Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 03:11:01 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 SILBER GROSCHEN 1852 'A  (Αναγνώστηκε 6639 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 02:12:40 μμ »

Νά 'στε καλά παιδιά.Σας ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 02:15:23 μμ »

ομορφο νομισμα,και με αρκετες λεπτομερειες,για το μεγεθος του,καλοριζικο!γιαννηςτ.
Γιαννη επι τι ευκαιρια που σε βρισκω εδω απλως αναφερω οτι προσπαθω να παρω το μεταλλιο για το οποιο εγινε θεμα παλιοτερα πισω ,ευτυχως ο κατοχος δεν το πουλησε ,θα δω τι μπορω να κανω,τελικα θα κολλησω και με τα μεταλλια μου φαινεται
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 02:16:57 μμ »

Νά 'στε καλά παιδιά.Σας ευχαριστώ.
Και εσυ νασαι καλα ,παντως προσωπικα μου αρεσει αρκετα το μισο ασχετα οικονομικης αξιας
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 06:49:11 μμ »

σιγουρα βασιλη,δεν ειναι υψηλων απαιτησεων,αλλα εχει καποια ομορφια,ασχετου οικονομικης αξιας φυσικα!πολλες φορες μου αρεσει να συλλεγω,ομορφα  νομισματα (για εμενα παντα!)και με ιστορια,εστω και αν στοιχιζουν πεντε ευρω!απο διαφορα αλλα,σχεδον αδιαφορα συλλεκτικα(οπως χρονολογιες,συγκεγκριμενου βαρετου  θεματος!).η συλλογη πιστευω,οτι ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση καθενος μας!οπως αλλοι με τους καποδιστριες,οθωνες,ουγγιες,θαλλερς,ταλληρα,λιρες,κλπ.και τελος πιστευω,οτι συλλεκτες δεν ειναι απαραιτητα αυτοι που εχουν μονο ακριβα και σπανια νομισματα,αλλα ολοι οσοι μαγευονται,απο αυτο το κομματι μεταλλου!χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 06:52:37 μμ »

ομορφο νομισμα,και με αρκετες λεπτομερειες,για το μεγεθος του,καλοριζικο!γιαννηςτ.
Γιαννη επι τι ευκαιρια που σε βρισκω εδω απλως αναφερω οτι προσπαθω να παρω το μεταλλιο για το οποιο εγινε θεμα παλιοτερα πισω ,ευτυχως ο κατοχος δεν το πουλησε ,θα δω τι μπορω να κανω,τελικα θα κολλησω και με τα μεταλλια μου φαινεται
σιγουρα!προσπαθησε να το ξαναπαρεις(εντιμα φυσικα),γιατι ειναι κριμα να χαθει ενα μεταλλιο,που εχουμε πολυ λιγες πληροφοριες!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 07:09:17 μμ »

ομορφο νομισμα,και με αρκετες λεπτομερειες,για το μεγεθος του,καλοριζικο!γιαννηςτ.
Γιαννη επι τι ευκαιρια που σε βρισκω εδω απλως αναφερω οτι προσπαθω να παρω το μεταλλιο για το οποιο εγινε θεμα παλιοτερα πισω ,ευτυχως ο κατοχος δεν το πουλησε ,θα δω τι μπορω να κανω,τελικα θα κολλησω και με τα μεταλλια μου φαινεται
σιγουρα!προσπαθησε να το ξαναπαρεις(εντιμα φυσικα),γιατι ειναι κριμα να χαθει ενα μεταλλιο,που εχουμε πολυ λιγες πληροφοριες!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Γιαννη σχετικα με το μεταλλιο θα προσπαθησω να το αγορασω απο τον φιλο κατοχο του ,καλο βραδυ
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences