Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:44:16 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20λεπτο 1993  (Αναγνώστηκε 3553 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 15, 2018, 02:46:05 μμ »

Καλησπέρα στην ομάδα μας. Μία εκτίμηση παρακαλώ για την κατάσταση του εικοσάλεπτου που μου έλειπε από τον Γεώργιο Ά;
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 15, 2018, 02:48:35 μμ »

Συγνώμη διορθώνω 1883 και όχι 1993.
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 15, 2018, 02:51:52 μμ »

1893 είναι, χαμηλή κατάσταση αξία 10€ αν καίγεσαι να το πάρεις.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 15, 2018, 02:52:17 μμ »

Συγνώμη διορθώνω 1883 και όχι 1993.

Και στην διορθωση παλι θες διορθωση αλλα δεν πειραζει  Μεγάλο χαμόγελο

Κοινη κατασταση 10/15 ευρω η αξια του περιπου  αναλογα ποιος θα στο δωσει.

Τα καλα ειναι απο εξτρα φαιν και πανω εαν βρεθουν.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 15, 2018, 02:57:08 μμ »

Γιώργο είσαι εύστοχος, αλλά τι να κάνουμε; αφού μου έλειπε;
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 15, 2018, 04:03:44 μμ »

Γιώργο  εξήγησε μου το αναλογα ποιος θα στο δωσει. Λογικά αναφέρεσαι στην εμπειρία  του πωλητη ως προς τις γνωσεις του ή στην ευελιξία  του πώς θα στο πασσαρει;
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 16, 2018, 09:09:44 μμ »

Kαλησπέρα στην ομάδα. Επανέρχομαι στο θέμα του εικοσάλεπτου για να καταθέσω μια πρωτοβουλία μου. Δείξτε κατανόηση για την ασχετοσύνη αλλά ήταν μια προσπάθεια που για μένα ανέδειξε καλύτερα το νόμισμα που στην αρχική φοτο φαινόταν διαβρωμένο μαυτή τη μαυρίλα που είχε και δεν ξέρω αν έτσι γίνεται με τα νικελένια, αν μαυρίζουν με το χρόνο. Πήρα ένα μωρομάντηλο και το έτριψα αρκετή ώρα μαλακά. Βγήκε λίγη μαυρίλα. Τα γράμματα αναδείκτηκαν καθαρά και τα νομισματόσημα, που και για μένα αρχικά φαινόταν διαβρωμένα. Δεν επέμεινα περισσότερο για να μη κάνω ζημιά. Εντάξει έχει τη φθορά του αλλά όχι όπως ήταν αρχικά. Το έκανα απλά από περιέργεια όχι για να παραστήσω τον ειδικό...Για σας άλλαξε κάτι ή παρέμεινε το ίδιο;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 16, 2018, 11:49:18 μμ »

Το χαλασες κοιτα τις αρχικες μπιλιες στο στεμα και πως εγινε μετα τον καθαρισμο.
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 17, 2018, 12:08:23 πμ »

Άρα giannist για σενα χάλασε γιατί οι μπίλιες ατόνισαν. Τα γράμματα όμως δεν φάνηκαν καλύτερα;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 17, 2018, 08:10:45 πμ »

Το τελικο αποτελεσμα σου αρεσει?
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 17, 2018, 09:37:00 πμ »

Καλημέρα Γιάννη. Δε ξέρω αν ήταν καλύτερο πριν, τώρα όμως μου έφυγε η υποψία μήπως ήταν διαβρωμένο και αυτό με ικανοποιεί. Ευχαριστώ πάντως που εκφράζετε τη γνώμη σας.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 17, 2018, 10:28:49 πμ »

Αφου το εκανες που το εκανες ΜΠΙΙΙΠ παρε τωρα ενα αλλο μωρομαντηλο , βαλε του πανω οδοντοκρεμα κατα της τερηδονας και με εξτρα λευκανση και παρε το ξανα απαλα απαλα αλλο ενα χερι. Μετα βαλε το σε ενα χαρτονακι και φυλαξε το. Μα δεν χαθηκε και το σπουδιαο νομισμα . . .


Υ.Γ Τα νομισματα δεν τα τριβουμε ουτε με μωρομαντηλα. Τα νομισματα γενικα δεν τα πειραζουμε.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 17, 2018, 11:48:17 πμ »

Γιώργο εγώ δεν έχω την κουλτούρα και την παιδεία συντήρησης των νομισμάτων που εσείς εξαιρετικά την έχετε. Ούτε θεωρώ ότι έχω σπουδαία νομίσματα. Μου αρέσει πολύ όμως η ενασχόληση με αυτά και θεωρώ ότι είστε οι πλέον κατάλληλοι κάτι  να μάθω σχετικά μαυτά.  Άρα με καλή διάθεση αποδέχομαι τις υποδείξεις σας και πιστεύω ότι και εσείς με καλή διάθεση μου υποδεικνύεται τρόπους συντήρησης και αναγνώρισης και γιατί όχι, αγοράς νομισμάτων. Εξάλλου δεν είναι και αυτοί λόγοι να είμαστε μέλη στο foroum;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 17, 2018, 12:52:13 μμ »

Γιώργο εγώ δεν έχω την κουλτούρα και την παιδεία συντήρησης των νομισμάτων που εσείς εξαιρετικά την έχετε. Ούτε θεωρώ ότι έχω σπουδαία νομίσματα. Μου αρέσει πολύ όμως η ενασχόληση με αυτά και θεωρώ ότι είστε οι πλέον κατάλληλοι κάτι  να μάθω σχετικά μαυτά.  Άρα με καλή διάθεση αποδέχομαι τις υποδείξεις σας και πιστεύω ότι και εσείς με καλή διάθεση μου υποδεικνύεται τρόπους συντήρησης και αναγνώρισης και γιατί όχι, αγοράς νομισμάτων. Εξάλλου δεν είναι και αυτοί λόγοι να είμαστε μέλη στο foroum;
Πολύ σωστά τα λες.Σε γενικές γραμμές δεν πειράζουμε τα νομίσματα μας και πρώτα διαβάζουμε και μαθαίνουμε την αγορά και έπειτα ξεκινάμε αγορές.
Πειράματα με νομίσματα μπορούμε να κάνουμε αλλά θα πρέπει τα νομίσματα πάνω στα όποια θα πειραματισθούμε να είναι ευτελούς αξίας.
Συντήρηση νομισμάτων μπορεί να γίνει στις εταιρίες που κάνουν αυτή την δουλειά αλλά και από ιδιώτες συλλέκτες που κυκλοφορούν αναμεσά μας και κατέχουν πολύ καλά το αντικείμενο(αυτή η δεύτερη περίπτωση μέχρι κάποιου σημείου και με κάποιο ρίσκο).
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 17, 2018, 09:34:55 μμ »

Γιώργο εγώ δεν έχω την κουλτούρα και την παιδεία συντήρησης των νομισμάτων που εσείς εξαιρετικά την έχετε. Ούτε θεωρώ ότι έχω σπουδαία νομίσματα. Μου αρέσει πολύ όμως η ενασχόληση με αυτά και θεωρώ ότι είστε οι πλέον κατάλληλοι κάτι  να μάθω σχετικά μαυτά.  Άρα με καλή διάθεση αποδέχομαι τις υποδείξεις σας και πιστεύω ότι και εσείς με καλή διάθεση μου υποδεικνύεται τρόπους συντήρησης και αναγνώρισης και γιατί όχι, αγοράς νομισμάτων. Εξάλλου δεν είναι και αυτοί λόγοι να είμαστε μέλη στο foroum;

Οδοντοκρεμα αγορασες ;;;
περιμενω νεες φωτογραφιες !!!  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences