Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 05:58:54 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μισή δραχμή του 1846  (Αναγνώστηκε 5296 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 28, 2018, 04:11:05 μμ »

Αφελής ερώτηση. Πώς κυκλοφορούν μια κόπια νομίσματος όταν ολοφάνερα ένα ψηφίο ξεχωρίζει και όλοι θα το έβλεπαν;  Δε θα έλεγαν ότι θα το πάρουν χαμπάρι και δεν θα κυκλοφορήσει; Ή πίστευαν ότι όλοι τους είναι χαζοί; Ή από το σύνολό τους τους ξέφυγε ένα;

Φιλε μου εαν μπεις στις κινεζικες σελιδες οπου τα πουλανε θα δεις οτι φευγουν απο 1 δολλαριο εως 3 περιπου τα μικρα ,, στα μεγαλα ζητανε περισσοτερο.
Οι κινεζοι βρηκαν ΕΝΑ νομισμα και απο εκει ΑΡΧΙΣΑΝ να ξεπατουν/Αντιγραφουν ΟΛΕΣ τις ημερομηνιες.
Εαν ειχαν μια γνησια στα χερια τους φυσικα θα εβγαζαν καλυτερα αντιγραφα.
Δεν τους ενδιαφερει ομως αυτο. (το ποσο ακριβες ειναι ή οχι)
Τους ενδιαφερει να πουλησουν αρκετες χιλιαδες αντιγραφα ωστε να βγαλουν κερδος ( Η παραγωγη φερνει την καταναλωση και το κερδος)
Δεν ειναι λοιπον αυτοι καθευτοι το προβλημα μας. Το προβλημα μας ειναι ΑΥΤΟΙ που τα αγοραζουν με πονηρο σκοπο απο Γερμανια πχ , απο Ελλαδα πχ και τα ριχνουν μεσα σε μια γλαστρα με κοπρια και τα αφηνουνν ενα εξαμηνο να αλλαξει εντελως ο κινεζικος χρωματισμος!! Ειναι αυτοι η οποιοι τα βαζουν μεσα στις τσεπες πους και τριβονται και αλλο ωστε να αλοιωθουν τα κινεζικα στοιχεια κτλ κτλ .
Ο κοσμος μας δεν ειναι αγγελικα πλασμενος. Τα ματακια μας λοιπον 14  και ορθανοιχτα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 28, 2018, 04:51:25 μμ »

Δεν θυμάμαι που το είχα δει, αλλα μέχρι και που τα τρυπάνε, για να ξεγελάσουν τον κόσμο, θέλει μεγάλη προσοχή αν θες να ασχοληθείς με τον Οθωνα.....
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 28, 2018, 07:41:55 μμ »

Είστε καταιγιστικοί με τα επιχειρήματά σας. Μου δώσατε τόσες απαντήσεις. Σας ευχαριστώ όλους που απαντήσατε. Γιώργο τα μάτια μου τάχω 14, και για την ιστορία το νόμισμα δεν τόχω συμφωνήσει. Κρατάω σαν επιχείρημα: Να ρωτήσω πρώτα τους ειδικούς. Και κάτι άλλο Γιώργο, γιατί σε κοπριά παρακαλώ και όχι στη λάσπη;
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 28, 2018, 08:49:09 μμ »

κανει πιο ομορφη πατινα με τα χημικα της η κοπρια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 28, 2018, 08:56:19 μμ »

κανει πιο ομορφη πατινα με τα χημικα της η κοπρια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πατινα ειναι μια ,απο τους ταμπλαδες της φίλης μου της αναλισας Γκάρετο.
Παχύ βελούδο και δέρμα ,μόνο για  τα ασημικά σας.
Abafil  Milano .
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences