Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:37:56 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2 λεπτά 1869  (Αναγνώστηκε 3595 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 05, 2018, 10:45:49 μμ »

Απάτητο το φρύδι, το μαλλάκι μια χαρά, καθαρό πεδίο, καθαρή η περίμετρος απο χτυπήματα, πίσω ίσως ελάχιστα πιο κάτω,AU μπροστά, εξαιρετικό+ πίσω, Μεγάλο ΒΒ, καλορίζικο Σπύρο Χαμόγελο.
Ευχαριστώ Μιμη και τους υπόλοιπους.Για raw συλλογή νομίζω εντάξει είναι.Μου άρεσε και η φυσική απείρακτη πατίνα που έχει.Οταν παραλάβω θα το ανεβάσω καλυτερα.Συμφωνώ οτι τα χαρακτηριστικά που είπες φαίνονται καθαρά.Κι εγώ εκεί το κόβω περίπου για XF45 .Θα το δώ κι απο κοντά.Οπως και να χει ευχαριστώ παίδες.
Υ.Γ. Αυτό με το μεγάλο ΒΒ και το μικρό τί παίζει ακριβώς;

Θα καταλάβεις πλήρως τι συμβαίνει με τις ποικιλίες στα νομισματόσημα του 69 αν διαβάσεις το καινούργιο βιβλίο του Γιάννη Βασιλάκη για την νομισματοκοπία της νεώτερης Ελλάδας. Υπάρχουν τέλειες φωτογραφίες με αντιπαραβολή για τις διαφορές. Όσοι δεν το έχουν τους προτείνω να το προμηθευθούν, ας κάνουν ένα δώρο στον εαυτό τους για τα Χριστούγεννα!


+1 για το βιβλίο, είναι θησαυρός πληροφοριών, αλλά και κόσμημα στην βιβλιοθήκη μου.  Για τα ΒΒ τα αναφέρει μόνο για το 5λεπτο 1869, (με χαρά είδα ότι έχει ακόμα και το 5λεπτο χωρίς τα σήματα του διευθυντή και του αρχιχαρακτη).Για το 2λεπτο και το 10λεπτο δεν είδα κάτι..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2018, 10:56:14 μμ από exmim » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 05, 2018, 11:16:53 μμ »

+1 για το βιβλίο, είναι θησαυρός πληροφοριών, αλλά και κόσμημα στην βιβλιοθήκη μου.  Για τα ΒΒ τα αναφέρει μόνο για το 5λεπτο 1869, (με χαρά είδα ότι έχει ακόμα και το 5λεπτο χωρίς τα σήματα του διευθυντή και του αρχιχαρακτη).Για το 2λεπτο και το 10λεπτο δεν είδα κάτι..


Εξηγεί αναλυτικά πως προκύπτουν τα ΒΒ, στην σελίδα 250, και για τις 3 αξίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2018, 11:17:21 μμ από exmim » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences