Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 05:19:10 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ομόλογα, αμοιβαία κεφάλαια κτλ  (Αναγνώστηκε 5247 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vagos789
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 11:06:09 πμ »

Κατα τη γνωμη μου καθε αποταμιευτης θα επρεπε να εχει καποια χρηματα σε καποιο αμοιβαιο μετοχών ή ETF αλλα μονο σε σοβαρο χρηματιστηριο τυπου ΗΠΑ,Ιαπωνια,Ολλανδια και παλαιοτερα θα ελεγα και UK τωρα δεν θα εμπαινα UK πριν απο μια πολυ σοβαρη πτωση.
Γενικα ειμαι κατα των ομολογων,θεωρω οτι εχουν δυσαναλογο ρισκο
Επισης ειμαι κατα της επιλογης μετοχων,δηλαδη να λες θα εχω μονο την Χ και την Υ μετοχη,κατι που θα επρεπε να κανουν μονο επαγγελματιες με συνεχη παρακολουθηση και καλες πληροφοριες,οι υπολοιποι ρισκαρουν να πανε ακλαφτοι μακροχρονια.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 07:04:44 μμ »

Δε συμμεριζομαι σε καμμια περιπτωση την τοποθετηση σου cat διοτι ολοι εχουμε παρει μια γευση του τι εστι δημοσιος τομεας σε καθε εκφανση του. Σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι που δωσανε τη ψυχη τους και μια ηταν η μητερα μου που υπηρετησε σε ολη της ζωη παρα κατι χρονια στον ευαγγελισμο με συνιδειση. Οστωσο η ιδια μου τα ελεγε. Ασε τα φακελα. Δυστυχως το δογμα θατσερ αποδειχτηκε σοφο. Μονο δρομοι, σωματα ασφαλειας και υγεια εν μερη στο κρατος. Στη χωρα απαντες κανουν λευκη απεργεια...απο νηπιαγωγους μεχρι αστυνομια. Δυστυχως τα Ελληνικα ομολογα δεν ειναι κατι αλλο απο την εκτυπωμενη δημοσιονομικη αναρχια και το επερχομενο νεο χρεοστασιο που ειναι στον οριζοντα λογω της μη περικοπης των συνταξεων.
Περικοπή συντάξεων λοιπόν για να μην έρθει νέο χρεοστάσιο!!!
Πόσο να τις πάνε δηλαδή sarafis τις συντάξεις;Μιά σύνταξη των 1000 ευρώ ας πούμε πόσο πρέπει να πάει για να μη γίνει νέα καταστροφή;
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 08:20:55 μμ »

Tελικα λιγο πολλοι , μαλλον οι περισσοτεροι εφαγαν το <χρυσωμενο χαπι>αφου οι συνταγογραφοι ηξεραναπο ψυχολογια , αλλα πολυ περισσοτερο ηξεραν  οτι οι καμηλες παντα κοιτουσαν την καμπουρα της διπλανης.
Βαρεθηκα να ακουω τον δημ υπαλληλο να αποκαλει κλεφτη την ελ επαγγελματια , και το δευτερο να βριζει τον τεμπελη τον υπαλληλο.
Με τις υγειες μας λοιπον γιατι δικιο εχει τελικα αυτος που θα πει οτι ειμαστε ΟΛΟΙ αξιοι της μοιρας μας Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences