Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 02:14:32 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Λαμόγιο  (Αναγνώστηκε 7786 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 09, 2018, 11:36:02 πμ »

Εαν το τρεξεις παντως και εχεις τον αριθμο αποστολης δεματος τα υπερ σου ειναι πως :
Στο ταχυδρομειο θα πρεπει να εχει δωσει την ταυτοτητα του για να παραλαβει το δεμα , αρα πανω στο χαρτι γραφωνται τα στοιχεια του/της εαν ειναι απατεωνισα με ανδρικο ονομα ή αντιστροφα .
Εαν εχουν μεγαλο καταγραφικο οι καμερες ισως να εχουν ακομη μεα την φατσα του παραληπτη!!!
Αλλα θελει τρεξιμο εκ μερους σου μεγαλο.
Εδω φτασαμε να μην βαζουμε μπροστα τπ αυτοκινητο για να παμε καπου λογω του οτι λεμε θα  καψουμε 5 ευρω βενζινη!!
Να πας στην αστυνομια , να πας στο Ελτα Αγιας Βαρβαρας , χρονος αναμονης κτλ κτλ κτλ και το μεροκαματο που θα χασεις εαν δουλευεις;;
Βαλε τα ολα κατω και ενεργησε γρηγορα πριν χαθουν τα στοιχεια.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 09, 2018, 11:57:01 πμ »

Πήρα την Διωξη Ηλ. Εγκλ. ,  τους έδωσα τα στοιχεία της κατόχου του λογαριασμού του πευπαλ και θα εξετάσουν την υπόθεση, διότι - ίσως- όπως είπαν, η ίδια έχει κάνει ενέργειες μέσω της υπήρεσίας τους. Επιπλέον για να εκκινήσω εγώ διαδικασία θα πρέπει πρώτα να ζημιωθώ, άρα να μου δεσμεύσει οριστικά το πευπαλ το ποσό (άρα να περάσει πρώτα ο ένας μήνας). Στην συνέχεια αποπειράθηκα να επικοινωνήσω με την κάτοχο του λογαριασμού μέσω του ιμέηλ που εμφανίζεται στο Πευπαλ- το ιμέηλ δεν υπάρχει. Εστειλα και τρίτη αναφορά μετά στο πευπαλ καθιστώντας αυτούς υπεύθυνους για τήρηση λογαριασμών με ανεπαρκή ή λανθασμένα στοιχεία και για το γεγονός ότι άνοιξαν υπόθεση χωρίς να διαθέτουν ούτε καν το μέηλ του φερόμενου "θύματος" . Τελος το λαμόγιο επικοινώνησε μαζί μου στο ιμπεύ ( μόλις του έστειλα μήνυμα  λέγοντας του ότι έδωσα στην αστυνομία τα ονόματα και των δύο και υπενθυμίζοντας του ότι έχει υπογράψει στην παραλαβή του αντικειμένου) λέγοντας μου ότι δεν μπορεί να μπει στο πευπαλ του διότι του το έχουν χακάρει και μου πρότεινε να μου στείλει πίσω τα χρήματα μέσω άλλης υπήρεσιας . (προφανώς είναι ασυνάρτητο αυτό που ισχυρίστηκε ). Τέλος δεν είναι τα 25 ευρώ για τα οποία κάνω θέμα, αλλά πρώτον η εξαπάτηση που αν περάσει έτσι, στο μέλλον θα την επαναλάβει άνετα με οποιονδήποτε άλλο και δεύτερον μ' έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα η παράνοια του πευπαλ που εμπλέκει τον πωλητή σε μια υπόθεση που αφορά ξεκάθαρα μόνο τον αγοραστή και την τράπεζά του.
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 09, 2018, 12:26:15 μμ »

Αυτο το : Με αλλη υπηρεσια μην το δεχτεις.
Εσυ ζητα να σου αρει το παιυπαλ την φραγη και να σου γυρισει το παυπαλ τα λεφτα που σου δεσμευσε.
Διοτι με το : αλλη υπηρεσια  ειναι κολπο να σε φρεναρει προσωρινα και να στα φαει !!!

Οπως και να εχει ενημερωνε μας να ξερουμε τι γινετε ωστε να εχουμε / εχουν ιδεες τα μελη μας σε περιπτωση τετοιων απατεωνων !!!

Υ.Γ Κατι τετοια ηταν που με εκαναν το 2013 να αποσυρθω εντελως απο το υμπεη και να ψωνιζω / συναλλασωμε μονο μεσω γνωστων στον Ελλαδικο κοσμο.
Ο κοσμος γυρω μας πολυ εχει σκαρτεψει !!!
Τοσο πολυ που σκεφτωμε οτι κρατη  ανατολικα που οταν πιασουν εναν να κλεβει του κοβουν το χερι να εχουν απολυτο δικιο !!! Μονο με ακραιες τιμωριες ισως ο κοσμος γυρισει στα ισα του!!!
Κλοπες , βιασμοι  δολοφονιες ατομων για να τους κλεψουν το παραμικρο με εχει αηδιασει!!!
Ζω καπου μακρια πλεον απο την πολη μονο και μονο για να μην βλεπω την καταντια του κοσμου.
Εαν καποιος θελησει να μπει μεσα στο σπιτι μου πλεον (ζω καπου με 5 σπιτια μονο και εχω καγκελα μυτερα στο 1,70 υψος γυρω γυρω ) λογο τιμης θα του κανω το κεφαλι σπαραλια !! Και ας ερθει η οποιαδηποτε αστυνομια να με ρωτησει γιατι το εκανα!!! Κηπος γυρω γυρω 350 μετρα , καγκελα 1,70 και κλειδωμενο απο παντου το σπιτι , γιατι μπηκε μεσα;;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 09, 2018, 12:36:09 μμ »

Προφανώς και δεν το δέχτηκα και θα επιμείνω να ενοχλώ το Πευπαλ -το οποίο είναι απαράδεκτο...
Να σου υπενθυμίσω πάντως  ότι το λαμόγιο είναι Ελληνας και μάλιστα οι αγορές του απ' ο,τι είδα  είναι σχετικές με χαρτονομίσματα (μπορεί κ να μας διαβάζει τώρα ) - αυτό το σχόλιο για τα "ατομα του Ελλαδικού χώρου" που είπες.

Και επειδή μάλλον δεν το πήρε για να το δώσει στο...μπακάλικο : 10 euro Y005C4  ΥΑ2644293158
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 09, 2018, 12:54:36 μμ »

Κηπος γυρω γυρω 350 μετρα , καγκελα 1,70 και κλειδωμενο απο παντου το σπιτι , γιατι μπηκε μεσα;;

μονο ρωτα τον μην ειναι τοπογραφος πρωτα, γτ καμια φορα τους δινουν περιεργα σημεια να μετρησουν και αμα εχει ανεβει ο κακομοιρος πανω στο βουνο που να ξανακατεβει, θα πηδησει μεσα να μετρησει
εχουν φαει γνωστοι μου αλατωμενες και προειδοποιητικες πολλες και δεν φταινε κι αυτοι οι κακομοιροι
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 09, 2018, 12:56:18 μμ »





Εαν καποιος θελησει να μπει μεσα στο σπιτι μου πλεον (ζω καπου με 5 σπιτια μονο και εχω καγκελα μυτερα στο 1,70 υψος γυρω γυρω ) λογο τιμης θα του κανω το κεφαλι σπαραλια !! Και ας ερθει η οποιαδηποτε αστυνομια να με ρωτησει γιατι το εκανα!!! Κηπος γυρω γυρω 350 μετρα , καγκελα 1,70 και κλειδωμενο απο παντου το σπιτι , γιατι μπηκε μεσα;;
Είχα σκοπό να σου κάνω επίσκεψη αλλά μετά από αυτό μάλλον δεν θα περάσω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μαρίνα οι κινήσεις σου είναι σωστές.
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 09, 2018, 01:50:48 μμ »

αποπειράθηκα να επικοινωνήσω με την κάτοχο του λογαριασμού μέσω του ιμέηλ που εμφανίζεται στο Πευπαλ- το ιμέηλ δεν υπάρχει.

Αυτό το ότι "δεν υπάρχει email", πως το πιστοποιείς?

Εννοώ: Πως το συνάγεις?
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 09, 2018, 02:49:17 μμ »

Διότι λίγα δευτερόλεπτα από την στιγμή που έστειλα το μήνυμα , μου ήρθε η εξής ειδοποίηση:

mx.google.com rejected your message to the following email addresses:
christinapedrik@gmail.com (christinapedrik@gmail.com)
The address you sent your message to wasn't found at the destination domain. It might be misspelled or it might not exist.
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 09, 2018, 02:59:58 μμ »

Επίσης, πληροφοριακά αυτό για όποιον του παρουσιαστεί ζήτημα , μιας κ ήμουν στο ταχυδρομείο μου πριν λίγο για αποστολή, η διευθύντρια μου είπε ότι δεν χρειάζεται κάποιος να μεταβεί στο ταχυδρομείο του παραλήπτη για την αναζήτηση κάποιας πληροφορίας, μπορεί να εξυπηρετηθεί από το δικό του πρακτορείο και να σταλεί ενδουπηρεσιακό αίτημα αναζήτησης πληροφοριών της εκάστοτε αποστολής- όμως τα στοιχεία της αστυνομικής ταυτότητας του παραλήπτη θα κοινοποιηθούν μόνο σε αστυνομία/ εισαγγελία και όχι στον αιτούντα (άρα πρακτικά κανένα όφελος μιας και δεν πληροφορεί για κάτι παραπάνω που  δεν γνωρίζει ήδη ο αποστολέας)
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 09, 2018, 05:09:42 μμ »

Προφανώς και δεν το δέχτηκα και θα επιμείνω να ενοχλώ το Πευπαλ -το οποίο είναι απαράδεκτο...
Να σου υπενθυμίσω πάντως  ότι το λαμόγιο είναι Ελληνας και μάλιστα οι αγορές του απ' ο,τι είδα  είναι σχετικές με χαρτονομίσματα (μπορεί κ να μας διαβάζει τώρα ) - αυτό το σχόλιο για τα "ατομα του Ελλαδικού χώρου" που είπες.

Και επειδή μάλλον δεν το πήρε για να το δώσει στο...μπακάλικο : 10 euro Y005C4  ΥΑ2644293158

Aυτη ειναι η σωστη γραμμη.
Οσο για το αν μας διαβαζει σαν μελος αυτο δεν το ειχα σκεφτει.
Δωσε μου τα μαιλ - ονοματα που εχεις στην διαθεση σου Πευπαλ και υμπαη να δω εαν ειναι ταυτοσημα με κανεναν απο εδω μεσα!!!
Εαν ειναι ουδεν κρυπτον !! Θα φανει αμεσως !!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 09, 2018, 05:12:02 μμ »


Είχα σκοπό να σου κάνω επίσκεψη αλλά μετά από αυτό μάλλον δεν θα περάσω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

[/quote]\

Οσοι ερχονται με ραντεβου και συστημενοι δεν κυνδινευουν βρε!!!
Κυνδινευουν μονο οσοι μπουν νυχτερινες ωρες διχως προκληση και απο την μπαλκονοπορτα / παραθυρο / καμιναδα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 09, 2018, 07:00:46 μμ »


Είχα σκοπό να σου κάνω επίσκεψη αλλά μετά από αυτό μάλλον δεν θα περάσω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

\

Οσοι ερχονται με ραντεβου και συστημενοι δεν κυνδινευουν βρε!!!
Κυνδινευουν μονο οσοι μπουν νυχτερινες ωρες διχως προκληση και απο την μπαλκονοπορτα / παραθυρο / καμιναδα.
[/quote]

ωωω.... τον καημενο τον Αη Βασιλη.....που πηγε να μπει απο την καμιναδα.... χαχαχαχαχα πλακα κανω Γιωργη μου! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 09, 2018, 07:52:22 μμ »

Τσεκαρα αυτα τα μαιλ  nikos800lp@gmail.com
και christinapedrik@gmail.com .
Αυτα τα μαιλ δεν τα εχουμε εδω (ευτυχως) αλλα εαν τα ειχαμε την επομενη στιγμη θα ηταν πεταγμενοι εξω !!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 20, 2018, 08:16:21 πμ »

Ενημέρωση: Μετά τις 4 αναφορές που τους έστειλα σχετικά με το θέμα ( με βασικότερο επιχείρημα ότι α) δεν είναι δικό μου θέμα το τι κάνει ο κάθε αγοραστής με την τράπεζα και τον λογαριασμό του και β) ότι δεν έχουν στην διάθεσή τους ως Πευπαλ ούτε καν ένα μεηλ επικοινωνίας του αγοραστή που να είναι σε ισχύ και συνεπώς δεν τηρούν τα στοιχειώδη μέτρα ασφαλείας συναλλαγών) σήμερα έλαβα την απάντηση ότι αποζημιώνομαι και το ποσό είναι στην διάθεσή μου πλήρως μιας και καλύπτομαι από τα κριτήρια του PayPal Seller Protection. (ουσιαστική απάντηση φυσικά σχετικά με την δική τους παράλειψη/ "τρύπα" στην ασφάλεια  δεν έλαβα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 20, 2018, 08:18:08 πμ από Μαρινα » Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 20, 2018, 12:14:51 μμ »

χαιρομαι που πηρες τα λεφτα
δεν περιμεναμε οτι θα παραδεχτουν το λαθος τους, αλλα με την κινηση τους παραδεχονται μια generic ευθυνη
το ασχημο ειναι οτι επρεπε να κυνηγησεις εσυ το αυτονοητο, αντι να χει γινει γρηγορα απο μερους τους
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences