Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:43:51 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: επιστολικα δελταρια  (Αναγνώστηκε 8348 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2018, 08:13:06 πμ »

  Θα ηθελα μια εκτιμηση για να τα βαλω προς πωληση. Πρόκειται για 2 επιστολικα δελτάρια του 1924 (λουτρα κυλληνης- καλαματα). Οι πληροφοριες που εμαθα είναι ότι είναι μοναδικα(μεχρι στιγμης), της καλαματας ηταν γνωστο αλλα δεν υπηρχε μεχρι τωρα(ουτε σε φωτογραφια) ενώ τα λουτρα κυλληνης ηταν τελειως αγνωστο. Και τα δυο θα καταγραφουν (σε ένα μηνα περιπου  μου εκλεισαν ραντεβού για να γινει επισημη καταγραφη).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2018, 08:19:47 πμ από pipiss » Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2018, 09:33:31 πμ »

 Θα ηθελα μια εκτιμηση για να τα βαλω προς πωληση. Πρόκειται για 2 επιστολικα δελτάρια του 1924 (λουτρα κυλληνης- καλαματα). Οι πληροφοριες που εμαθα είναι ότι είναι μοναδικα(μεχρι στιγμης), της καλαματας ηταν γνωστο αλλα δεν υπηρχε μεχρι τωρα(ουτε σε φωτογραφια) ενώ τα λουτρα κυλληνης ηταν τελειως αγνωστο. Και τα δυο θα καταγραφουν (σε ένα μηνα περιπου  μου εκλεισαν ραντεβού για να γινει επισημη καταγραφη).

Οταν λες θα καταγραφουν τι εννοεις ακριβως, που θα καταγραφουν  ??
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 19, 2018, 08:35:29 πμ »

  Από τα επιστολικα δελτάρια που εχω,6 είναι μοναδικα. Δηλαδη δεν υπαρχουν (μεχρι αυτή την  στιγμη) και τα ΕΛΤΑ θελουν να τα καταγραψουν. Εκτος βεβαια από τα ελτα υπαρχει και η τοπικη καταγραφη. Δηλαδη στα συγκεκριμένα εχουν δημιουργηθεί στην ΚΑΛΑΜΑΤΑ από τον Κ.ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟ. Βρηκα το βιβλιοπωλειο στην καλαματα και ο υπεύθυνος μου ειπε ότι τα δημιουργησε ο ΠΑΠΠΟΥΣ του. Χαθηκαν πριν πολλα χρονια ότι ειχαν από επιστολικα δελτάρια και αυτή την στιγμη υπαρχουν σε φωτογραφιες από εφημερίδες της εποχης καμια 20. Αλλα κανενα επιστολικο δελταριο …………. Μονο τα δικα μου. Με παρακαλεσε να τα τοποθετησει και αυτά στο site που εχει φταξει για αυτά που δημιουργησε ο ΠΑΠΠΟΥΣ του.
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 19, 2018, 04:16:17 μμ »

  λυθηκε η απορια μου. Ευχαριστω.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 19, 2018, 05:50:59 μμ »

ελλα πες μας και μας !!
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 20, 2018, 10:56:48 πμ »

 Παντα απανταω αλλα αυτην την φορα θα το κρατησω για τον εαυτο μου. Συγνωμη….
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences