Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 01:49:50 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση κωδικού 50€  (Αναγνώστηκε 4988 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 01, 2018, 05:06:26 μμ »

Πού ακριβώς στο Ίντερνετ, το βρήκατε σαν σπάνιο;
....


Και εγω θα ηθελα να μάθω που ακριβώς ...
Αν θέλει ο φιλος βέβαια !


Την ίδια απορία έχω και εγώ !



  Μιχαλη σε ευχαριστω πολυ για τις πολυ ευχαριστες ομολογουμενως πληροφοριες!
Το βαζω και ολοκληρο το χαρτονομισμα σε φωτος για να γινει πιο σωστα η εκτιμηση της αξιας και της σπανιοτητας.. Και παλι σε ευχαριστω πολυ Μιχαλη που βοηθας με τις γνωσεις σου.

Πάνο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Και σε ευχαριστώ που το ανάρτησες.
Αλλά να ξέρεις ότι και εμένα κάποιοι απο εδώ μέσα, με δίδαξαν
πολλά πράγματα. Οπότε δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς. Το κάνω διότι το αγαπώ και το θέλω.
Τώρα, αν μπορώ να διακρίνω σωστά, το δικό σου το κάνω VF- οπότε μία τίμια τιμή θα ήταν κοντά
στα 150 ευρώ λίγο πάνω λίγο κάτω. Σημασία έχει ότι αν αποφασίσεις να το πουλήσεις, θα βρείς
εύκολα αγοραστή στο Γερμανικό, Ιταλικό, ιμπει.
 
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 01, 2018, 05:10:49 μμ »


  Πολυ σημαντικα οσα μας λες Μιχαλη..  Μια περιγραφη πχ στο Γερμανικο ebay ,απλα με τον κωδικο του χαρτονομισματος ,θα αρκουσε λες ? ,υπαρχει κοσμος που τα κυνηγαει και τα γνωριζει? Προφανως και θα υπαρχει,ρητορικη ειναι η ερωτηση ..Απλα με προβληματιζει ,αν χαθει μεσα στις χιλιαδες αναρτησεις και δεν το παρει ποτε κανεις χαμπαρι ,αν θα θελησω να το δωσω ..
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 01, 2018, 05:32:07 μμ »

.... το δικό σου το κάνω VF- οπότε μία τίμια τιμή θα ήταν κοντά
στα 150 ευρώ λίγο πάνω λίγο κάτω. Σημασία έχει ότι αν αποφασίσεις να το πουλήσεις, θα βρείς
εύκολα αγοραστή στο Γερμανικό, Ιταλικό, ιμπει.
 
Συμφωνώ στο VF Μιχάλη, είναι χαρακτηρισμένο ως RRR, αλλά τα 150€ τα βρίσκω πολλά.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 01, 2018, 06:00:06 μμ »


  Πολυ σημαντικα οσα μας λες Μιχαλη..  Μια περιγραφη πχ στο Γερμανικο ebay ,απλα με τον κωδικο του χαρτονομισματος ,θα αρκουσε λες ? ,υπαρχει κοσμος που τα κυνηγαει και τα γνωριζει? Προφανως και θα υπαρχει,ρητορικη ειναι η ερωτηση ..Απλα με προβληματιζει ,αν χαθει μεσα στις χιλιαδες αναρτησεις και δεν το παρει ποτε κανεις χαμπαρι ,αν θα θελησω να το δωσω ..


Αυτοί που το ψάχνουν θα το βρούν.  Μήν ανησυχείς..... Κλείσιμο ματιού
Ξεκίνα απο Delcambe. Που έχει μικρότερα fees.

.... το δικό σου το κάνω VF- οπότε μία τίμια τιμή θα ήταν κοντά
στα 150 ευρώ λίγο πάνω λίγο κάτω. Σημασία έχει ότι αν αποφασίσεις να το πουλήσεις, θα βρείς
εύκολα αγοραστή στο Γερμανικό, Ιταλικό, ιμπει.
 
Συμφωνώ στο VF Μιχάλη, είναι χαρακτηρισμένο ως RRR, αλλά τα 150€ τα βρίσκω πολλά.

Μπορεί Θανάση. Εγώ έχω μικρό αρχείο. Ο έτερος Μιχάλης ίσως να γνωρίζει περισσότερα.
Εγώ η τιμή που είπα,βγ'ηκε απο το ένα που έχω δει στο delcambe  .....και μόνο.

 
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1798


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 01, 2018, 07:54:07 μμ »

Σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεται RRR. Ακόμα και ο χαρακτηρισμός «σπάνιο» (R) είναι υπερβολικός.
Είναι αναμφίβολα αρκετά δύσκολο («very scarce») σε ακυκλοφόρητη κατάσταση.

Σε very fine (που είναι και το εικονιζόμενο), είναι απλά δύσκολο. Γύρω στα 100 ίσως υπάρξει ενδιαφέρον..
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 01, 2018, 09:05:58 μμ »

Μια που βλεπω 2-3 μέλη που εκτιμώ εδω θα απαντήσω αν και βαρεθηκα να εξηγω καποια πραγματα
και να τα παιρνουν μασημενη τροφή καποιοι να κανουν τους εξυπνακιδες απο εδω και απο εκεί
και ενα ευχαριστώ να μην λένε.

J034 Κωδικός με βάση την κατάσταση που από  βλεπω φαινεται vfine
εκτίμηση δική μου γυρω στα 80-90 ευρώ. Kυριως unc καταστάσεις έχουν ζήτηση , πιο χαμηλές καταστάσεις ειναι πιο δύσκολο να πουληθούν.

για τιμές τα βιβλια που διαβάζετε και online site δεν ειναι πωλησεις ειναι εκτιμήσεις που πολλες ειναι τελειως εκτος τιμής πραγματικότητας - αγορας

Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 02, 2018, 01:09:13 μμ »

Σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεται RRR. Ακόμα και ο χαρακτηρισμός «σπάνιο» (R) είναι υπερβολικός.
Είναι αναμφίβολα αρκετά δύσκολο («very scarce») σε ακυκλοφόρητη κατάσταση.

Σε very fine (που είναι και το εικονιζόμενο), είναι απλά δύσκολο. Γύρω στα 100 ίσως υπάρξει ενδιαφέρον..



Μια που βλεπω 2-3 μέλη που εκτιμώ εδω θα απαντήσω αν και βαρεθηκα να εξηγω καποια πραγματα
και να τα παιρνουν μασημενη τροφή καποιοι να κανουν τους εξυπνακιδες απο εδω και απο εκεί
και ενα ευχαριστώ να μην λένε.

J034 Κωδικός με βάση την κατάσταση που από  βλεπω φαινεται vfine
εκτίμηση δική μου γυρω στα 80-90 ευρώ. Kυριως unc καταστάσεις έχουν ζήτηση , πιο χαμηλές καταστάσεις ειναι πιο δύσκολο να πουληθούν.

για τιμές τα βιβλια που διαβάζετε και online site δεν ειναι πωλησεις ειναι εκτιμήσεις που πολλες ειναι τελειως εκτος τιμής πραγματικότητας - αγορας




His Master's Voice

Οπότε δεν μπορώ να μην συμφωνήσω και εγώ!!  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2018, 01:10:50 μμ από silahim » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences