Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 09:21:40 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΒΑΡΝΤΑΝΣΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ  (Αναγνώστηκε 55731 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 17, 2018, 09:20:19 πμ »

Γίνεται μια ύπουλη και συστηματική προσπάθεια να σηκοφαντηθεί ο αγώνας για τη Μακεδονία μας λόγω της συμμετοχής μελών της Χρυσής Αυγής σε αυτόν.

Πρώτον δεν μπορεί κανείς να αποκλείσει, πρακτικά, τα μέλη αυτού του κόμματος να συμμετέχουν στις διαδηλώσεις. Δεν μπορείς να ρωτάς έναν-έναν από τα εκατομμύρια των συμμετεχόντων τί ψηφίζει, ούτε μπορεί κανείς να διώξει αυτούς τους τύπους. Στις συγκεντρώσεις δεν υπάρχουν ομάδες περιφρούρησης για τον απλούστατο λόγο ότι αυτές διοργανώνονται από σωματεία δηλ. από το λαό.

Δεύτερον, το ότι συμμετέχουν μέλη αυτού του μορφώματος δεν σημαίνει ότι δεν θα πρέπει να συμμετέχουν όλοι οι άλλοι ή ότι όλοι οι άλλοι που συμμετέχουν ασπάζονται τις ίδιες αρχές.

Τρίτον η χρήση ταμπελών (εθνικιστής κλπ) χρησιμοποιείται όταν δεν μπορούν να σταθούν επιχειρήματα.

Τέταρτον η χρήση φωτογραφιών σαν αυτές ως μόνο σκοπό έχει τον αποπροσανατολισμό από το μείζον και τη μεταφορά της συζήτησης σε άλλο θέμα.
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 579


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 17, 2018, 10:19:53 πμ »

Το σημαντικό είναι... ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ !!!

Και ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ποιοι ξεπούλησαν την Ελλάδα και την Μακεδονία.
Ποιες οικογένειες, ποιοι πολιτικοί. Που μας κυβερνούσαν 40+ χρόνια... και περισσότερα.

Θα το ξαναπώ πάλι, όπως το έλεγα πάντα.
Αν πιστεύετε ότι φταίνε μόνο αυτοί που κυβερνούν τα τελευταία 3 χρόνια... ΞΕΧΝΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ !!!

Ελπίζω Κώστα να μην  κάνεις λάθος με αυτά που υποστηρίζεις , για το τι έκαναν πριν 40 χρόνια και συνεχίζουν τα ιδια λάθη η παρόντες πολιτικοί

Κρίμα για την ΕΛΛΑΔΑ
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 17, 2018, 11:54:44 πμ »

Εγώ ξέρω οτι το τελευταίο δίωρο,βράζω απο ανήμπορη οργή.Μόνο αυτό.
Καταγράφηκε
mentos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 179


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 17, 2018, 12:46:16 μμ »

Γίνεται μια ύπουλη και συστηματική προσπάθεια να σηκοφαντηθεί ο αγώνας για τη Μακεδονία μας λόγω της συμμετοχής μελών της Χρυσής Αυγής σε αυτόν.

Πρώτον δεν μπορεί κανείς να αποκλείσει, πρακτικά, τα μέλη αυτού του κόμματος να συμμετέχουν στις διαδηλώσεις. Δεν μπορείς να ρωτάς έναν-έναν από τα εκατομμύρια των συμμετεχόντων τί ψηφίζει, ούτε μπορεί κανείς να διώξει αυτούς τους τύπους. Στις συγκεντρώσεις δεν υπάρχουν ομάδες περιφρούρησης για τον απλούστατο λόγο ότι αυτές διοργανώνονται από σωματεία δηλ. από το λαό.

Δεύτερον, το ότι συμμετέχουν μέλη αυτού του μορφώματος δεν σημαίνει ότι δεν θα πρέπει να συμμετέχουν όλοι οι άλλοι ή ότι όλοι οι άλλοι που συμμετέχουν ασπάζονται τις ίδιες αρχές.

Τρίτον η χρήση ταμπελών (εθνικιστής κλπ) χρησιμοποιείται όταν δεν μπορούν να σταθούν επιχειρήματα.

Τέταρτον η χρήση φωτογραφιών σαν αυτές ως μόνο σκοπό έχει τον αποπροσανατολισμό από το μείζον και τη μεταφορά της συζήτησης σε άλλο θέμα.

Δεν συκοφαντώ κανέναν αγώνα, απλά δεν έχεις καταλάβει αυτό που θέλω να πω.

Δεν γίνεται να δηλώνεις πατριώτης και αγωνιστής όταν έχουν γίνει τα όργια στη χώρα σου και δεν έχεις σηκωθεί από τον καναπέ σου (όχι εσύ προσωπικά). Το ότι γίνονται αποδεκτοί νεοναζί σε τέτοιου είδους συγκεντρώσεις, έστω και σιωπηλά, αποδεικνύει για ακόμα μια φορά πως το πρόβλημα αυτής της χώρας δεν είναι άλλο από τους πολίτες της.

Μπορεί εσύ να έχεις εστιάσει στα λεγόμενα μου σε αυτό το τόπικ για το Μακεδονικό και να μην φαίνεται, αλλά εγώ ούτε χαίρομαι για αυτό που γίνεται αυτή τη στιγμή, ούτε το θεωρώ ασήμαντο. Θεωρώ όμως πως αυτό που γίνεται τώρα είναι αποτέλεσμα πατριδοκαπηλίας 50+ χρόνων, οπότε μου φαίνεται λίγο άτοπο να "πέφτουμε" ξαφνικά από τα σύννεφα.

Ζούμε ιστορικές στιγμές τα τελευταία χρόνια, οπότε ας σκεφτούμε που ευθύνεται ο καθένας και ας σταματήσουμε να δείχνουμε με το δάχτυλο σαν παιδιά και πετάμε το μπαλάκι ο ένας στον άλλον (όχι στο φόρουμ, αλλά γενικότερα).
Καταγράφηκε
mentos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 179


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 17, 2018, 12:52:17 μμ »

π.χ. χρησιμοποιώντας την χρυση αυγή να βάζουμε ταμπέλες και με συνθήματα να χαρακτηρίζουμε τον  κόσμο. Ειναι λαικίστικο και αντιδημοκρατικό.

Η φωτογραφία της ΧΑ για μένα δείχνει την γύμνια της Ελληνικής κοινωνίας. Μια κοινωνία που χωλαίνει και που δεν είναι ικανή να διαχειριστεί τα εσωτερικά της, τότε σίγουρα δεν μπορεί να διαχειριστεί τα εξωτερικά της. Δεν είναι ανεξάρτητα αυτά. Σήμερα θα είναι το Σκοπιανό, αύριο θα είναι κάτι άλλο.
Καταγράφηκε
vengaga
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 17, 2018, 01:33:54 μμ »

Φιλε μου οτι η Ελληνικη κοινωνία νοσεί τα τελευταία χρόνια λιγο-πολύ το ξέρουμε ολοι, εξ ου και η εξαρση βιας είτε αναφερόμαστε σε νεοναζί είτε σε αριστεριστές.Οι δημοκρατίες πάντα όμως βρίσκουν την λύση.
Αλλα πίστεψέ με, την λογική "Ο χωροφύλαξ ειναι όργανο, το μπουζούκι ειναι όργανο, αρα ο χωροφύλαξ είναι μπουζούκι", την εχει πληρώσει ακριβά η Πατρίδα μας.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 17, 2018, 01:44:24 μμ »

Το σημαντικό είναι... ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ !!!

Και ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ποιοι ξεπούλησαν την Ελλάδα και την Μακεδονία.
Ποιες οικογένειες, ποιοι πολιτικοί. Που μας κυβερνούσαν 40+ χρόνια... και περισσότερα.

Θα το ξαναπώ πάλι, όπως το έλεγα πάντα.
Αν πιστεύετε ότι φταίνε μόνο αυτοί που κυβερνούν τα τελευταία 3 χρόνια... ΞΕΧΝΑΤΕ ΕΥΚΟΛΑ !!!

Ελπίζω Κώστα να μην  κάνεις λάθος με αυτά που υποστηρίζεις , για το τι έκαναν πριν 40 χρόνια και συνεχίζουν τα ιδια λάθη η παρόντες πολιτικοί

Κρίμα για την ΕΛΛΑΔΑ

Φάνη... τα άκρα είναι, ήταν και θα είναι μακριά από εμένα.
Είμαι Μακεδόνας, κάτοικος της Μακεδονίας και Έλληνας... Αλλά δυστυχώς για πολλούς, έχω μνήμη.
Το κρίμα για την Ελλάδα και τη Μακεδονία, το είχα πει το 1992 !!!

Έγραψα την άποψή μου για την συμφωνία, ότι είναι η καλύτερη δυνατή εδώ που μας έφτασαν. Να δεχθώ ότι είναι λάθος η υπογραφή από τους τωρινούς. Αλλά το λάθος έγκειται στο ότι αποδέχονται τα μεγαλειώδη λάθη που έκανα οι προηγούμενοι. Ας μην μας το παίζουν δήθεν πατριώτες, όσοι ξεπούλησαν το όνομα, που μέχρι χτες παρέδιδαν την ''Ονομασία έναντι όλων, με γεωγραφικό προσδιορισμό'' και σήμερα το παίζουν πατριώτες λόγω κομματικού συμφέροντος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2018, 01:46:08 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 17, 2018, 02:09:09 μμ »

Τα λάθη είχαν ξεκινήσει ακόμη νωρίτερα.Διαβάστε αυτό το  άρθρο και τα ξαναλέμε
https://www.militaire.gr/otan-dakrysame-gia-ti-makedonia-itan-pia-arga-ta-lathi-mas-krymmen

Πιστεύω αρκετοί απο εμάς αναγνωρίζουμε τα βιβλία
Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 17, 2018, 04:37:55 μμ »

οταν τα αφεντικα αποφασιζουν να κανουν κατι τετοιο τοτε βρησκουν καποιους προδοτες και το κανουν.
καποτε βαζαν αλλους να σφαζουν hιλιαδες κοσμο.
δε μασαμε, κραταμε μεσα μας και γυρω μας τις αξιες και τα ιδανικα μας. για οσους πιστευουν τη πιστη μας.

τωρα για το ανω Μακεδονια. Μας κανουν το μαυρο ασπρο και οι προδοτες ξερουν καλα να το κανουν.
το ανω Μακεδονια κρυβει μεσα του το κατω Μακεδινια και φυσικα το δεξια και ανατολικα.
το σκετο μακεδονια δε τους εκανε γιατι δε εξυπηρετει το σhεδιο που ειναι εναντιον της Ελλαδας.
και αυτο μας το παρουσιαζουν ως καλητερη συμφωνια.

πολυ φοβαμαι οτι αυτα που λενε hρονια τωρα για ελευθερη θρακη, για μια μεγαλη μακεδονια περνουν σαρκα και οστα.
και σε περιπτοση μια μεγαλης μακεδονιας η γλωσσα εhει οριστει απο τωρα ποια θα ειναι.



Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 17, 2018, 08:37:00 μμ »

Τα λάθη είχαν ξεκινήσει ακόμη νωρίτερα.Διαβάστε αυτό το  άρθρο και τα ξαναλέμε
https://www.militaire.gr/otan-dakrysame-gia-ti-makedonia-itan-pia-arga-ta-lathi-mas-krymmen

Πιστεύω αρκετοί απο εμάς αναγνωρίζουμε τα βιβλία

Αυτό ακριβώς.
Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 17, 2018, 10:18:51 μμ »

Μπορεί τελικά εγώ να είμαι απαισιόδοξος...
Μπορεί τελικά όλοι αυτοί οι κίνδυνοι που βλέπω να είναι ψεύτικοι, πλασματικοί...
Μπορεί τελικά η συμφωνία να φέρει την ηρεμία ανάμεσα στις δύο χώρες...
Μπορεί τελικά να βλέπουμε αυτά που γράφουμε τώρα σε μερικά χρόνια και να γελάμε...
Μπορεί τελικά τα Σκόπια να αποδειχθούν ο καλύτερος σύμμαχος της Ελλάδας...
Μπορεί τελικά να περάσουν οι απόψεις μου/μας στην ιστορία ως προϊόν κινδυνολογίας και έλλειψης ρεαλισμού...
Μπορεί τελικά να αποδειχθούμε γραφικοί και κινδυνολόγοι...

Πραγματικά όλα τα παραπάνω εύχομαι να ισχύσουν...

Νομίζω όμως πως η 17η Ιουνίου 2018 θα είναι μία από τις πιο ΜΑΥΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΝΕΟΤΕΡΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.
Νομίζω πως η ημερομηνία αυτή θα καταγραφεί ως τέλεση ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ.


Ελπίζω όμως να κάνω λάθος. Γιατί αν δεν κάνω...
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 17, 2018, 11:16:44 μμ »

Μπορεί και να ξυπνήσουμε κάποια στιγμή.Τι διάολο έχουν χρόνια που βαράνε τα κανόνια του Ναβαρόνε δεν θα ξυπνήσει κανείς;
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 17, 2018, 11:29:23 μμ »

- Τιποτα δεν είναι τυχαίο στα βιβλία και όσο μεγαλώνουμε και συνδέουμε τα γεγονότα τόσο πιο εύκολα φαίνεται

- Μα καλα ποτε προλαβαν να το υπογραψουν κιολας? Το "επείγον" της κατάστασης μου δείχνει οτι μάλλον κάποια βρωμοδουλεια κρύβεται απο πίσω.

- Οπότε αναμένουμε την αναθεώρηση του Συντάγματος απο τους γείτονες για να υπαρχει η επίσημη επικύρωση, σωστα; Μέχρι τότε δεν μπαίνουν στο ΝΑΤΟ, και ΕΕ, σωστα;

- Σε 200 χρονια, που όλοι θα είμαστε όλοι μέλοι της μεγάλης ΕΕ, θα γίνει μια αλλαγή της περιφέρειας "Μακεδονια", όπως θα λέγεται τότε. Δεν θα ενοχλήσει κανέναν μιας και όλο είναι έδαφος της ΕΕ και θα βολέυει στην καλύτερη διαχείρηση των πόρων απο το κεντρικό ταμείο της ΕΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2018, 11:37:22 μμ από johneko » Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 18, 2018, 08:53:16 πμ »

Θα το ξαναγράψω άλλη μια φορά κάπως διαφορετικά.

Γιατί παραπονιόμαστε και λέμε φανφάρες και μεγαλοστομίες;

Εμείς οι ίδιοι που γράφουμε σε αυτό το νήμα, εμείς οι ίδιοι τους ψηφίσαμε.

(+100 δις χρέος, -50% συντάξεις, -70% μισθοί, 25% ανεργία, μακεδονικό, εγγυητές κατέχοντες βοσκοτόπια, μιζαδόροι αγοράς όπλων που δεν κουνιούνται από τη θέση τους, μαύρη ΕΡΤ, +120.000 ημέτεροι,... να μη γεμίσω σελίδες...).

Για να μην παρεξηγηθούμε, κρίνω τους σημερινούς κυβερνώντες. Επειδή και οι προηγούμενοι έκαναν τα δικά τους, δεν μπαίνω σε λογικές συμψηφισμού.

Τους ψηφίσαμε, τους λουζόμαστε.

Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 19, 2018, 08:01:47 πμ »

Άρχισαν τα όργανα...

http://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/ethnika-themata/694044_anoixe-o-askos-toy-aioloy-me-tin-symfonia-oyranio-toxo-zitise
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences