Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:19:04 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: χρυσό 100 χρονων Βαλκανικων πολεμων  (Αναγνώστηκε 7886 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 06, 2018, 10:37:29 μμ »

Πάντως αυτά ειναι ωραίο κανεις να τα έχει στα ορίτζιναλ κουτιά τους και Οχι σε σλαμπ.
Προσωπικά θα γούσταρα ολα τα Ελληνικά  χρυσά αναμνηστικά ,δραχμή και ευρο σε μεγάλη κασετίνα abafil  και μέσα στις ορίτζιναλ κάψουλες τους.
Ωραία συλλογή θα ήταν αυτή.
Ολα στην σειρά στην δίκη τους κάψουλα σε κόκκινο βελούδο αμπαφιλ η μπλε γη πράσινο .
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 07, 2018, 06:48:59 πμ »

Πάντως αυτά ειναι ωραίο κανεις να τα έχει στα ορίτζιναλ κουτιά τους και Οχι σε σλαμπ.
Προσωπικά θα γούσταρα ολα τα Ελληνικά  χρυσά αναμνηστικά ,δραχμή και ευρο σε μεγάλη κασετίνα abafil  και μέσα στις ορίτζιναλ κάψουλες τους.
Ωραία συλλογή θα ήταν αυτή.
Ολα στην σειρά στην δίκη τους κάψουλα σε κόκκινο βελούδο αμπαφιλ η μπλε γη πράσινο .

Συμφωνώ 100%. (Ποιον μου θύμησες... ποιον μου θύμησες...)

Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 07, 2018, 05:38:56 μμ »

Πάντως αυτά ειναι ωραίο κανεις να τα έχει στα ορίτζιναλ κουτιά τους και Οχι σε σλαμπ.
Προσωπικά θα γούσταρα ολα τα Ελληνικά  χρυσά αναμνηστικά ,δραχμή και ευρο σε μεγάλη κασετίνα abafil  και μέσα στις ορίτζιναλ κάψουλες τους.
Ωραία συλλογή θα ήταν αυτή.
Ολα στην σειρά στην δίκη τους κάψουλα σε κόκκινο βελούδο αμπαφιλ η μπλε γη πράσινο .

Συμφωνώ 100%. (Ποιον μου θύμησες... ποιον μου θύμησες...)

Τον Eliasberg!!!!χε χε χε

Καταγράφηκε
Xappas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 293



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 07, 2018, 09:23:53 μμ »

Πάντως αυτά ειναι ωραίο κανεις να τα έχει στα ορίτζιναλ κουτιά τους και Οχι σε σλαμπ.
Προσωπικά θα γούσταρα ολα τα Ελληνικά  χρυσά αναμνηστικά ,δραχμή και ευρο σε μεγάλη κασετίνα abafil  και μέσα στις ορίτζιναλ κάψουλες τους.
Ωραία συλλογή θα ήταν αυτή.
Ολα στην σειρά στην δίκη τους κάψουλα σε κόκκινο βελούδο αμπαφιλ η μπλε γη πράσινο .

Το πρόβλημα σε κάτι τέτοιο είναι τα διαφορετικά μεγέθη.
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 09, 2018, 06:15:44 πμ »

Abafil κασετίνα με διπλό πάτο και χωράνε ολα τα μεγέθη
Καταγράφηκε
Xappas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 293



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 09, 2018, 08:28:17 πμ »

Abafil κασετίνα με διπλό πάτο και χωράνε ολα τα μεγέθη

Καταλαβαίνω τι εννοείς, έχω κι εγώ κάτι παρόμοιο με τις Leuchtturm. Μπορείς να έχεις trays διαφόρων μεγεθών και μόλις πήρα και μια ωραία κασσετίνα που χωράει 10.



Αυτό είναι ένα παράδειγμα με τα ασημένια ελληνικά μεσαίου μεγέθους:

Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 09, 2018, 11:46:29 πμ »

Πολύ ωραία παρουσίαση τους έχεις κάνει φίλε Xappas αν και υπάρχουν 2-3 ''παρασπονδίες'' π.χ. Μόραλης, Γύζης  Χαμόγελο 
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Xappas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 293



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 09, 2018, 12:53:30 μμ »

Πολύ ωραία παρουσίαση τους έχεις κάνει φίλε Xappas αν και υπάρχουν 2-3 ''παρασπονδίες'' π.χ. Μόραλης, Γύζης  Χαμόγελο 
Ε ναι, γενικά δε μαζεύω χαλκονικέλια αλλά τα 5ευρα μου άρεσαν και θα τα πάρω όλα, μαζί με το σκάκι. Δε νομίζω να μαζέψω άλλα τέτοια.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 09, 2018, 02:20:26 μμ »

Μιχαλη ;; Δλδ εσυ καταλαβαινεις την διαφορα μεταξυ 69 και 70 ;;;;

Πολυ θα ηθελα να βρεθει φωτογραφος και να τα φωτογραφησει και τα δυο την ιδια στιγμη με το ιδιο στησιμο και να σε βαλουμε να βρεις ποιο ειναι ποιο !!!  Κλείσιμο ματιού

Θα ειχε μεγαλη πλακα και θα ηταν και ενα καλο παραδειγμα σταδιοδρομιας για τους νεους αγοραστες !!

Και εν κατεκλειδη διοτι ακουσα οτι πολλα θα βγουν 68 και 69 !!!
Προσωπικα σαν Γιωργος  δεν προκειτε να κοιμηθω νηστικος το βραδυ επειδη καποιος αλλος εχει το 70 !!!
Ουτε προκειτε να αυτοκτονισω !!!
Οπως ουτε προκειτε να σκασω 300 ευρω πραπανω για το εν λογω νομισμα (αλλα και σε αλλα που δινουν παραπανω χιλιαρικα μερικοι μερικοι για εναν και δυο βαθμους)

Τα ψωνια με τους ψωνισμενους και οι λογικοι και εγκρατεις με τους εγκρατεις / λογικους και συνεσταλμενους !!!

herakliotis

Πάνω κάτω τα ίδια λέμε Γιώργη. Απειροελάχιστες διαφορές μεταξύ 69 και 70.
Αν στον εκτιμητή, χθές το βράδυ του ''έκατσε'' η γυναίκα του ή γκομενά του, θα στο βγάλει 70αρι.
Αν δεν τουκατσε.......κλάφτα χαράλαμπε!!  Μπορεί και 68αρι!!!  Μεγάλο χαμόγελο
Γιαυτό μίλησα γαι φιλοδοξίες ματαιοδοξίες συλλεκτών. Εμένα τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν τέτοιες
ενέργειες. Παρόλα όμως δεν έχω και κανένα πρόβλημα με όσους αρέσκονται να μαζεύουν υψηλές πιστοποιήσεις.
Τα έχουμε ξαναπεί. Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα!! Αρκεί να υπάρχει το ρευστό. Άλλωστε όλοι, ανάλογα
τα οικονομικά μας, κτίζουμε συλλογές. 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences