Λαμόγιο

(1/8) > >>

Μαρινα:
Ας το μοιραστώ κι αυτό. Σε συναλλαγή στο ιμπέυ, πουλήθηκε ένα Υ005 σε Έλληνα , ο οποίος μάλιστα στην διεύθυνση αποστολής είχα αναγράψει "κατάστημα ΕΛΤΑ  χχχ περιοχής"  (εδώ, στην Αθήνα)- υπέθεσα ότι είναι υπάλληλος εκεί. Το παρέλαβε, έδωσε και το θετικό του φιντμπακ,  και δύο εβδομάδες μετά την παραλαβή η κυρία, στην οποία ανήκει ο λογαριασμός στο πευπαλ από όπου έγινε η πληρωμή, άνοιξε υπόθεση στο πευπαλ ότι η πληρωμή έγινε χωρίς την συγκατάθεσή της. Το πευπαλ με ενημέρωσε ότι έχει ανοιχτεί θέμα με την τράπεζά της και μέχρι τότε το ποσό παγώνει.
Εχει ξανατύχει κάτι τέτοιο σε κάποιον;

Μαρινα:
Εννοείται ότι έχω στην διάθεσή μου τα ονόματα και των δύο εμπλεκομένων.....

miou:
Kαταρχήν  σου εύχομαι η περιπέτεια σου να εχει αίσιο τέλος
Οταν κάποιος πληρώνει με PayPal ο πώλητής ειναι υποχρεωμένος να στελνει στην διεύθυνση PayPal
Ανοιξε case στο ebay ή στο PayPal ?

gemuncey23:
O πωλητής/αποστολέας είναι υποχρεωμένος να στέλνει οπουδήποτε επιθυμεί και υποδεικνύει ο αγοραστής/παραλήπτης.

ukobke:
Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχασες το Y005.

Είχα και εγώ μια άσxημη εμπειρία και τα παιδιά εδώ βοήθησαν.

Τι θα σου πρότεινα.

Μέσω paypal KAI ebay να γράψεις καταρχάς και στους δύο ότι θα κάνεις (και να το κάνεις) καταγγελία στην αστυνομία για διαδικτυακή απάτη. Το ποιος φταίει δεν σε αφορά.

Δεν μπορεί να έχει γίνει αποδοχή του λ/0 paypal με διαφορετικά στοιχεία από το ebay.

Καλό θα είναι να δώσεις το όνομα ebay (nickname) που χρησιμοποίησε ο αγοραστής, μήπως τα παιδιά εδώ σε βοηθήσουν όπως εμένα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα