Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:47:50 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πως μπορώ να εκτιμήσω μια εικόνα ;
Α - 12 (48%)
B - 13 (52%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 25

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτιμηση  (Αναγνώστηκε 20544 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Αγγελος089
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 11:12:38 πμ »

καλημερα παιδιά !!! Η δακτυλια πάνω αριστερά  είναι σίγουρα από κάποια εργασία μέσα στο σπίτι κάποιος την έπιασε και άφησε στάμπα ...από την αρχή λόγο γραφής και λόγο ατέλειας στο σχέδιο δεν μου κινούσε τον ενδιαφέρων να ασχοληθώ ...με συζητήσεις μέσα από την οικογένεια μου έμαθα ότι η εικόνα προέρχεται από κάποιον παπά (Παππού του πατέρα μου) άρα όπως λέει ο φίλος Νίκος τέλη 1800 στην αρχή πάλι δεν έδωσα σημασία υπάρχει όμως και κάποια υπογραφή στο μπροστινό μέρος την οποία δεν μπορώ να την διακρίνω λόγο παλαιότητας ...από πίσω έχει κάποια σημείωση μάλλον με μολύβι ..
Από ότι κατάλαβα πρέπει να απευθυνθώ κάπου εξειδικευμένα !!
Παρόλα αυτά θέλω να ρωτήσω πως μια εικόνα έχει αξία και τι άλλο θα πρέπει να γνωρίζω αν την πάω κάπου για εκτίμηση χωρίς να υπάρχει εκμετάλλευση ...φίλε Γιάννη θα ήθελα και την δίκη σου συμβουλή που απο ότι φαίνεται γνωρίζεις κάποια πράγματα από το αντικείμενο  σε περίπτωση που και αν έχει κάποια αξία ..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 11:45:13 πμ »

Φιλε Αγγελε μονο από ιδιωτη μπορεις να παρεις καποιο λογικο ποσο σε κατάστημα θα στην παρουν τσαμπα.Αν είναι κειμηλιο για μενα δεν αξιζει να την πουλήσεις για λιγα ευρω.,σε χαιρετω Γιαννης.























Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 12:18:16 μμ »

Δεν θα πας σε εναν εκτιμητη αγιογραφο.
Θα πας σε πολλους. Την ωρα που την κοιτανε δες τις εκφρασεις του προσωπου τους.
Εαν καταρχην την δει ενα δευτερολεπτο και στην γυρισει  οτι και να σου πει ειναι αληθεια.
Εαν την κοιταει πανω απο ενα λεπτο ψαχνει πανω τις σημεια για να δει την αξια της.
Εαν σου πεταξει εκει ενα 10ευρω πχ ετσι πχ και σου πει τοσο αξιζει και αποφευγει μετα να σε κοιταξει (δλδ αδιαφορια) πονηρεψου.
Καλο ειναι να πας τουλαχιστον σε 5 διαφορετικα ατομα και να παρατηρεις τι κανουν  (εκφρασεις προσωπου)  απο εκει θα καταλαβεις  πολλα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:23:06 μμ »

Νικο μου εχω κανει μαθηματα αγιογραφιας και ας είμαι γιαλατζι επιτιμο μελος,Σε χαιρετω ο Φιλος σου Γιαννης.
Κατ αρχας ειναι γιαλαΝτζι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Γιαννη μου οι μισοι εδω μεσα να ειχαμε τις γνωσεις κ το ηθος σου τα πραγματα θα ηταν καλυτερα πολλαπλως.
Μονο η παρατηρηση σου για την δακτυλια αποδυκνειει πως αλλα τα ματια του λαγου κ αλλα της κουκουβαγιας. Ο νοων νοειτω
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences