Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 06:56:43 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΑΡΟΥΣΟΣ ΘΕΟΤΟΚΗΣ  (Αναγνώστηκε 2956 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2018, 07:48:58 μμ »

Δυο βιβλία που δεν πρέπει να λείπουν απο την βιβλιοθήκη μας. Στο πρώτο (πρώτη έκδοση),έχει θέματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα, πχ για τοκεν, τηλεφωνικές μάρκες, γαζετες, πληροφορίες αλλά και φωτογραφίες πολλές.  Στο δεύτερο , έχει κομμάτια μεγάλα από το πρώτο, συν πολλά στοιχεία για το κάθε νόμισμα ξεχωριστά, βάρος τιραζ, μέταλλα αναλογίες, κλπ, με αποκορύφωση αρκετές σελίδες με δοκίμια. Το πρώτο μάλλον θα δυσκολευτείτε να το βρείτε, το δεύτερο υπαρχει ακόμα σε γνωστή αλυσίδα βιβλιοπωλείων ( δεν ξέρω αν κάνει να βάλω σύνδεσμο, λόγο μαύρης διαφήμισης Άνεση Σαρκασμός), οποίος ενδιαφέρετε να του στείλω με πμ.....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2018, 07:50:27 μμ από exmim » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2018, 09:19:09 μμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=41672.0

Σε ειχα προλαβει , αλλα θα σβησω το δικο μου θεμα να μεινει το δικο σου μια και εχει ποιο πολλες φωτογραφιες και δυο βιβλια να προβαλει !!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 03, 2018, 05:18:57 πμ »

Καλημερα Γιωργο, δεν το θυμόμουν για αυτό άνοιξα νέο θέμα. Το πρώτο ειναι αρκετά ενδιαφέρων, γιατί έχει και αλλα εκτός των νομισμάτων, μάρκες και τοκεν. με φωτογραφίες και πληροφορίες σχετικές. Στο δεύτερο το μόνο που είδα, ειναι το κεφάλαιο με τα δοκίμια. Είναι αρκετά μεγάλο, με πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Όπως είπες το δεύτερο βρίσκετε ακόμα στα βιβλιοπωλεία.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 03, 2018, 12:03:48 μμ »

To πρωτο δεν το γνωριζα , αμα σου τυχει πουθενα σφυρα , ετσι απλα να υπαρχει και αυτο στην ακρη.
Τοκεν και μαρκες εχω βρει τοση υλη διασπαρτα στον Συλλεκτικο κοσμο μεσα και απλα τα φωτογραφησα , δεν τα εχω βαλει ακομη σε ταξη , ειναι και ενας τομεας οπου δεν με πολυενδιαφερει , χαλαρα τον παρακολουθω αποεξω εξω . . .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences