Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:28:14 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση Συλλογής νομισμάτων αγνωστης αξίας !!  (Αναγνώστηκε 8182 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 26, 2018, 06:41:50 μμ »

Τα μονα αξιολογα ,ειναι καποια ασημενια που εχεις....και αυτα στην κατασταση(χαμηλη δλδ) που ειναι πανε τιμη μεταλλου...Δεν εχεις κατι ιδιαιτερο κ  ολα ειναι χαμηλης αξιας κ καταστασης οπως σου προειπα...εαν ενδιαφερεσε τλκ μαλλον να τα δωσεις υπαρχουν ποστ πωλησεων ή δημοπρασιας εδω κ βλεπεις τι τιμες θα παρεις κ κρινεις....δεν εχεις να χασεις τπτ ....καλη συνεχεια.
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 27, 2018, 07:37:12 πμ »

το τριαντάρι με τον κοκό του 64, δείχνει να είναι πλαστό ή επιχρυσωμένο ( ; )

Πάντως εάν όντως είναι πλαστό, είναι το πιο ενδιαφέρον (προσωπικά δεν έχω ξαναδεί) και με την μεγαλύτερη αξία, φυσικά για αυτούς που μαζεύουν πλαστά εποχής (και είναι αρκετοί). 
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 27, 2018, 04:35:36 μμ »

Παιδια συγνωμη νομίζω ότι στο μασούρι ήταν δεκαρικα του Παύλου.
Πορτοκαλί μασούρι τράπεζα ελλαδος με 10αρικα του Παύλου δεν υπαρχει.
Εχω πάρει μασούρι 50 λεπτα 1962 και 50 λεπτα 1958.
Ήταν και τα δυο χειροποίητα εποχής απο τα χέρια ταμία .
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 27, 2018, 07:46:00 μμ »

Παιδια συγνωμη νομίζω ότι στο μασούρι ήταν δεκαρικα του Παύλου.
Πορτοκαλί μασούρι τράπεζα ελλαδος με 10αρικα του Παύλου δεν υπαρχει.
Εχω πάρει μασούρι 50 λεπτα 1962 και 50 λεπτα 1957.
Ήταν και τα δυο χειροποίητα εποχής απο τα χέρια ταμία .
Καταγράφηκε
edem
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 28, 2018, 05:53:18 μμ »

το τριαντάρι με τον κοκό του 64, δείχνει να είναι πλαστό ή επιχρυσωμένο ( ; )

Πάντως εάν όντως είναι πλαστό, είναι το πιο ενδιαφέρον (προσωπικά δεν έχω ξαναδεί) και με την μεγαλύτερη αξία, φυσικά για αυτούς που μαζεύουν πλαστά εποχής (και είναι αρκετοί). 

Ευχαριστω φιλε μου για την απάντηση.
Να σου πω την άληθεια δεν γνωρίζω ωστε να μπορώ να το αναγνωρίσω.Θα μπορουσα μάλλον να το πάω σε κάποιο καταστημα στην αθήνα με νομίσματα να το κοιταξουν!
Καταγράφηκε
edem
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 28, 2018, 06:02:01 μμ »

Τα μονα αξιολογα ,ειναι καποια ασημενια που εχεις....και αυτα στην κατασταση(χαμηλη δλδ) που ειναι πανε τιμη μεταλλου...Δεν εχεις κατι ιδιαιτερο κ  ολα ειναι χαμηλης αξιας κ καταστασης οπως σου προειπα...εαν ενδιαφερεσε τλκ μαλλον να τα δωσεις υπαρχουν ποστ πωλησεων ή δημοπρασιας εδω κ βλεπεις τι τιμες θα παρεις κ κρινεις....δεν εχεις να χασεις τπτ ....καλη συνεχεια.

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Ενδιαφέρομαι να τα δωσω όλα σχεδόν ναι εκτός απο κάποια που θα κρατήσω για ενθύμιο,
είναι κ αλλα αρκετα αλλα αφου ανεβασα αυτα που θερω πιο σημαντικα κ δεν εχουν καποια αξια θεωρω πως ισχυει κ για τα υπολοιπα το ίδιο.
Όπως κ να έχει μπορείς να μ πεις πιο συγκεκριμένα που να κοιτάξω για να το κοστολογήσω περίπου γτ δεν βρήκα?
μην γραψω οτι να ναι στις τιμες να τα δωσω να φυγουν απο εμενα να τα παρει κανεις που τον ενδιαφερουν
Δηλαδή μπορώ να τα ανεβάσω εδω στο στέκι?

ευχαριστω και παλι
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 29, 2018, 08:03:23 πμ »

Τα μονα αξιολογα ,ειναι καποια ασημενια που εχεις....και αυτα στην κατασταση(χαμηλη δλδ) που ειναι πανε τιμη μεταλλου...Δεν εχεις κατι ιδιαιτερο κ  ολα ειναι χαμηλης αξιας κ καταστασης οπως σου προειπα...εαν ενδιαφερεσε τλκ μαλλον να τα δωσεις υπαρχουν ποστ πωλησεων ή δημοπρασιας εδω κ βλεπεις τι τιμες θα παρεις κ κρινεις....δεν εχεις να χασεις τπτ ....καλη συνεχεια.

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Ενδιαφέρομαι να τα δωσω όλα σχεδόν ναι εκτός απο κάποια που θα κρατήσω για ενθύμιο,
είναι κ αλλα αρκετα αλλα αφου ανεβασα αυτα που θερω πιο σημαντικα κ δεν εχουν καποια αξια θεωρω πως ισχυει κ για τα υπολοιπα το ίδιο.
Όπως κ να έχει μπορείς να μ πεις πιο συγκεκριμένα που να κοιτάξω για να το κοστολογήσω περίπου γτ δεν βρήκα?
μην γραψω οτι να ναι στις τιμες να τα δωσω να φυγουν απο εμενα να τα παρει κανεις που τον ενδιαφερουν
Δηλαδή μπορώ να τα ανεβάσω εδω στο στέκι?

ευχαριστω και παλι
Καλημερα φιλε edem δεν θα ηθελα δημοσια να σου πω αναλυτικα εγω για τις τιμες κ γενικοτερα τ αποφευγω πλεον, θα σου προτεινα ομως αφενος να αποφυγεις καλυτερα τους εμπορους σε μαγαζια της Αθηνας και αφετερου να απευθυνθεις σε ιδιωτες συλλεκτες για καλυτερη τιμη πωλησης ειτε εδω ειτε αλλου...Φυσικα και μπορεις να τα δωσεις και εδω στο στεκι που υπαρχουν μελη που θα ενδιαφερθουν,μαλιστα υπαρχει και η ενοτητα των προσφορων εδω που ειναι πιο ασφαλες απο δημοπρασια ή πωληση και οποιος σου δωσει μεγαλυτερη προσφορα τα δινεις....Σκεψου το κ αυτο.... Κλείσιμο ματιού Αυτα απο εμενα κ ελπιζω να βοηθησα τις σκεψεις σου...καλη συνεχεια....
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 29, 2018, 05:06:40 μμ »

οπως στα λεει ο ΡΟΔΑΚΑΣ  και για την εκτιμηση αλλα και πως να τα χειριστεις μετα..
Καταγράφηκε
edem
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 07, 2018, 02:18:28 μμ »

Καλησπέρα παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!
Φιλε Ροδακα με βοηθησες παρα πολυ αποφασισα να τα βαλω στην ενοτητα των προσφορων εδω στο στεκι να πανε σε χερια καλυτερα απο μενα... σορρυ αμα γινομαι κουραστηκός απλα κοίτουσα να βρω την ενοτητα με τις προσφορες και δεν τα καταφερα εννοεις εκει που ειναι οι δημοπρασιες? δεν ειμαι κ πολυ καλο σε αυτα.

ευχαριστω
Καταγράφηκε
Intefix
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 95


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 07, 2018, 03:00:52 μμ »

Φίλε edem, στην αρχική σελίδα κάτω κάτω  στις Μικρές αγγελίες & Ανακοινώσεις στο θέμα ¨Πωλούνται'' αναφέρει με μικρότερα γράμματα ''Θυγατρικοί πίνακες: Προσφορές , Δημοπρασίες''

Καλη συνέχεια!
Καταγράφηκε
edem
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 08, 2018, 03:47:21 μμ »

Τέλεια Intefix σε ευχαριστω πολυ και για την αμεση ανταπόκριση !
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences