω. Όποιος (νομίζεις), ότι δεν συμφωνεί μαζί σου τον ειρωνεύεσαι και τον κατηγορείς. Ήταν να έρθεις στην Αθήνα, και ζήτησες συνάντηση. Έπρεπε να σε προβληματίσει γιατί από τόσες χιλιάδες μέλη, 5-6 εκδήλωσαν ενδιαφέρον να σε γνωρίσουν από κοντά.  Ας μην συνεχίσω καλύτερα, σου λέω λοιπόν αν είσαι όπως λες ντόμπρος και καθαρός, να ανακαλέσεις όλα αυτά που με στόλισες, γιατί εγώ τα παίρνω πολύ τις μετρητής.
Ελληνικά, Αμερικανικά, Αγγλικά, Ινδικά, υπάρχουν σε όλες τις χώρες, ίδια με αυτά που έχεις ανεβάσει φωτογραφίες, ίδια με αυτά που έχεις ανεβάσει φωτογραφίες , ίδια με αυτά που έχεις ανεβάσει φωτογραφίες  ΟΧΙ ΔΕΝ ΛΕΩ, για κακοποιημένα εκτός νομισματοκοπείου, για να μην  τα μπερδέψουμε πάλι…. Πριν ,( κατά την διάρκεια, δράσεις του άντρα τις κυρά Δέσποινας), και μετά.

Όλα αυτά τα έφτιαχνε ο άντρας της κυρά Μαρίκας. Όχι δεν τα έκλεβε από τα προς ανακύκλωση, όχι τα έφτιαχνε στο ρεπό του. Και τα Ινδικά… 

       http://www.error-ref.com/           https://minterrornews.com/priceguidepartialcollar.html            http://cointerms.com/index.htm           http://cuds-on-coins.com/


Μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι, ναι υπάρχουν και φτιαχτά, υπάρχουν και κατά λάθος. Θες να το καταλάβεις κάλος, δεν θες, λίγο με νοιάζει. Και σου ξανα λεω.. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΤΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΑ. 
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 903


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 07:55:06 πμ »

Ρε παιδιά ήμαρτον , είναι ήδη δύσκολη και σκληρή η πραγματικότητα μας γιατί το κάνετε αυτό ? Σφαζόμαστε χωρίς λόγο ! Ήμαρτον εδώ "μαζευόμαστε" για να περνάμε καλά όχι να προσβάλει ο ένας τον άλλο .Και τα γραπτά μένουνε ρε ###### μου γιατί το κάνετε αυτό ?Θα με πιάσει Τουρέ ! Για ψίλου πήδημα .Κλειδωστε το θέμα
 και μιλήστε κανονικά . Συνέλθετε!
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 11:25:43 πμ »

.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 11:25:59 πμ »

.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2019, 11:26:59 πμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 11:29:06 πμ »

.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 11:45:42 πμ »

Αυτα εδω ηταν τα τελευταια τεμαχια που ειχε προικα η κυρα Μαρια απο τον αντρα της.
Εαν μπορει ενας να μου βρει αναμεσα τους ενα γνησιο σφαλμα να μου το δειξει!!! Ολα ειναι φτιαχτα!!! Και τηλεφωνικα που μιλουσα με την γυναικα του εκλειπωντος μου ειχε πει πως με αυτα τους ζουσε και εκανε οτι εκανε για τα παιδια του και προπαντος για την κορη του.
Μαζι με το 100 δρχ που σας δειχνω παρακατω το οποιο ειναι ενα και μοναδικο και δεν υπαρχει δευτερο!!!
Ο ανθρωπος αυτος ειχε τοση δυναμη μεσα στο νομισματοκοπειο οπου εφτιαξε μητρες για να χτυπηση ενα και μονο νομισμα!!!!
Τοση δυναμη ειχε!!!
Και οταν ο Τζαμαλης καθησε και εγραψε αρθρα για της παρατυπιες μεσα στο νομισματοκοπειο και ερχετε τωρα ο Μιμακος να μας πει τωρα εμεσως πλιν σαφως : Ποιος ειναι ο Τζαμαλης και εχω χεσμενα οτι εγραψαν το 1980 και ο κοσμος προχωραει, συγνωμη αλλα εμενα με ξεπερναει σαν συλλεκτη τετοια συμεριφορα!!!
Ξερετε κυριε Μιμμη πανω στα συγραμματα του Τζαμαλη , του Βασιλοπουλου , του Πετουση , του Πιτιδη ,  του Ταζεδακη και τοσο αλλων παλιων συλλεκτων ΠΑΤΗΣΑΝ ολοι οι νεωτεροι για να σας πλασαρουν σημερα τα βιβλια τους!!!!
Και εαν εσεις οι νεωτεροι δεν εχετε τσιπα πανω σας να δωσετε τιμη εκει που αξιζει εγω σαν Γιωργος και σαν συλλεκτης παντα θα ειμαι εδω να τους υπενθυμιζω !!!
Οσο για την εκδηλωση που δεν εγινε και δεν ηρθα υπηρχαν πολλοι λογοι που δεν θελω να του εξηγησω.
Και με δεκα ατομα θα την εκανα.
Υπηρχε ομως δικο μου σοβαρο προβλημα.
Αλλα να σου πω και κατι αλλο;; Σαν αντρας και σαν συλλεκτης θα μιλαω παντα ντομπρα και θα λεω παντα τα πραγματα ως εχουν τεκμηριωμενα και με αποδειξεις!!!
Και φυσικο ειναι να με εχθρευετε μεγαλη μεριδα εμπορουλλεκτων που ανοιγω τα ματια και βλαπτω συμφερωντα!!!
Σαν αντρας ντομπρος λοιπον γουσταρω να εχω δεκα ατομα γυρω μου να με αγαπανε για τον χαρακτηρα μου και να ξερω πως εαν γυρισω την πλατη μου σε αυτους δεν θα φαω κανενα μαχαιρι !!!!
Τους υπολοιπους σαν εσενα δεν χρειαζετε ουτε να τους ξερω και ουτε να κατσω σε ενα συλλεκτικο τραπεζι να πιω ενα κρασι μαζι τους ~~~~ !!!!
Μπεσα λογια και σε οποιον αρεσουν !!!

Δεν ξαναμιλω σε  αυτο το ποστ οτι χολη και εαν βγαλει ο Μιμακος για τους παλιους συγραφεις και για μενα .
Διαβαστε καλα ολα του τα ποστ προς τα πισω να δειτε ποσες φορες εγραψε:
Εχετε πλακα εσεις, αρων αρων να τα βγαλετε φτιαχτα!!!
Ναι ρε φιαχτα  ειναι και προτρεπω ολους τους νεου να προσεχουν που θα σκανε τα χρηματα τους μην τους πιασουν κοροιδα μερικοι μερικοι εμπορακοι της πλακας που για 5 ευρω πουλανε και την μανα τους!!!
Eδω γραφετε ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ και θα την λεω ΞΕΚΑΘΑΡΑ !!!

herakliotis
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2019, 11:55:45 πμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 12:45:12 μμ »

Τώρα να με συγχωράτε κιόλας, τι σχέση έχουν όλα αυτά που γράφονται με το αρχικό θέμα που ήταν οι ταπεινές δραχμούλες του 1994 που δεν υπάρχει όλη ή καθόλου ημερομηνία, δεν κατάλαβα. Αφήστε να μαζεύουμε κανένα σφαλματάκι , μην ψάχνετε να βρήτε παντού εχθρούς ή ακολούθους, και να λέτε κάθε τόσο πόσο ντόμπροι και ωραίοι είστε, αφήστε να κρίνουν θετικά ή αρνητικά οι άλλοι, κουράζει όλη αυτή η ιστορία.
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 02:12:44 μμ »

Αυτα εδω ηταν τα τελευταια τεμαχια που ειχε προικα η κυρα Μαρια απο τον αντρα της.
Εαν μπορει ενας να μου βρει αναμεσα τους ενα γνησιο σφαλμα να μου το δειξει!!! Ολα ειναι φτιαχτα!!! Και τηλεφωνικα που μιλουσα με την γυναικα του εκλειπωντος μου ειχε πει πως με αυτα τους ζουσε και εκανε οτι εκανε για τα παιδια του και προπαντος για την κορη του.
Μαζι με το 100 δρχ που σας δειχνω παρακατω το οποιο ειναι ενα και μοναδικο και δεν υπαρχει δευτερο!!!
Ο ανθρωπος αυτος ειχε τοση δυναμη μεσα στο νομισματοκοπειο οπου εφτιαξε μητρες για να χτυπηση ενα και μονο νομισμα!!!!
Τοση δυναμη ειχε!!!
Και οταν ο Τζαμαλης καθησε και εγραψε αρθρα για της παρατυπιες μεσα στο νομισματοκοπειο και ερχετε τωρα ο Μιμακος να μας πει τωρα εμεσως πλιν σαφως : Ποιος ειναι ο Τζαμαλης και εχω χεσμενα οτι εγραψαν το 1980 και ο κοσμος προχωραει, συγνωμη αλλα εμενα με ξεπερναει σαν συλλεκτη τετοια συμεριφορα!!!
Ξερετε κυριε Μιμμη πανω στα συγραμματα του Τζαμαλη , του Βασιλοπουλου , του Πετουση , του Πιτιδη ,  του Ταζεδακη και τοσο αλλων παλιων συλλεκτων ΠΑΤΗΣΑΝ ολοι οι νεωτεροι για να σας πλασαρουν σημερα τα βιβλια τους!!!!
Και εαν εσεις οι νεωτεροι δεν εχετε τσιπα πανω σας να δωσετε τιμη εκει που αξιζει εγω σαν Γιωργος και σαν συλλεκτης παντα θα ειμαι εδω να τους υπενθυμιζω !!!
Οσο για την εκδηλωση που δεν εγινε και δεν ηρθα υπηρχαν πολλοι λογοι που δεν θελω να του εξηγησω.
Και με δεκα ατομα θα την εκανα.
Υπηρχε ομως δικο μου σοβαρο προβλημα.
Αλλα να σου πω και κατι αλλο;; Σαν αντρας και σαν συλλεκτης θα μιλαω παντα ντομπρα και θα λεω παντα τα πραγματα ως εχουν τεκμηριωμενα και με αποδειξεις!!!
Και φυσικο ειναι να με εχθρευετε μεγαλη μεριδα εμπορουλλεκτων που ανοιγω τα ματια και βλαπτω συμφερωντα!!!
Σαν αντρας ντομπρος λοιπον γουσταρω να εχω δεκα ατομα γυρω μου να με αγαπανε για τον χαρακτηρα μου και να ξερω πως εαν γυρισω την πλατη μου σε αυτους δεν θα φαω κανενα μαχαιρι !!!!
Τους υπολοιπους σαν εσενα δεν χρειαζετε ουτε να τους ξερω και ουτε να κατσω σε ενα συλλεκτικο τραπεζι να πιω ενα κρασι μαζι τους ~~~~ !!!!
Μπεσα λογια και σε οποιον αρεσουν !!!

Δεν ξαναμιλω σε  αυτο το ποστ οτι χολη και εαν βγαλει ο Μιμακος για τους παλιους συγραφεις και για μενα .
Διαβαστε καλα ολα του τα ποστ προς τα πισω να δειτε ποσες φορες εγραψε:
Εχετε πλακα εσεις, αρων αρων να τα βγαλετε φτιαχτα!!!
Ναι ρε φιαχτα  ειναι και προτρεπω ολους τους νεου να προσεχουν που θα σκανε τα χρηματα τους μην τους πιασουν κοροιδα μερικοι μερικοι εμπορακοι της πλακας που για 5 ευρω πουλανε και την μανα τους!!!
Eδω γραφετε ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ και θα την λεω ΞΕΚΑΘΑΡΑ !!!

herakliotis

Tέτοια επίθεση σε μέλος (exmim), κατά τη γνώμη μου απρόκλητη και γεμάτη απαξίωση και ειρωνεία, είχα πολύ καιρό να δώ. Και για ποιο λόγο? Επειδή στην ουσία ο Μίμης έχει διαφορετική άποψη πάνω στο τι θεωρείται σφάλμα και ποιό είναι το ''οriginal'' και ποιό το ''φτιαχτό''. Λες και για κάθε κακέκτυπο νόμισμα που θα πέσει στα χέρια μας μπορεί κάποιος μετά βεβαιότητος να πει αν έγινε τυχαία ή εσκεμμένα, ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΤΥΠΩΝΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ. Τι να πώ??? ΚΡΙΜΑ.......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2019, 02:14:10 μμ από Lary » Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 02:38:31 μμ »

Δυστυχώς δεν έχω την πείρα στο συγκεκριμένο θέμα για να πάρω θέση ποια είναι τα "σφάλματα" η τα "φτιαχτά" άλλα ο τρόπος της αντιπαράθεσης των επιχειρημάτων και ενίοτε οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί μεταξύ μελών είναι απαράδεκτος και καταδικαστέος.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 02:46:39 μμ »

Aς φυγουμε απο τα δυσαρεστα η συζητηση πρεπει να μεινει στο νομισματικο επιπεδο που θα προσφερει.

Προχωρω σε κατι ΠΟΛΥ βασικο λοιπον και θελω αποψεις
Βλεπω τις φωτο που εβγαλε ο Γιωργος πανω(ζητω και αδεια να τις κανω copy να τις εχω )
Μη εχοντας λογο να αμφισβητησω την πλαστοτητα ή το τεχνητο της κατασκευης τελως παντων, και αφου βλεπω τοσο μαζεμενη ποσοτητα που εκπλησομαι(αυτο δεν ειναι εκπληξη , ΣΟΚ ειναι) εχω την εξης σημαντικη απορια.

Αν καποιο απο τα κομματια αυτα παει για κουτι, θα το παρασει ως γνησιο σφαλμα ή οχι;

 Στριφογύρισμα ματιών

Την αποψη σας , γιατι εγω νομιζω εχω την απαντηση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2019, 02:48:59 μμ από coll » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 03:22:07 μμ »

Τι ταλέντο είναι αυτό να διαστρεβλώνης τα λόγια των άλλων, σου το παραδέχομαι.  Τρείς  φορές στο έγραψα πιο πάνω.  ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΈΔΕΙΞΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΧΤΑ.  Πόσο πιο δυνατά να το φωνάξω;; Τρεις φορές στο έγραψα.  Βγήκε ο κύριος Χ και το παραδέχτηκε.  Που λεω οτι αυτα που έδειξες δεν ειναι φτιαχτα;  Αυτό που λεω ειναι οτι σαν αυτα, ίδια και απαράλλαχτα υπάρχουν και σε άλλες χώρες. Ιδια και απαράλλαχτα.  Αυτο αμφισβητώ, δεν δέχομαι οτι ολα, Τα ΑΛΛΑ, ΣΑΝ αυτα που έδειξες, ειναι φτιαχτα. Σε άλλες χώρες, ίδια με αυτα που έδειξες.  Και επιδει εχω άποψη, με βρίζεις, ωραίος είσαι. Μπράβο!!!
Ναι έγραψα οτι εχετε πλακα, σε φιλικό κλίμα,  όπως συνήθως τοσο καιρό.  
και επειδή λοίπων δεν καταλαβαίνεις η κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις, κατα την συνήθεια σου, άρχισες να με ειρωνεύεσαι και να με κακολογής. Σου επιστρέφω λοιπόν  ΚΑΙ το υφάκι σου..... ΓΙΩΡΓΑΚΟ. Όσο για τις μαχαιριές τις πησωπλατες, δεν νομίζω να εχω δώσει τέτοια εντύπωση σε κανένα.  Εσυ κρίνεις και σκέφτεσαι έτσι.  Δεν σκέφτονται ολλοί σαν εσένα, υπαρχουν και καλοί άνθρωποι. Αντί λοιπόν να παριστάνεις τον Βασιλιά της σκόνης, κοίτα να γίνεις καλύτερος άνθρωπος.  Γιωργακο....

Α να στο ξανα πω. Αυτα που έδειξες εχει βγει ο κύριος Χ, και παραδέχτηκε οτι τα έφτιαχνε  μονος του. Να στο υπογράψω πουθενά; 

Δεν μπορώ να δεχτώ ( αν μου επιτρέπεις), οτι ολα τα ΑΛΛΑ, ΣΑΝ ΑΥΤΑ, ειναι φτιαχτα. Απο οτι φαίνεται όμως....... στο φορουμ ΣΟΥ, δεν επιτρέπεται να εχει κάποιος άποψη διαφορετική απο την δική σου, αρχίζεις τις ειρωνείες...... οκ μας έδωσες και το καταλάβαμε..

Υγ.... Να ζητήσω συγγνώμη ( ναι μερικοί ξέρουν να ζητάνε), αν κούρασα, αλλά το μπουλινγκ και τον τραμπουκισμό δεν τον ανέχτηκα ποτέ...

Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 12, 2019, 12:40:49 πμ »

Ας παρουμε μια ανασα.
Επειδη το θεμα της συζητησης εχει πολυ ενδιαφερον και τετοια θεματα μου(μας) αρεσουν, δεν θελω να φτασουμε να κλειδωθει αυτο το θεμα.
Μεχρι τωρα δεν εχει ειπωθει τιποτα που να μην διορθωνεται με ενα ... τσιπουρακι.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

( Και μην μου πειτε "δεν καθομαι εγω μαυτον να πιω" γτ θα σας μαζεψουμε τα υπολοιπα μελη με το ζορι, οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα επειδη πιστευω πολλοι εδω μεσα συμφωνουνε μαζι μου και θα θελανε να γινει μια ωραια συζητηση. )

Παρακαλω λοιπον θερμα: αποψεις για τα λογια του αλλου, αλλα οχι για τον αλλον.

Αν καποιο απο τα κομματια αυτα παει για κουτι, θα το παρασει ως γνησιο σφαλμα ή οχι;

 Γλώσσα


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2019, 12:42:03 πμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences