Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:47:24 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΣΤΟ ΕΒΑΥ  (Αναγνώστηκε 8530 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 03, 2018, 12:14:46 πμ »

ναι αλλα η χαρα του παιχνιδιου απαιτει διαρκως μεγαλυτερη δοση
αμα δει οτι του περναει με τα 5 ευρω παει στα 30, αμα του περναει με τα 30 δεν τη "βρισκει" πια και παει στα 100, αμα του περασει και με τα 100 παει στα 1000 και παει λεγοντας
ελπιζω να του κοπηκε λιγο η φορα, αλλα φοβαμαι οτι χωρις "κυρωσεις" απλα θα κανει μια μικρη παυση και θα ξαναρχισει
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 03, 2018, 12:19:25 πμ »

ναι αλλα η χαρα του παιχνιδιου απαιτει διαρκως μεγαλυτερη δοση
αμα δει οτι του περναει με τα 5 ευρω παει στα 30, αμα του περναει με τα 30 δεν τη "βρισκει" πια και παει στα 100, αμα του περασει και με τα 100 παει στα 1000 και παει λεγοντας
ελπιζω να του κοπηκε λιγο η φορα, αλλα φοβαμαι οτι χωρις "κυρωσεις" απλα θα κανει μια μικρη παυση και θα ξαναρχισει

Σαν το καζίνο ένα πράμα ε?
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 03, 2018, 12:30:54 πμ »

 Σαρκασμός
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 03, 2018, 08:53:30 πμ »

ναι αλλα η χαρα του παιχνιδιου απαιτει διαρκως μεγαλυτερη δοση
αμα δει οτι του περναει με τα 5 ευρω παει στα 30, αμα του περναει με τα 30 δεν τη "βρισκει" πια και παει στα 100, αμα του περασει και με τα 100 παει στα 1000 και παει λεγοντας
ελπιζω να του κοπηκε λιγο η φορα, αλλα φοβαμαι οτι χωρις "κυρωσεις" απλα θα κανει μια μικρη παυση και θα ξαναρχισει

Ακριβώς έτσι. Είναι μια αρρώστεια που εξελίσσεται. Όπως με την κλεπτομανία που έχουν σε μαγαζιά ακόμη και πλούσιοι.
Δεν με πείραξε το θέμα των $30.00 του νομίσματος, αλλά ο τρόπος και η π0υστ1@ του. Πιστεύω ότι αυτό θα πείραζε όλους μας.

Εάν σας βάλω την αλληλογραφία του μαζί μου, θα διαπιστώσετε ότι πραγματικά είναι άρρωστος. Προσπαθούσε να με πείσει ότι έπρεπε να... θυμηθώ ότι είχα το νόμισμα (του Arkas) και του το έστειλα.

Πάλι ευχαριστώ όλους σας.
 
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 03, 2018, 10:07:10 πμ »

Δώστον στον ebay.
Ίσως την επόμενη φορά κάποιος δεν θα είναι τόσο τυχερός ή να εξελίξει την βλακεία που κάνει, και να είναι χειρότερα τα πράγματα...
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 04, 2018, 02:09:38 πμ »

Δώστον στον ebay.
Ίσως την επόμενη φορά κάποιος δεν θα είναι τόσο τυχερός ή να εξελίξει την βλακεία που κάνει, και να είναι χειρότερα τα πράγματα...

Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω γιατί του τη χαρίζεις.
Το feedback του ebay γι' αυτό το λόγο υπάρχει.

Κι αν δεν φροντίζουμε όλοι να το κρατάμε αξιόπιστο, δε θα έχει αξία στο τέλος.
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 04, 2018, 09:09:15 πμ »

Δώστον στον ebay.
Ίσως την επόμενη φορά κάποιος δεν θα είναι τόσο τυχερός ή να εξελίξει την βλακεία που κάνει, και να είναι χειρότερα τα πράγματα...

Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω γιατί του τη χαρίζεις.
Το feedback του ebay γι' αυτό το λόγο υπάρχει.

Κι αν δεν φροντίζουμε όλοι να το κρατάμε αξιόπιστο, δε θα έχει αξία στο τέλος.

Καταρχάς, για τους αγοραστές εφόσον πληρώσουν, το feedback  είναι υποχρεωτικά θετικό από το ίδιο το σύστημα. Μόνο εάν δεν πληρώσει ο αγοραστής και τον καταγγείλει ο πωλητής, τότε διώχνουν τον αγοραστή εκτός ebay.

Εγώ του έκανα καταγγελία στο ebay (χωρίς να το ξέρει) για εκβιασμό (blackmail) και εξετάζουν την περίπτωσή του. Είδαν άμεσα την αλληλογραφία μας αλλά και τη φωτό από τον άλλο πωλητή και μου απάντησαν ότι θα εξετάσουν εάν το έχει ξανακάνει σε άλλους πωλητές και θα πράξουν ανάλογα. Μου τόνισαν ότι, ό,τι και να κάνουν δεν θα με ενημερώσουν.

Εννοείται ότι ο απατεώνας ακύρωσε το refund που ζητούσε.
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1858


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 04, 2018, 12:29:09 μμ »

Σιγουρα ομως και αυτος για εκδικηση θα του βαλει αρνητικο feedback και κατσε εξηγα του πιθανου αγοραστη σου (αν πουλας στο εβαυ φυσικα) τι εγινε με αυτο το καθαρμα!
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 04, 2018, 01:57:32 μμ »

.....

Εγώ του έκανα καταγγελία στο ebay (χωρίς να το ξέρει) για εκβιασμό (blackmail) και εξετάζουν την περίπτωσή του. Είδαν άμεσα την αλληλογραφία μας αλλά και τη φωτό από τον άλλο πωλητή και μου απάντησαν ότι θα εξετάσουν εάν το έχει ξανακάνει σε άλλους πωλητές και θα πράξουν ανάλογα. Μου τόνισαν ότι, ό,τι και να κάνουν δεν θα με ενημερώσουν.

Εννοείται ότι ο απατεώνας ακύρωσε το refund που ζητούσε.

Αν του κάνουν disable το account, θα φανεί.
Βέβαια τίποτα δεν τον εμποδίζει να φτιάξει ενα καινούργιο στο όνομα της γυναίκας του ή κάποιου γνωστου του και να συνεχίσει.


Σιγουρα ομως και αυτος για εκδικηση θα του βαλει αρνητικο feedback και κατσε εξηγα του πιθανου αγοραστη σου (αν πουλας στο εβαυ φυσικα) τι εγινε με αυτο το καθαρμα!

Αν το κάνει, θα ανοιγα case και θα ζήταγα την αφαίρεση του.
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 04, 2018, 01:57:34 μμ »

Σιγουρα ομως και αυτος για εκδικηση θα του βαλει αρνητικο feedback και κατσε εξηγα του πιθανου αγοραστη σου (αν πουλας στο εβαυ φυσικα) τι εγινε με αυτο το καθαρμα!

Εγώ είχα μπλέξει με απατεώνα έμπορο (πούλαγε) κινέζο, ο οποίος μου έβαλε αρνητικό feedback ως αγοραστή του (τότε επιτρεπόταν).
Ευτυχώς είχα κρατήσει πολλά στοιχεία, και τα εξέθεσα όλα στους ebay-τζήδες.
Ο κινέζος ξωπετάχτηκε από το ebay, και το αρνητικό μου κάρμα σβήστηκε.

Κοιτάνε την ουσία, όχι τους τύπους.
Το θέμα είναι αν την ουσία σε τόσο εξειδικευμένα θέματα είναι σε θέση να την πιάσουν.

Αυτό το "δεν θα με ενημερώσουν" είναι σπάσιμο πάντως, ε?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences