Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:18:25 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Ποια συλλεκτικα αντικειμενα σας εκφραζουν περισσοτερο ως αντικειμε
Ελληνικα χαρτονομισματα
Ελληνικα νομισματα
Και τα δυο
Χρυσα νομισματα
Αλλα συλλεκτικα αντικειμενα

Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο συλλεκτισμος στο στεκι μας  (Αναγνώστηκε 5679 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 28, 2012, 02:18:30 μμ »

Καλημερα

Κανω αυτο το γκαλοπ, απο το οποιο πιθανοτατα  ολοι να εξαγετε χρησιμα συμπεπρασματα με περισσοτερη αναλογικη ακριβεια.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 02:25:00 μμ »

Σωτήρη καλησπέρα ωραία σκέψη. Εγώ έδωσα την ψήφο μου.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 02:51:47 μμ »

εγω αν και μαζευω και τα 2 θα ελεγα οτι ειναι 2 τελειως διαφορετικες συλλογες
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 03:51:03 μμ »

εγω αν και μαζευω και τα 2 θα ελεγα οτι ειναι 2 τελειως διαφορετικες συλλογες

Βρε θα μας φανε λαχανο τα χρυσα Γλώσσα
Παντως νομιζω οτι θα εξαχθει χρησιμο συμπερασμα αν και πασιφανες. Απλα ηθελα να το συγκεκριμενοποιησω με περισσοτερη ακριβεια.
Μαλιστα ισως αν ηταν και ονομαστικη, να ηταν χρησιμοτερη για τα μελη
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 04:17:37 μμ »

Καλημερα

Κανω αυτο το γκαλοπ, απο το οποιο πιθανοτατα  ολοι να εξαγετε χρησιμα συμπεπρασματα με περισσοτερη αναλογικη ακριβεια.

Στην αρχικη σελιδα γραφει  [Περισσότερα στατιστικά]  πατησε το να σου φυγουν οι αποριες Κλείσιμο ματιού

Μα δεν ανεφερα τυχαια το <λαχανο>. Τους αφηνω εκτος συναγωνισμου , τα αλλα με ενδιαφερουν Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 04:21:26 μμ »

εγω αν και μαζευω και τα 2 θα ελεγα οτι ειναι 2 τελειως διαφορετικες συλλογες

Βρε θα μας φανε λαχανο τα χρυσα Γλώσσα
Παντως νομιζω οτι θα εξαχθει χρησιμο συμπερασμα αν και πασιφανες. Απλα ηθελα να το συγκεκριμενοποιησω με περισσοτερη ακριβεια.
Μαλιστα ισως αν ηταν και ονομαστικη, να ηταν χρησιμοτερη για τα μελη

απο εδω μεσα δεν θα βγαλεις ασφαλη συμπερασματα

θα σε παραπεμψω στην γνωστη σελιδα το εβαυ οπου εαν μπει ενα δυσκολο χαρτι αρχιζει πολεμος και βλεπεις τις 400αρες και τις 500αρες συνεφο.αρα για να δινουν τοσα δεν υπαρχουν





Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 05:11:02 μμ »

εγω αν και μαζευω και τα 2 θα ελεγα οτι ειναι 2 τελειως διαφορετικες συλλογες

Βρε θα μας φανε λαχανο τα χρυσα Γλώσσα
Παντως νομιζω οτι θα εξαχθει χρησιμο συμπερασμα αν και πασιφανες. Απλα ηθελα να το συγκεκριμενοποιησω με περισσοτερη ακριβεια.
Μαλιστα ισως αν ηταν και ονομαστικη, να ηταν χρησιμοτερη για τα μελη

απο εδω μεσα δεν θα βγαλεις ασφαλη συμπερασματα

θα σε παραπεμψω στην γνωστη σελιδα το εβαυ οπου εαν μπει ενα δυσκολο χαρτι αρχιζει πολεμος και βλεπεις τις 400αρες και τις 500αρες συνεφο.αρα για να δινουν τοσα δεν υπαρχουν







Λιγοι αλλα <δυνατοι>  οι χαρτοπαικτες Γλώσσα
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 05:36:24 μμ »

αντιθετα ειναι πολλοι

οι συλλογη ειναι ενα κουσουρι που δεν κοβεται ευκολα αν δεν ηταν δυσκολοι οι καιροι να μην περισευουν , να ρευστοποιουσαν καποιοι θα σου ελεγα εγω που θα πηγαιναν κατι χαρτακια Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 05:45:04 μμ »

Eνταξει βρε φιλε , δεν ειπα τιποτα......αλλα και συ σταματα να επηρεαζεις τους ψηφοφορους μου μπροστα στην καλπη!!!!!!! Γλώσσα
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 05:52:56 μμ »

εγω δεν επηρεαζω κανεναν αλλα αν δεν ψηφησουν γκορτσο θα τους ανοιξω την κεφαλα με την μαγκουρα

Ψηφίστε Γκόρτσο...
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 07:01:25 μμ »

για την ιστορια,θα ηθελα να γραψω μια αξια λογου παρατηρηση.παλαια στην ανθηση του φιλοτελισμου!που κρατουσε και τα σκηπτρα του συλλεκτισμου,αφου και καθε συνοικια η πολη της επαρχιας,ειχε την δικη της φιλοτελικη εταιρεια,εκανε η εφο!την καθιερωμενη ετησια εκδηλωση της,με βραβευσεις,διαγωνισμους,επαινους,κλπ.τοτε η νεοσυστατη πνε,θελοντας να κανει γνωστη την παρουσια της,εβαλε και αυτη ειδικο περιπτερο στην εκθεση,με μια φιλοτιμη προσπαθεια,και με δυο μελη της να δινουν πληροφοριες στο κοινο,με μια σχεδον πληρη και πανεμορφη συλλογη νομισματων και μεταλλιων,καθως και λιγων σπανιων χαρτονομισατων!παρολου που συγκεντρωσε τα βλεμματα του μεγαλυτερου μερους των επισκεπτομενων,ουτε καν εγινε μια αναφορα σε αυτην,φυσικα ουτε λογος εστω,για τιμητικη διακριση!ενω θεματικες συλλογες γραμματοσημων,τοπικου η γενικου ενδιαφεροντος,αποσπουσαν βραβεια,επαινους,διακρισεις,κλπ.τωρα βλεπουμε,πως τα πραγματα ερχονται τα πανω κατω,και ο φιλοτελισμος πλεον εχει χασει τεραστιο μερος απο την αιγλη του!οπως και η τηλεκαρτα,με τους χιλιαδες οπαδους της που σε μερικους μηνες σχεδον,εξαφανισθηκε!σιγουρα τα συλλεκτικα εκαστοτε ειδη,ακολουθουν την πορεια,η την μοδα? πεστε,της εκαστοτε εποχης!παντως το νομισμα,περα απο την ιδιοτητα του σαν συλλεκτικο ειδος,ειναι και θα παραμεινη πιστευω,οπως τουλαχιστον τοσες εκατονταδες χρονια,πηγη ιστορικων και κοινωνικων γνωσεων,οπως και καλλιτεχνημα χαρακτικης,με πανεμορφα δειγματα!σιγουρα δεν απαξιωνω κανενα συλλεκτικο ειδος,οπως το βιβλιο,οι πινακες ζωγραφικης,και τοσα αλλα ομορφα συλλεκτικα αντικειμενα,που μας εξυψωνουν σαν ατομα!χαιρετω,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2012, 07:28:06 μμ από giannist » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 02:42:31 μμ »

Kανω το θεμα <up>  μηπως ψηφισουν περισσοτεροι συανδελφοι.......
Καταγράφηκε
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 10:41:42 μμ »

Συγνώμη έχω μια απορία, όταν ρωτάς και τα δυο εννοείς χαρτονομίσματα και νομίσματα;; Μέχρι πόσες επιλογές απάντησης έχω; Διότι εγώ θέλω να απαντήσω σε 3 (τρεις ) ερωτήσεις. Προσπαθώ να επιλέξω και όταν πατάω δεύτερη επιλογή σβήνει η πρώτη.   
Και άλλη μια ερώτηση που θέλω να κάνω τόσο καιρό προς τον αγαπητό LTZORTZAK. Το πορτοκαλί χαρτονόμισμα που έχεις κάτω από τα στοιχεία σου είναι φοίνικας (Καποδίστρια); Έχω πάρει πολλές φορές μεγενθυτικό φακό για να το δω. Τι ωραίο χρώμα!!!! Αν το είχα στην κατοχή μου θα το κορνίζωνα να το απολαμβάνω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ.   
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 10:45:46 μμ »

Ειναι Φοινικοταληρακι Σαρκασμός

Η επιλογη <και τα δυο> αναφερεται σε νομισματα ΚΑΙ χαρτια ταυτοχρονα
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 11:31:42 μμ »

Συγνώμη έχω μια απορία, όταν ρωτάς και τα δυο εννοείς χαρτονομίσματα και νομίσματα;; Μέχρι πόσες επιλογές απάντησης έχω; Διότι εγώ θέλω να απαντήσω σε 3 (τρεις ) ερωτήσεις. Προσπαθώ να επιλέξω και όταν πατάω δεύτερη επιλογή σβήνει η πρώτη.  
Και άλλη μια ερώτηση που θέλω να κάνω τόσο καιρό προς τον αγαπητό LTZORTZAK. Το πορτοκαλί χαρτονόμισμα που έχεις κάτω από τα στοιχεία σου είναι φοίνικας (Καποδίστρια); Έχω πάρει πολλές φορές μεγενθυτικό φακό για να το δω. Τι ωραίο χρώμα!!!! Αν το είχα στην κατοχή μου θα το κορνίζωνα να το απολαμβάνω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ.  



αφου σου αρεσει τοσο το πορτοκαλι
να και ενα μπλε

καληνυχτα
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences