Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:45:31 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελληνικές Τηλεκαρτες  (Αναγνώστηκε 6141 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
KONSTANTINOS27817
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 18, 2018, 01:19:32 πμ »

Καλησπέρα έχω μια συλλογή γύρω στις 300 Τηλεκαρτες ελληνικές και κάπως σπάνιες είναι χρησιμοποιημένες γνωρίζει κάποιος τη τιμή θα μπορούσαν να πιάσουν;
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 18, 2018, 08:31:19 πμ »

Πολύ αόριστη και γενικόλογη η ανάρτησή σου φίλε. Αξιολόγηση χωρίς.. αντικείμενο, δεν γίνεται.
Δείξε μας τουλάχιστον, κάποιες από αυτές που θεωρείς σπάνιες..
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 19, 2018, 05:06:39 μμ »

   10 λεπτα η μια, αν ειναι σπανιες 1 ευρω. Φανταζομαι ολες ανοικτες,μειωμενο ενδιαφερον....
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 19, 2018, 07:35:07 μμ »

   10 λεπτα η μια, αν ειναι σπανιες 1 ευρω. Φανταζομαι ολες ανοικτες,μειωμενο ενδιαφερον....


Γενικόλογη έως και.. παραπλανητική, η ως άνω απάντηση περί της τιμής των σπανίων τηλεκαρτών.
Διότι οι πραγματικά σπάνιες, δεν υπάρχει περίπτωση αγαπητέ να πέσουν ποτέ στο.. ευρώ. Βρείτε μου, φερ’ ειπείν, Lufthansa-0105/«με γραμμή» ή Άραχθο-0136, στα 50 ευρώ έκαστη και τις παίρνω εν ριπή οφθαλμού

Ας είμαστε λοιπόν, πιό προσεκτικοί και ας αποφεύγουμε τις αόριστες τιμολογήσεις.
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 20, 2018, 06:13:24 πμ »

 πως εισαι σιγουρος ότι διαθετει τετοια σπανια κομματια!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2018, 06:13:41 πμ από pipiss » Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 20, 2018, 04:04:41 μμ »

πως εισαι σιγουρος ότι διαθετει τετοια σπανια κομματια!!!

Με τον ίδιο τρόπο που εσείς -πριν δείτε το ότιδήποτε- προδικάζετε πως δεν τα διαθέτει και επιπλέον τιμολογείτε συλλήβδην τις σπάνιες στο.. ένα ευρώ(!)

Αφενός, δεν προβαίνουμε σε αξιολογήσεις άνευ αντικειμένου αγαπητέ, και αφετέρου δεν υπάρχει η περίπτωση σπάνιας τηλεκάρτας που εκτιμάται στο ευρώ. Ακόμα και με την υφιστάμενη απαξίωσή τους, τα δύσκολα και σπάνια κομμάτια συνεχίζουν να κοστίζουν ακριβά. Αυτό σας διαφεύγει και δεν το γνωρίζετε;

Εν πάση περιπτώσει, η διατύπωση «σπανιότητα που κοστίζει ένα ευρώ», αποτελεί (εκτός από παραπληροφόρηση) ένα.. πρώτης τάξεως ανέκδοτο!
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 20, 2018, 04:30:24 μμ »

 300 τηλεκαρτες κάπως  σπάνιες.χρησιμοποιημενες. νομίζω ότι δεν μιλάει για τις τηλεκαρτες που αναφέρεσαι...
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 21, 2018, 01:59:38 μμ »

300 τηλεκαρτες κάπως  σπάνιες.χρησιμοποιημενες. νομίζω ότι δεν μιλάει για τις τηλεκαρτες που αναφέρεσαι...


Φίλε «pipiss»,

Με «νομίζω», «υποθέτω» και «φαντάζομαι», δεν γίνεται σοβαρή και αξιόπιστη εκτίμηση συλλεκτικών αντικειμένων.

Για να μην μακρυγορούμε και κουράζουμε ανούσια το θέμα, σας προτρέπω -για άλλη μια φορά- να συμφωνήσουμε τουλάχιστον στα εξής αυτονόητα:

1. Δεν κάνουμε εκτιμήσεις χωρίς παράθεση-ταυτοποίηση αντικειμένου.
2. Δεν υπάρχουν σπάνιες τηλεκάρτες στην τιμή του ευρώ.


Φιλικά,
gemuncey23
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 21, 2018, 03:20:16 μμ »

  δεν διαφωνουμε!! σπανιες τηλεκαρτες του ενος ευρω δεν υπαρχουν.. ειμαι σιγουρος ομως οτι οι τηλεκαρτες που εχει ο κωσταντινος και που θεωρει σπανιες ειναι του ενος ευρω!!!  Για να μην χανουμε χρονο απαντησα γρηγορα. Δεν ειναι σωστο το καταλαβαινω απο την αλλη μακαρι να κανω λαθος. θα δουμε τις φωτογραφιες και θα καταλαβουμε. ειμαι συλλεκτης ΚΑΙ τηλεκαρτων(γυρω στις 5000)
Καταγράφηκε
Pasxos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 25, 2018, 11:10:00 μμ »

Καλησπέρα. Αν τις έχεις ακόμη στείλε μου μήνυμα να μησουμε. Ενδιαφέρομαι.
Καταγράφηκε
JohnBonJohn
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 12, 2019, 09:43:36 μμ »

Καλησπερα σας . εχω περιπου στις 700-900 ολες ανοιχτες... πιστευετε οτι μπορει να εχουν καποια οποιαδηποτε αξια εστο καποιες απο αυτες ? δεν θα ασχοληθω να δω αν ειναι καποια σπανια η οχι... τουλαχιστον να πιασουν σε καποιον τοπο και να μην της πεταξω στα σκουπιδια... (ειναι και καποιες με τα αθληματα το 2004, με τις χωρες τις Ε.Ε. δεν ξερω αν θεωρουνται σπανια αυτα. απλα ετσι το γραψα να δωσω μια γενικη εικονα .
Ευχαριστω εκ τον προτερων !
Καταγράφηκε
Nemesis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 19, 2019, 02:06:28 πμ »

Πολύ αόριστη και γενικόλογη η ανάρτησή σου φίλε. Αξιολόγηση χωρίς.. αντικείμενο, δεν γίνεται.


Αυτό ακριβώς που ειπώθηκε λιγο παραπάνω, ισχύει απολυτα και στην περιπτωση της τελευταίας ανάρτησης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences