Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:24:18 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο ΣΑΡΑΦΗΣ ήξερε από Σουαχίλι λογαριασμούς.  (Αναγνώστηκε 21306 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 12:06:59 πμ »

Αυτό που ξέρω είναι ότι έτσι όπως πάμε, στο τέλος δεν θα μείνει ούτε βέρα που δεν θα πάει για λιώσιμο.
Και όπως λένε στο χωριό μου, "Στην αναμπουμπούλα ο Λύκος χαίρεται".
Ένας φίλος είχε κάτι παλιά, 70 χρόνων και βάλε, μασίφ Αλεξανδρινά 18άρια κοσμήματα, και του τα πήρανε κοψοχρονιά, επειδή είχε ανάγκη. Αν έχεις ανάγκη και σε βρούνε μπόσικο, μαύρο φίδι που σε έφαγε.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 01:34:52 πμ »

Αγαπητέ spykat, ναι πήγε και σε άλλον ένα, τα ίδια του έλεγε και αυτός. Μάλλον είναι συνεννοημένοι οι Σαράφηδες για το πόσο θα συναλλάσσονται  στην περιοχή μου.
Κάποιοι αναφέρθηκαν στην ψαλίδα. Η κατώτερη τιμή σήμερα ήταν 40,85€ και η ανώτερη 46,16€ . Εκεί ενδιάμεσα δεν μπορεί να παίξει η συναλλαγή;; 
Ο φίλος epop αναφέρθηκε στα έξοδα των εμπόρων Σαράφηδων (ΤΕΒΕ ρεύμα κλπ.)
Όταν λιώνουν τον χρυσό οι σαράφηδες το άλλο μέταλλο της πρόσμιξης που πάει;; Σε τέτοια συναλλαγή δεν λογαριάζει κανένας το Ασήμι - χαλκό που πάει;; Μακάρι να είχε κάθε έμπορος τέτοια φίρα.
Για την άλλη φίρα δεν ξέρω αν ξαναεπανέρχεται η αέρια μορφή του χρυσού σε στερεή και την ξαναμαζεύουν, αυτό δεν το ξέρω. Ξέρω ότι δεν φτάνει σε τέτοιο σημείο βρασμού ώστε να εξατμιστεί όταν ξεχωρίζουν τα μέταλλα. Όμως ότι μένει μέταλλο στο δοχείο τήξης το οποίο το ξαναμαζεύουν είναι γνωστό.     
Εντάξει και με 40€  να τα έπαιρναν (ας πάνε στράφι τα 0,85 λ.) δεν μπορούν να τα δώσουν οι Σαράφηδες 42-43€ αν όχι 46,16;;…. 2€ X 29.25grm = 58.5 € από έναν πελάτη το κέρδος σήμερα, το ασήμι ή ο χαλκός δώρο και μιλάμε για έναν κολιέ και ένα βραχιόλι. Με τα λεγόμενα τους οι Σαράφηδες έπαιρναν από τον γνωστό μου το γραμμάριο 34€ !!!
Πριν από τον γνωστό μου μια κυρία έδωσε στον Σαράφη μια χούφτα χρυσαφικά. Μεγαλύτερη ποσότητα περισσότερο κέρδος!!!!
ANTONIO1967 μάλλον είχαμε τα ίδια γούστα, παλιά έβλεπα και εγώ αρκετά Ελληνικές ταινίες.

Φιλε ATHAN, δεν ξερω αν ειναι συνεννοημενοι μεταξυ τους, αλλα δεν το πολυπιστευω. Αν εισαι Αθηνα, δυσκολο. Σε μικρη πολη, δεν αποκλειεται κι ολας.
Φιλε μου, δεν ειχε τετοια αποκλιση στο γραμμαριο ο χρυσος σημερα. Ειναι τεραστια διαφορα αυτη που γραφεις. Γυρω στα 42 ευρω κινηθηκε.
Αλλα μην τα θελουμε ολα δικα μας. Γιατι ολοι μας, οταν θελουμε να πουλησουμε, θελουμε να το κανουμε στη σποτ τιμη εκεινη της στιγμης και να αγορασουμε, οταν θελουμε, παλι στη σποτ τιμη. Δεν γινεται ομως. Να μαστε και λογικοι. Μην ειμαστε και πλεονεκτες! Πρεπει να βγαλει τα εξοδα του και το κερδος του και εκεινος που κανει τη δουλεια για να ζησει. Το σωστο για εμενα θα ηταν να πουλαει κανεις στην τιμη χρυσου και να αγοραζει με καπελο, αναλογα 10-15-20%. Ο αγοραστης να πληρωνει παραπανω δηλαδη και οχι να παιρνει ο πωλητης λιγοτερα. Εδω ομως γινεται συνηθως το αλλο. Ο πωλητης θα παρει λιγοτερα για το εμπορευμα που δινει. Ετσι ειναι η ελληνικη αγορα. Και εξω δηλαδη δεν εχει μεγαλη διαφορα. Τα αλλα μεταλλα που λες ειναι αμελητεα ποσοτητα. Ακομα και 20 γραμμαρια ασημι να υπηρχε στο παραδειγμα σου, ποσο νομιζεις οτι κανει? 15 ευρω. Για χαλκο δε, ουτε να το συζηταμε. Θες 10 κιλα για να παρεις 50 ευρω.
Ναι, κανονικα θα επρεπε να αγοραζουν ολοι σημερα στα 24 ευρω το γραμμαριο χρυσο 585, αλλα δεν μπορει να γινει κατι τετοιο. Εδω και σε ολα τα καταστηματα για να πουλησεις νομισματα της ουγγιας, που δεν θα τα λειωσουν, θα σαι τυχερος αν τα παρουν σε τιμη σποτ. Γι αυτο λεω ειπα οτι τα 20 ειναι καλη τιμη.
Ασε δε που δεν τον καλυπτει αυτον κανενας αν πεσει η τιμη του χρυσου αυριο. Ασχετως αν τα τελευταια χρονια μονο ανεβαινει.
Καταγράφηκε
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 11:29:55 πμ »

Σήμερα υπάρχει τιμή για τον χρυσό (καθορίζεται από την παγκόσμια ζήτηση και προσφορά δηλαδή την ΑΝΑΓΚΗ** δεν ξυπνάει κάποιος ένα πρωί να μας πει σήμερα θα ανέβει τόσο και αύριο θα τον ρίξω τον χρυσό στα τάρταρα) όλα τα άλλα είναι ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ, και αισχροκέρδεια! Και στο εμφιαλωμένο 500ml υπάρχει τιμή 0,50 λεπτά όσοι πουλούσαν 1,5 - 2 € (το θεωρούσαν ασήμαντο ως πράξη το αποτέλεσμα): τώρα περιμένουν τους τουρίστες από Ευρώπη Αμερική αλλά...... τέλειωσαν  και αυτοί. Τώρα θα περιμένουμε τους τουρίστες από άλλον πλανήτη.
Όταν δεν υπάρχει τιμή εξαρτάται από την ΑΝΑΓΚΗ** του αγοραστή ή την ΑΝΑΓΚΗ του πωλητή και πάνω απ’ όλα την διαθεσιμότητα του αντικείμενου**** στην αγορά. Αν δεν υπήρχε άλλο κράτος με παραλίες και ήμασταν μόνο εμείς ας πουλούσαν τα 500ml και 50 € ****.
Φίλε  spykat όταν ένας έμπορο παίρνει δέκα μπλούζες και πουλάει την μια , τις άλλες τις πετάει, τον καλύπτει κανείς;; Ο Σαράφης μπορεί να αλλάξει επάγγελμα αν δεν βγάζει με τις παρούσες συνθήκες.
Δεν χωράν δικαιολογίες η γνώμη μου για το θέμα είναι ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ. 
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 11:56:26 πμ »

επειδη ειπωθηκε τι γινεται με τιο υπολοιπο μεταλλο που εχει μεσα του το κοσμημα.Να αναφερω απλως οτι σε ολες τις ραφηναριες ο καθαρισμος γινεται με βαρια οξεα που δεν επηρρεαζουν τον χρυσο στην προκειμενη περιπτωση.Δεν λιωνουν το μεταλλο και αυτοματως ο χρυσος διαχωριζεται απο το αλλα μεταλλα.
Ριχνουν τα χημικα,η πρωτη υλη λιωνει,ο χρυσος κατακαθεται και το υπολοιπο μιγμα ειναι τα απονερα.Μπορουν να ανακτηθουν αλλα εχει μεγαλο κοστος που δεν συμφερει παντα. Ο χρυσος και το ασημι για να ερθουν σε μορφη 999 εχουν κοστος ,για αυτο οποιος ασχολειται με το σκραπ αγοραζει κατω απο τιμη ημερας.Αυτο γινεται παντου στον κοσμο. Σε καμμια περιπτωση δεν θελω να δικαιολογησω τους ενεχυροδανειστες ,γιατι ειναι μια εργασια απεχθεστατη μια και βασιζεται στον πονο του αλλου, αλλα ολοι δουλευουν για ενα λογικο κερδος.Αμα δινανε τιμη σποτ στους πωλουντες θα ηταν ιδρυμα κοινωφελες.

αυτο βεβαια δεν αναιρει το συχνο φαινομενο να κοροιδευουν οι ενεχυροδανειστες τους ανθρωπους που τους πηγαινουν κοσμηματα.Το πιο συχνο φαινομενο ειναι να υποτιμουν τα καρατια.Το 18αρι σε 14αρι και το 14 αρι σε 12αρι και 9αρι.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 12:14:17 μμ »

Α γεια σου βρε Αναργυρε μιλησε επιτελους ενας σωστα!!
Απο χτες ακουω ακουω αλλα δεν μιλαω , μαθετε πρωτα πως διαχωριζετε ο χρυσος και μετα μιλατε για κοστος και φυρες.
Και μαθετε ποσο στοιχιζουν τα υγρα για να γινει κατι 950% καθαροτητα και ποσο στοιχιζουν για να βγει 999%!!
Και ποσο στοιχιζουν τα μηχανηματα?
Και τις επιπτωσεις στην υγεια αυτου που το χειριζετε?
Οι περισσοτεροι πεθαινουν απο σαπια πνευμονια και καρκινους!!
τυχαιο?
Η παρηγορια τους ειναι μονο οτι αφηνουν πλουσιους κληρονομους , , ,
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 04:41:08 μμ »

 Πρωτα απο ολα τα χημικα δεν ειναι ακριβα.Τα χωνια και τα καυσιμα και υπολοιπα ειναι τα ακριβα.Η ανακτηση του χαλκου δεν στοιχιζει αυτο που στοιχιζει ειναι το να σταματησεις τα χημικα να ειναι καυστικα ωστε να γινει η ανακτηση και μετα το λιωσιμο.
Καταγράφηκε
Ellinaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 05:42:18 μμ »

Καλησπέρα και από εμένα. Θα μιλήσω με την ιδιότητα του μου ως Χημικός για το συγκεκριμένο θέμα. Τόσο ο χρυσός όσο και το ασήμι για να είναι εμπορεύσιμα σε αναγνωρίσιμες ανταλλάξιμες μορφές θα πρέπει να είναι καθαρότητας 999.5-999.9/1000. Οποιοδήποτε ενιάρι προστίτεθαι επιπλέον αυξάνει γεωμετρικά το κόστος και τα μέταλλα τόσο υψηλής καθαρότητας χρησιμοποιούνται κυρίως για επιστημονικούς σκοπούς. Χρυσό και ασήμι τόσο υψηλής καθαρότητας μπορούμε να πάρουμε μόνο με έναν τρόπο: ηλεκτρόλυση. Οπότε αυτοί που αγοράζουν χρυσό τον λιώνουν και τον μετατρέπουν σε μπάρες οι οποίες δεν έχουν συγκεκριμένη σύσταση ως προς χρυσό. Στη συνέχεια, αυτή η μπάρα τοποθετείται σε ένα λουτρό το οποίο περιέχει τριχλωριούχο χρυσό διαλυμένο σε νερό. Η μπάρα συνδέεται με τον θετικό πόλο (άνοδος) και στην κάθοδο τοποθετείται μια πλάκα συνήθως από ανοξείδωτο ατσάλι. Ρυθμίζεται σε συγκεκριμένα volt  η τάση και ξεκινάει η ηλεκτρόλυση. Η μπάρα του χρυσού αρχίζει να διαλύεται μαζί με ότι άλλες προσμίξεις υπάρχουν και καθαρός χρυσό αρχίζει να εναποτίθεται στην κάθοδο. Μόλις τελειώσει αυτή η διαδικασία στην κάθοδο θα έχει σχηματιστεί ένα στρώμα καθαρού χρυσού. Συλλεγεται αυτός ο χρυσός, τον λιώνουν και στη συνέχεια τον μετατρέπουν στις γνωστές μας πλάκες. Σχετικά με τα άλλα μέταλλα που αναφέρατε στο 99% των περιπτώσεων τα κοσμήματα είναι κράμμα χρυσού με χαλκό ο οποίος είναι σχετικά φτηνό μέταλλο και δεν αξίζει να ανακτηθεί στην συγκεκριμένη περίπτωση. Κράμματα χρυσού με ασήμι είναι σχετικά ποιο σπάνια σε κοσμήματα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 06:01:00 μμ »

Aναφερεσε σε αυτη την διαδικασια http://perierga.gr/2010/10/4634/
Η επαγγελματικη ραφιναρια φιλε μου ειναι εντελως διαφορετικη!!
Μιλαμε για πολλα κιλα μαζι ανα καδο-κουβα !!
Μια φτηνη μοναδα προερχετε απο την Ινδια και στοιχιζει 15,000 και κυνδυνευεις συνεχως απο θεμα υγειας.
Μια λιγο καλυτερη μοναδα στοιχιζει 40,000 ευρω.
Εαν πεις να βγαλεις τεσσερα ενιαρια 999,9 τα μηχανηματα στοιχιζουν εκατομυριο διοτι πανε το μεταλευμα απο καδο σε καδο αυτοματα!!
Εδω στην Κρητη εχουμε μονο μια!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 06:06:01 μμ »

O Ηλιας Γιωργο ειναι χημικος σε φαρμακοβιομηχανια και τα εξηγησε επιστημονικα. Το κοστος επεξεργασιας μεταλλου ειναι ενας σημαντικος παραγοντας.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 06:17:06 μμ »

Οντως υπαρχουν μπανια απο 50 κιλα και πανω και φυσικα ειναι απο ανοξειδωτο και οχι απο γυαλι.Απλα υπαρχουν και αλλοι τροποι εκτος απο το μπανιο.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 06:52:14 μμ »

Σήμερα υπάρχει τιμή για τον χρυσό (καθορίζεται από την παγκόσμια ζήτηση και προσφορά δηλαδή την ΑΝΑΓΚΗ** δεν ξυπνάει κάποιος ένα πρωί να μας πει σήμερα θα ανέβει τόσο και αύριο θα τον ρίξω τον χρυσό στα τάρταρα) όλα τα άλλα είναι ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ, και αισχροκέρδεια! Και στο εμφιαλωμένο 500ml υπάρχει τιμή 0,50 λεπτά όσοι πουλούσαν 1,5 - 2 € (το θεωρούσαν ασήμαντο ως πράξη το αποτέλεσμα): τώρα περιμένουν τους τουρίστες από Ευρώπη Αμερική αλλά...... τέλειωσαν  και αυτοί. Τώρα θα περιμένουμε τους τουρίστες από άλλον πλανήτη.
Όταν δεν υπάρχει τιμή εξαρτάται από την ΑΝΑΓΚΗ** του αγοραστή ή την ΑΝΑΓΚΗ του πωλητή και πάνω απ’ όλα την διαθεσιμότητα του αντικείμενου**** στην αγορά. Αν δεν υπήρχε άλλο κράτος με παραλίες και ήμασταν μόνο εμείς ας πουλούσαν τα 500ml και 50 € ****.
Φίλε  spykat όταν ένας έμπορο παίρνει δέκα μπλούζες και πουλάει την μια , τις άλλες τις πετάει, τον καλύπτει κανείς;; Ο Σαράφης μπορεί να αλλάξει επάγγελμα αν δεν βγάζει με τις παρούσες συνθήκες.
Δεν χωράν δικαιολογίες η γνώμη μου για το θέμα είναι ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ. 



Φιλε μου, τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις με το θεμα??? καμια απολυτως! Σου ειπα και εγω και αλλοι ποια ειναι η τιμη ημερας και το κερδος. Αστοχο και το παραδειγμα σου. Πηγαινε και αγορασε 100 κιλα σιταρι σημερα και πουλησε τα μετα απο 10 χρονια να δουμε τι θα παρεις.
Οσο για τη μαυρη αγορα που φωναζεις, δεν εχεις υποψη σου τι θα πει μαυρη αγορα μαλλον. Μια ενδειξη θα ειναι οταν θα τον παρακαλας τον αλλον γονατιστος να παρει τα χρυσαφικα σου και εκεινος θα σου λεει οχι οχι οχι.
Καταγράφηκε
epsilon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 07:01:19 μμ »

Την τιμη την καθοριζει ΠΑΝΤΑ ο αγοραστης και οχι ο πωλητης.
Ο πωλητης μπορει να ζηταει οτι θελει αυτο δεν σημαινει οτι θα τα παρει κιολας.
Καταγράφηκε
Ellinaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 03, 2012, 07:47:52 μμ »

Γιώργο δεν αναφέρομαι στη μέθοδο που λες. Αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται για ανάκτηση χρυσού από ηλεκτρονικά εξαρτήματα: αρκετά γνωστή μέθοδος και ιδιαίτερα επικίνδυνη για κάποιον που δεν ξέρει.Με αυτή τη διαδικασία για καταφέρει στο τέλος να πάρει αυτή τη μικρή μπίλια από χρυσό πρέπει να κατέστρεψε τουλάχιστον 50 μητρικές (μη πω και παραπάνω...)!!!  Αυτά που έγραψα πριν αναφέρονται σε έτοιμα σκραπ από χρυσό (νομίσματα, κοσμήματα κλπ) τα οποία τα λιώνουν όλα μαζί και ακολυθείται η διαδικασία που περιέγραψα. Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση στη διάθεσή σας.
Καταγράφηκε
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 04, 2012, 01:27:20 πμ »

καλα εστω οτι η αξια εκεινη την μερα των συγκεκριμενων ητανε 1200 και ο Σαραφης εδινε 1000. δηλαδη γυρω στο 16.5% πιο χαμηλα? δεν εκανε και κανενα εγκλημα, κι εκεινος εμπορος ειναι και ψαχνει το κερδος. Εχει τα εξοδα του και τα ρισκα του φυσικα με την αυξομειωση της τιμης του χρυσου. Εγω δεν ξερω παντως κανενα αλλο εμπορο να αγοραζει κατι και να μεταπωλει μονο με 20% κερδος. Η τιμη που εδωσε ηταν ακρως ικανοποιητικη κατα την γνωμη μου
Καταγράφηκε
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 04, 2012, 10:28:13 μμ »

Την τιμη την καθοριζει ΠΑΝΤΑ ο αγοραστης και οχι ο πωλητης.
Ο πωλητης μπορει να ζηταει οτι θελει αυτο δεν σημαινει οτι θα τα παρει κιολας.
Αγαπητέ epsilon
Πες ότι αρρωσταίνει ένας Έλληνας πολίτης και θέλει να γίνει ΠΕΛΑΤΗΣ ενός Νοσοκομείου. Τα κρατικά νοσοκομεία (όλοι ξέρουμε πως έχει η κατάσταση στη Ελλάδα σήμερα) έστω δεν μπορούν να τον εξυπηρετήσουν. Πάει σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο και του λέει ο ΠΩΛΗΤΗΣ  (ιδιωτικό νοσοκομείο) 15.000 € .Ο Έλληνας πολίτης ΠΕΛΑΤΗΣ ή αγοραστής δεν έχει να τα δώσει. Τι θα απαντήσει στην προκειμένη περίπτωση ο αγοραστής στον  πωλητή , εγώ ως αγοραστής καθορίζω την τιμή ;;; Σου δίνω 500€ και μου πουλάς το προϊόν - θεραπεία!!!
 ATHAN
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences