Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:58:19 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Παρουσίαση του λευκώματος “Modern Greece –The Coinage Of King George I 18  (Αναγνώστηκε 9882 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 05:54:16 μμ »

Όσοι δεν είχατε την ευκαιρία να πάτε όπως και εγώ. Ο Γιάννης μίλησε μαζί μου. Μια ενδιαφέρουσα συνομιλία ελπίζω για όλους!

http://www.athensnumismaticgallery.com/en/news-events/news/118-γιάννης-βασιλάκης.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2018, 05:57:15 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 07:58:51 μμ »

Οντως ενδιαφέρουσα. Γιώργο, παρ' ότι είχα παρευρεθεί στην παρουσίαση, διάβασα στην άτυπη "συνέντευξή" σου πράγματα που δεν είχα την ευκαιρία να ακούσω. Για μια ακόμη φορά συγχαρητήρια στον Γιάννη για την ολοκληρωμένη προσπάθειά του. Εύχομαι και ελπίζω σε συνέχεια προς όφελος των συλλεκτών.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 579


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 27, 2018, 08:35:50 μμ »

Συγχαρητήρια για την αγάπη προς τα νομίσματα ,και για την προσπάθεια έκδοσης  του βιβλίου   
Καταγράφηκε
Dr.Christos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 248


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 22, 2019, 07:46:25 μμ »

Την προηγούμενη εβδομάδα, παρέλαβα το λεύκωμα...

Ότι και να πω είναι λίγο.. Έμεινα έκπληκτος από την ποιότητα εκτύπωσης και την επιμέλεια του έργου..
Πραγματικά μοναδική προσπάθεια!

Ακόμα πιο έκπληκτος, όμως, έμεινα από την ποιότητα του συγγραφέα και την προσωπική του επαφή με εμένα ως ενδιαφερόμενο (το αγόρασα απευθείας από τον ίδιο) που καταδεικνύει την αμέριστη αγάπη που τρέφει μόνο ένας ερασιτέχνης (με την ετυμολογική έννοια) δημιουργός για το πνευματικό του αποτύπωμα..

Με παντελή έλλειψη διάθεσης για διαφήμιση, το συστήνω ανεπιφύλακτα!
Καταγράφηκε
YVASILAKIS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 169



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 22, 2019, 11:39:38 μμ »

Αγαπητέ Χρήστο ,

ευχαριστώ πολύ ,χαίρομαι που σου άρεσε και για τα όμορφα σχόλια σου.

Έμειναν πολύ λίγα πλέον για διάθεση .Να υπενθυμίσω είχαν εκτυπωθεί  250 σε μαύρο εξώφυλλο ,και 50 σε χρυσό .

Ευχαριστώ όλους τους φίλους για τα θετικά τους σχόλια για αυτήν την προσπάθεια .

Γιάννης
Καταγράφηκε
Dr.Christos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 248


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 23, 2019, 05:46:30 μμ »

Αγαπητέ Χρήστο ,

ευχαριστώ πολύ ,χαίρομαι που σου άρεσε και για τα όμορφα σχόλια σου.

Έμειναν πολύ λίγα πλέον για διάθεση .Να υπενθυμίσω είχαν εκτυπωθεί  250 σε μαύρο εξώφυλλο ,και 50 σε χρυσό .

Ευχαριστώ όλους τους φίλους για τα θετικά τους σχόλια για αυτήν την προσπάθεια .

Γιάννης

Αγαπητέ Γιάννη,

Θα μου επιτρέψεις, να είμαι εγώ αυτός που θα σε ευχαριστήσω για τη συνδρομή σου στην βιβλιογραφία της ελληνικής νομισματικής!

Χωρίς καμία διάθεση κολακείας, το έργο σου είναι απαράμιλλο!

Προσωπικά, παρά τις πολύπλευρες προσλαμβάνουσες σε σύγχρονα και ουδόλως οικονομικά συγγράμματα (χειρουργικούς οδηγούς, άτλαντες ανατομικής κτλ), ελάχιστες φορές έχω συναντήσει τόσο επιμελημένη έκδοση.

Η τιμή κτήσης του λευκώματος δεν θα μπορούσε ποτέ να με προϊδεάσει για κάτι τόσο καλαίσθητο, πλήρες και συνάμα λειτουργικό.

Κι επειδή πολλές φορές τα λόγια δεν φτάνουν για να περιγράψει κάποιος μια τόσο σπουδαία προσπάθεια, θα μου επιτρέψεις, να αναρτήσω κάποιες φωτογραφίες που μάλλον αδικούν το πόνημά σου σε σχέση με κάποιον που το έχει στα χέρια του, αλλά καταδεικνύουν στοιχεία που εμένα μου διέφυγαν, όταν διάβασα για το εγχείρημά σου (μέγεθος φωτογραφιών, ποιότητα των απεικονίσεων κτλ).

Για τη συγκριτική αντίληψη των μεγεθών, παραθέτω ενδεικτικά τον κατάλογο του Καραμήτσου και το λεύκωμα The BENTLEY Collection (Baldwin's), ακριβώς όπως τις έστειλα στους 2 φίλους που μιλήσαμε. 









Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences