Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:12:32 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελ. Νομι/τα 1954-2002 Γκαρμιρη Χ.  (Αναγνώστηκε 96468 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 29, 2018, 06:04:55 μμ »

Μπάμπη μην μασάς....... στην επόμενη φορά , ψήνομαι για ενα δεύτερο (κανονικής έκδοσης)  Χαμόγελο
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ

Το λέω και δημοσίως: Και δώρο φυσικά, αν το δικαιούται ένας, αυτός είσαι εσύ πρώτα από όλους!


Ξέρω ότι όχι μόνο δεν έχεις κερδίσει (χρήματα), αλλά έχεις βάλει και απο την τσέπη σου, οπότε δεν θέλω να σε επιβαρύνω πάρα πάνω. Ο λόγος σου και μόνο μου φτάνει άλλωστε, σε ευχαριστώ. Μακάρι να έρθει η ώρα.......
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 30, 2018, 06:41:02 μμ »

Μπάμπη,

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !

Παρέλαβα το βιβλίο και το ευχαριστώ είναι λίγο για την προσπάθειά σου, αλλά και την παρακαταθήκη που έδωσες όχι μόνο στους τωρινούς συλλέκτες, αλλά και στους επόμενους.

Η έκδοση είναι θαυμάσια και έρχεται να καλύψει ένα κενό στη νομισματική βιβλιογραφία για την περίοδο της Δραχμής, από το 1954 έως την έκδοση του ευρώ 2002 (2000).

Μου άρεσε που δεν είναι τιμοκατάλογος, αλλά μια έκδοση με περιγραφές των νομισμάτων "στη γλώσσα μας", κατανοητές και στοχευμένες.

Προσωπικά, διαβάζοντας το βιβλίο, είμαι ενθουσιασμένος γιατί πραγματικά μαθαίνω πράγματα που δεν γνώριζα, δημιουργώντας μου, νέες ευχάριστες ανησυχίες και αναζητήσεις.

Η προσπάθειά σου, είναι αξιέπαινη και θεωρώ ότι η τρίτη έκδοση (όποτε γίνει) είναι υποχρέωσή σου και φαντάζομαι θα μας βρεις όλους υποστηρικτές και δίπλα σου με ό,τι βοήθεια μπορεί ο καθένας μας.

Σε ευχαριστούμε.

Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 30, 2018, 07:47:58 μμ »

Σε ευχαριστώ Νίκο για τους επαίνους σου όπως και όλους όσους έπιασαν στα χέρια τους το βιβλίο και είπαν το δικό τους ευχαριστώ με το τρόπο του ο καθένας.Αυτό μου δίνει χαρά και κουράγιο για συνέχεια.Είτε στα φόρουμ είτε εκτός όλοι έμειναν ευχαριστημένοι και τους ευχαριστώ και πάλι για την στήριξή τους.
Καταγράφηκε
Johntsik
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 456


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 31, 2018, 03:11:50 μμ »

Φίλε Μπάμπη,
Μόλις σήμερα παρέλαβα το βιβλίο σου.
Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά σου (μεράκι + χρόνο) και σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση νέων πραγμάτων που δεν γνώριζα.
Εύχομαι να συνεχίσεις και να το εμπλουτισεις με περισσότερα στοιχεία.

ΥΠ. Ευχαριστώ για την αφιέρωση...
Καταγράφηκε
Intefix
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 95


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 03, 2019, 10:00:25 πμ »

Συμφορουμήτες καλή χρονιά πρώτα από όλα!

Μιας και αναφέρθηκα, επειδή ανέλαβα την εκτύπωση του βιβλίου, όντως  η αρχική ζήτηση ήταν 10 τεμάχια και μέσα σε λίγες μέρες φτάσαμε τα 25!

 Όσο αφορά την τιμή που δίνει ο Μπάμπης το βιβλίο επί το τιράζ που τυπώσαμε, βγαίνουν μόνο τα έξοδα παραγωγής του!!

Εύχομαι όσοι το παρέλαβαν να το χάρηκαν.

Φιλικά,
Χάρης
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 07, 2019, 04:39:46 μμ »

Φίλε Μπάμπη,
Μόλις σήμερα παρέλαβα το βιβλίο σου.
Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά σου (μεράκι + χρόνο) και σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση νέων πραγμάτων που δεν γνώριζα.
Εύχομαι να συνεχίσεις και να το εμπλουτισεις με περισσότερα στοιχεία.

ΥΠ. Ευχαριστώ για την αφιέρωση...

Φίλε μου Γιάννη χρόνια σου πολλά με υγεία και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 07, 2019, 04:42:01 μμ »

Συμφορουμήτες καλή χρονιά πρώτα από όλα!

Μιας και αναφέρθηκα, επειδή ανέλαβα την εκτύπωση του βιβλίου, όντως  η αρχική ζήτηση ήταν 10 τεμάχια και μέσα σε λίγες μέρες φτάσαμε τα 25!

 Όσο αφορά την τιμή που δίνει ο Μπάμπης το βιβλίο επί το τιράζ που τυπώσαμε, βγαίνουν μόνο τα έξοδα παραγωγής του!!

Εύχομαι όσοι το παρέλαβαν να το χάρηκαν.

Φιλικά,
Χάρης


Ευχαριστώ Χάρη για την επιβεβαίωση. Νάσαι καλά φίλε.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 27, 2019, 11:21:30 μμ »

Μόλις τώρα τέλειωσα με το διάβασμα του βιβλίου... το ξέρω ότι άργησα, όμως ταυτόχρονα έψαχνα ανάμεσα στα κιλά νομίσματα που είχα σε ένα κουτί για τα σφάλματα που έβλεπα στο βιβλίο. Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι ενώ αυτά τα είχα ψάξει για σφάλματα, δεν είχα βρει κανένα. Δεν ήξερα βέβαια τι να κοιτάξω... Με το βιβλίο έφτιαξα ένα μικρό αλμπουμάκι  Σαρκασμός
Τα περισσότερα συνηθισμένα, όμως βρήκα και μερικά καλούτσικα.

Σε ευχαριστώ Μπάμπη για τον χρόνο που έχασες για να γράψεις το βιβλίο, πόσο μάλλον ξέροντας ότι το κάνεις και αφιλοκερδώς...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 01, 2019, 01:13:31 μμ »

Μόλις τώρα τέλειωσα με το διάβασμα του βιβλίου... το ξέρω ότι άργησα, όμως ταυτόχρονα έψαχνα ανάμεσα στα κιλά νομίσματα που είχα σε ένα κουτί για τα σφάλματα που έβλεπα στο βιβλίο. Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι ενώ αυτά τα είχα ψάξει για σφάλματα, δεν είχα βρει κανένα. Δεν ήξερα βέβαια τι να κοιτάξω... Με το βιβλίο έφτιαξα ένα μικρό αλμπουμάκι  Σαρκασμός
Τα περισσότερα συνηθισμένα, όμως βρήκα και μερικά καλούτσικα.

Σε ευχαριστώ Μπάμπη για τον χρόνο που έχασες για να γράψεις το βιβλίο, πόσο μάλλον ξέροντας ότι το κάνεις και αφιλοκερδώς...

Και εγώ σε ευχαριστώ.Μόλις είδα το ποστ σου Διονύση, να είσαι καλά φίλε και περαστικά σου και πάλι.Βλέπω βρήκες σφαλματάκια ε;κοίτα και σε μένα να δώσεις κάτι από τα διπλά σου.Δεν σημαίνει ότι επειδή τα έχω στο βιβλίο τα έχω και ως κέρματα... Οπότε καταλαβαίνεις ότι μπήκες σε μπελάδες.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Dr.Christos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 248


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Μάιος 02, 2019, 07:00:17 μμ »

Καλησπέρα!

Τι γίνεται; προγραμματίζεται κάποια επανέκδοση για εμάς που δεν προλάβαμε να καταλάβουμε τι έγινε και θέλουμε ένα για τη βιβλιοθήκη μας;  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 02, 2019, 07:46:11 μμ »

Καλησπέρα!

Τι γίνεται; προγραμματίζεται κάποια επανέκδοση για εμάς που δεν προλάβαμε να καταλάβουμε τι έγινε και θέλουμε ένα για τη βιβλιοθήκη μας;  Χαμόγελο

Α! μάλιστα μετά από καιρό ξαναμπαίνω στο ξεχασμένο αυτό θέμα με την ερώτηση του φίλου!Με την ευκαιρία να πω ότι καλός φίλος, μου επισύναψε παρατηρήσεις επί του βιβλίου με 10 διαφορετικά θεματάκια για βελτίωση και διόρθωση.Άρα το κοίταξε και προσπάθησε να βοηθήσει πραγματικά. Ευχαριστώ Διονύση!Αφού το κοίταξα συμπληρώθηκαν 4-5 σημεία και διορθώθηκε 1 λάθος (πως το έκανα το ρημάδι, δεν κατάλαβα!).
Όσον αφορά τον φίλο  Dr.Christos στην ερώτησή του έχω να πω ότι αν μαζευτεί κάποιος αριθμός ατόμων που το επιθυμούν, βεβαίως και θα το ξαναεκτυπώσω. Εξάλλου όλοι γνωρίζεται ότι δεν το κάνω για το κέρδος αλλά για το χόμπυ μας.
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Μάιος 03, 2019, 02:50:37 μμ »

Και γω στην λιστα ε.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Μάιος 03, 2019, 10:07:07 μμ »

Μπορείτε να υπολογίζεται κ εμένα....
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Μάιος 04, 2019, 02:42:37 πμ »

εμενα νομιζω με εχεις... γραμμενο  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=41396.msg489870#msg489870
αλλα το ξαναβαζω εδω το ονομα μου να τα χεις μαζεμενα
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Μάιος 04, 2019, 07:48:16 πμ »

Τα μέλη ΡΟΔΑΚΑΣ και dsp τα έχω γραμμένα .... στον κατάλογο εννοώ,  Σαρκασμός το μέλος Dr.Christos γράφτηκε τώρα και τα μέλη Διηνέκης και dimitra9 θα τα εγράψω όταν μου στείλουν και αυτοί τα στοιχεία τους.
Καλημέρα σας
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences