Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:51:53 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΙΔΡΑΧΜΟΝ 1911  (Αναγνώστηκε 5350 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 12:57:28 μμ »

 Στριφογύρισμα ματιών Μια γνωμη και μια  εκτιμησουλα για το καινουργιο αποκτημα? Χαμόγελο





ευχαριστω....
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 01:25:21 μμ »

Νίκο, καλορίζικο! Οι εικόνες δεν μεγαλώνουν και πιστεύω το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι η εκτίμηση εξαρτάται από κάποια στοιχεία (μέδουσα, φρύδι, μαλλί, κλπ) που είναι πολύ σημαντικά. Από όσα μπορώ να δω, πάντως, δείχνει να έχει όμορφη πατίνα και καθαρό πεδίο. Με την κάθε επιφύλαξη, θα μπορούσα να το θεωρήσω AU.
Και πάλι καλορίζικο, με υγεία.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 01:30:31 μμ »

Απο τον Σπυρο το πηρες ;;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 02:00:46 μμ »





Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 02:01:39 μμ »

Απο τον Σπυρο το πηρες ;;
  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 02:12:19 μμ »

Νίκο, καλορίζικο! Οι εικόνες δεν μεγαλώνουν και πιστεύω το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι η εκτίμηση εξαρτάται από κάποια στοιχεία (μέδουσα, φρύδι, μαλλί, κλπ) που είναι πολύ σημαντικά. Από όσα μπορώ να δω, πάντως, δείχνει να έχει όμορφη πατίνα και καθαρό πεδίο. Με την κάθε επιφύλαξη, θα μπορούσα να το θεωρήσω AU.
Και πάλι καλορίζικο, με υγεία.
Ευχαριστω πολυ...Οι φωτο ηταν στα γρηγορα λογω δουλειας.Ειναι παντως, γνωμη μου,ομορφο διδραχμο με πολυ βαρια πολυετη χρυσαφι πατινα που κρυβει πολυ λουστρο απο κατω που δεν μπορω να την αποτυπωσω οπως δειχνει στο χερι...Οντως εχει καθαρα πεδια και πολυ ωραιο μαλλι.θα κανω κ μια προσπαθεια τ απογευμα με την ησυχια μου εαν δεν σας ''καλυπτουν'' αυτες.... Κλείσιμο ματιού.Εχω την εντυπωση για εκτιμηση 58 με 61...αναμενω κ τις δικες σας γνωμες πριν σταλθει για κουτιασμα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 03:20:44 μμ »

Εαν το πηρες στα  λεφτα που ζητουσε εχασες , διοτι το νομισμα ειναι 55αρι για εμενα.
Αρα εαν ειναι  στα λεφτα αυτα και την πιστοποιηση πας ποιο ψηλα απο το να το αγοραζες κουτιασμενο στα λεφτα αυτα !!!
Δυστηχως την εχουν πατησει πολλοι συλλεκτες ελπιζωντας σε εμ ες  και να δινουν χρηματα στον αερα .
Και εγω αναμεσα σε αυτους . Και ενα φιλαρακι μαζι μαζι την πατησε τοτε.
Πηραμε απο κοινου δυο διδραχμα με οχι πολυ καλες φωτογραφιες ελπιζωντας σε εμ ες και τελικα εγραψαν και τα δυο 53 ; ή 55 ;; Δεν θυμαμαι.
Ο αλλος το δικο του το εσπρωξε την επομενη μερα 160 εγω το κρατησα για μαθημα ζωης.
Γιαυτο και η προσφορα  μου στον Σπυρο ηταν τα μισα λεφτα απο οσα ζητουσε  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 03:43:11 μμ »

Εαν το πηρες στα  λεφτα που ζητουσε εχασες , διοτι το νομισμα ειναι 55αρι για εμενα.
Αρα εαν ειναι  στα λεφτα αυτα και την πιστοποιηση πας ποιο ψηλα απο το να το αγοραζες κουτιασμενο στα λεφτα αυτα !!!
Δυστηχως την εχουν πατησει πολλοι συλλεκτες ελπιζωντας σε εμ ες  και να δινουν χρηματα στον αερα .
Και εγω αναμεσα σε αυτους . Και ενα φιλαρακι μαζι μαζι την πατησε τοτε.
Πηραμε απο κοινου δυο διδραχμα με οχι πολυ καλες φωτογραφιες ελπιζωντας σε εμ ες και τελικα εγραψαν και τα δυο 53 ; ή 55 ;; Δεν θυμαμαι.
Ο αλλος το δικο του το εσπρωξε την επομενη μερα 160 εγω το κρατησα για μαθημα ζωης.
Γιαυτο και η προσφορα  μου στον Σπυρο ηταν τα μισα λεφτα απο οσα ζητουσε  Κλείσιμο ματιού
Στριφογύρισμα ματιών ΔΕΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!Συλλεκτες ειμαστε και οχι εμποροι.Οσο αφορα το ποσο αγορας αφου επιμενεις η διαφορα μας στην προσφορα σου εαν ειδες δημοσια ηταν  ενα απλως ενα 20ρικο Κλείσιμο ματιού και εαν εχω κανει λαθος δεν χαθηκε και ο κοσμος εχω ''κερδισει'' απο αλλα και αλλου ....στην τελικη ενα 20ρικο σαν μαθημα δεν ειναι τπτ εαν δεν βγει εστω 58...Αλλωστε στο ποστ της συλλεκτικης θερμης τα αντιθετα νομιζω ελεγες σε σχεση με τα χρηματα παντως.... Άνεση
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 03:51:33 μμ »

Nίκο ό,τι και να βγεί είναι ένα πολύ όμορφο δίφραγκο με ωραία ομοιόμορφη πατίνα και πολύ δυνατές λεπτομέρειες. Σου εύχομαι να γράψει περισσότερο απ'όσο υπολογίζεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2018, 03:52:23 μμ από Lary » Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 04:22:12 μμ »

Nίκο ό,τι και να βγεί είναι ένα πολύ όμορφο δίφραγκο με ωραία ομοιόμορφη πατίνα και πολύ δυνατές λεπτομέρειες. Σου εύχομαι να γράψει περισσότερο απ'όσο υπολογίζεις.

+1

Εαν δεν έχει θέμα η περίμετρος στο Ρ πάνω από το ΓΕΩΡΓΙΟΣ, πιστεύω ότι το AU58 το έχει,(στο εύχομαι),  όπως πιστεύω ότι θα το στείλεις για σλαμπαρισμα Κλείσιμο ματιού, οπότε όταν με το καλό γυρίσει μας λες τι έγραψε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2018, 04:24:45 μμ από exmim » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 07:04:53 μμ »

Τωρα ειδα την προσφορα σου. Εκει εισαι οκ .
Στα λεφτα που ζητουσε ο Σπυρος θα ησουν χαμενος !!!
Αρα κατεβηκε κατω απο αυτα που ηθελε!! Ολα οκ. Εγω νομισα οτι εδωσες πληρες το πακετο  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 12:09:14 πμ »

Δυστηχως οταν κανεις ονειρα να γυρισεις νωρις σπιτι και να ηρεμησεις κ να ''επεξεργαστεις'' το καινουργιο σου νομισμα γελανε κ οι θεοι μαζι σου....Ευχαριστω για τα σχολια ολους σας.Γιωργη ειπαμε, ειμαστε ρομαντικοι συλλεκτες αλλα οχι κ κοροιδα ή τουλαχιστον προσπαθουμε κ ρισκαρα στο να βγει 58...Μιμη το χτυπημα ειναι ανηπεστατο κ δεν το επηρεαζει στο να του κοψει καθαρο βαθμο λογω ζημιας στο ριμ,ειναι ακριβως στην εξω οψη αφου στο observe δειχνει οτι δεν εχει κατι.Γιωργο Lary ξερεις πως μου αρεσουν τετοια νομισματα κ  ευχαριστω για τα καλα σου λογια παντα.Μολις θα εχω νεοτερα αλλα κ χρονο θα επανελθω...καλο βραδυ σε ολους

Νικολας
Καταγράφηκε
sksnpl
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351

Θάνος


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 01:09:43 πμ »

Όμορφο νόμισμα με εντυπωσιακή πατινα.
Νομίζω αξίζει και με το παραπάνω το ρίσκο γιατί όπως και να' χει είναι ένα εξαιρετικό νόμισμα.
Να το χαίρεσαι.
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 05:56:17 μμ »

Πολύ ωραίο νόμισμα! Δεν ξέρω πόσο το πήρες και τι θα γράψει, εγώ μόνο που το βλέπω το χαίρομαι!
(Επίσης, που τις κάνετε αυτές τις δημόσιες προσφορές  Απορία υπάρχει τέτοιο νήμα ή είναι εκτός του φόρουμ?)
Καταγράφηκε

sksnpl
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351

Θάνος


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 06:09:17 μμ »

Πολύ ωραίο νόμισμα! Δεν ξέρω πόσο το πήρες και τι θα γράψει, εγώ μόνο που το βλέπω το χαίρομαι!
(Επίσης, που τις κάνετε αυτές τις δημόσιες προσφορές  Απορία υπάρχει τέτοιο νήμα ή είναι εκτός του φόρουμ?)

Εκτός (ευτυχώς)
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences