Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:24:08 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πόσο θα κλείσει η ουγγιά του χρυσού το 2018?
900€- - 3 (3.2%)
900-1000€ - 14 (14.9%)
1000-1100€ - 18 (19.1%)
1100-1200€ - 24 (25.5%)
1200-1300€ - 14 (14.9%)
1300-1400€ - 8 (8.5%)
1400€+ - 13 (13.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 93

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2018  (Αναγνώστηκε 75163 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 23, 2018, 09:31:47 μμ »

πιστεύουν σε πτώση του ευρώ έναντι του δολαρίου λόγω Ιταλίας
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 23, 2018, 09:40:18 μμ »

πιστεύουν σε πτώση του ευρώ έναντι του δολαρίου λόγω Ιταλίας

πιστευε και μη ερευνα


χα χα χα  Σαρκασμός

τα προβλήματα τις ιταλιας είναι γνωστα εδώ και χρονια (2 τουλάχιστον)

εάν πραγματικα φοβούνται την ιταλια τοτε θα επρεπε να κανουν εκτιμηση πολλαπλασια για τον χρυσο τα 23€ διαφορα στην ουγγια σε σχεση με την τιμη που εχει τωρα θεωρητε στατιστικο σφαλμα  Έκπληξη

το πουλόβερ του € καποια στιγμη θα ξηλωθεί και η γερμανια θα πληρωσει για μανταριστρα

που θα είναι ο χρυσος τοτε δεν ξερω που θα παει μπορω να φανταστω το ιδιο ισως και η Bundesbank που απαιτησε και πηρε πισω πολύ πιο γρηγορα απ'οτι ειχε σχεδιασει τον χρυσο της από τους αμερικανους  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 23, 2018, 09:46:13 μμ »

Σύμφωνω αλλά αυτοί κάνουν πρόβλεψη μηνός ενώ η δίκη σου είναι μακροπρόθεσμη
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2018, 09:46:52 μμ από miou » Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 23, 2018, 10:13:06 μμ »

Σύμφωνω αλλά αυτοί κάνουν πρόβλεψη μηνός ενώ η δίκη σου είναι μακροπρόθεσμη

εαν κατι γινει με την ιταλια θα ειναι αμεσο και θα αποτυπωθει σχετικα γρηγορα στην ισοτιμια του € τοσο με τον χρυσο οσο και με τα αλλα νομισματα

τα κομματα που φιταξαν αυτην την κυβερνηση εχουν πει (οπως και ο τσιπρας το 2015) για παραλληλα νομισματα για διαπραγματευση κτλ

εαν κανουν εστω και τα μισα απο αυτα το € θα κλυδωνιστει ασχημα
παντος δεν πιστευω ότι η ιταλια θα αποτελεσει δριαλυδα εξελίξεων για το €
οταν γινει κατι με το νομισμα θα είναι απότοκος εξωτερικων παραγόντων και όχι από το εσωτερικο τις ευρωζώνης αυτό πιστευω
 
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 23, 2018, 10:20:34 μμ »

Παράθεση
στις τελευταίες αναρτησεις μελων στο παρον θεμα το μονο που δεν βλεπω ειναι τα προγνωστικα για το που θα κινηθεί ο χρυσος  Αναποφασιστικότητα

Έχεις δίκιο αλλά κάποιοι δεν είχαν χιούμορ.Για επι του θέματος σχόλιο scroll down.

Παράθεση
ο ενας προσπαθει να κανει πολιτικη προπαγανδα μεσω capital, καποιει αλλοι βλεπουν κομ#####στικα φαντάσματα λες και είναι κυπατζιδες τις δεκαετιας του '70  Λύπη

Για το capital έχω και εγώ τις ενστάσεις μου, αλλά τι περιμένεις, ο τίτλος το λέει και μόνος του : capital  Θυμός Θυμός Θυμός....

Όσον αφορά δε τους κυπατζήδες της δεκαετίας του 70, ίσως τους αδικούμε λίγο γιατί τότε ο "κομ#####στικός κίνδυνος" είχε νομιμοποιηθεί και ξεφούσκωσε, αρα δεν τους απασχολούσε ιδιαιτέρως.
Ασε που δεν υπήρξε και ποτέ.

Παράθεση
μονο για το game of love δεν εχει γραφτει κατι ακομα  Απορία

Πονηρούλη, το βλέπεις ε;  Κλείσιμο ματιού
(Και σιγά το πράμα δηλαδή, τίποτα δεν είδαμε ακόμα).

Και στο θέμα μας :
Δεν έχετε προσέξει οτι τουλάχιστον 3 μήνες τώρα ο χρυσός πηγαινοέρχεται μεταξύ 1080+ - 1120- € ;
Δεν ξεφεύγει ρουπι από αυτό το εύρος.
Της κακομοίρας γίνεται διεθνώς, ο χρυσός έχει πάρει φαρμακευτική κάνναβη σε τέτοιες δόσεις που δεν χαμπαριάαααααζει....με τίποτα........Τις αλυσίδες των αδελφών Ντάλτον στα πόδια έχει.....

Ο χρυσός θα πιάσει την πραγματική του τιμή (όποια είναι αυτή) όταν απελευθερωθεί (δηλαδή αφεθεί σε ελεύθερη διακύμανση, δεν θα δραπετεύσει) από αυτούς που τον ελέγχουν.
Η απόσυρση χρυσού από την FED δείχνει οτι κινούμαστε προς μια τέτοια κατεύθυνση, αν και το δολλάριο δεν θα κάτσει να το ξεβρακώσουν χωρίς αντίσταση.

In the mean time δοκιμάστε κανέναν......δοκιμαστικό λογαριασμό στο plus500 ας πούμε.....οι "σφιχτές" διακυμάνσεις του χρυσού προσφέρονται για δοκιμές στρατηγικών.....
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 23, 2018, 10:26:12 μμ »

Όσον αφορά την Ιταλία, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι βίαιο.
Είναι ένα από τα 6 ιδρυτικά μέλη της ΕΟΚ.
Σε επίπεδο συμβολισμών το πλήγμα θα είναι τεράστιο και απο συμβολικό θα γίνει και καταστροφικό.
Η Γερμανία θα αναγκαστεί να καταπιεί whatever it takes.....
Αρκεί ο Μακρόν να "grow a pair" που λένε και να πάρει (όσο αντέχει) το μέρος των Ιταλών.

Αν παρα ταύτα κάτι πάει στραβά......αρχίστε να μαζεύετε ελβετικά φράγκα.....
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 23, 2018, 10:32:12 μμ »

Όσον αφορά την Ιταλία, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι βίαιο.
Είναι ένα από τα 6 ιδρυτικά μέλη της ΕΟΚ.
Σε επίπεδο συμβολισμών το πλήγμα θα είναι τεράστιο και απο συμβολικό θα γίνει και καταστροφικό.
Η Γερμανία θα αναγκαστεί να καταπιεί whatever it takes.....
Αρκεί ο Μακρόν να "grow a pair" που λένε και να πάρει (όσο αντέχει) το μέρος των Ιταλών.

Αν παρα ταύτα κάτι πάει στραβά......αρχίστε να μαζεύετε ελβετικά φράγκα.....


εχω λιγα βρενελι πιανοντε?

συνδιασμος ελβετικου νομισματος και χρυσου χα χα χα
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 23, 2018, 10:34:13 μμ »

Δεν θα ήταν άσχημα, το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν νομίζω να το γυρίσουν σε legal tender το vreneli.....δεν χρειάζεται....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2018, 10:35:02 μμ από bas » Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 24, 2018, 01:07:17 πμ »

μονο για το game of love δεν εχει γραφτει κατι ακομα  Απορία

Λοιπόν, στο Game of love έχουν σχηματιστεί 2 κλίκες. Η μία είναι όσοι κάνουν κολλητιλίκια με τον Γιάννη και οι υπόλοιποι. Η Νάνσυ, που είναι θερμή Θεσσαλονικιά, την έχει ψιλοπατήσει με τον Γιάννη. Ο Γιάννης όμως είναι ζευγάρι με την Μικαέλα, η οποία είναι από την Μολδαβία. Η Μολδαβία λοιπόν, το 2011 δεν είχε ούτε ένα σεντ σε χρυσό. Σήμερα έχει χρυσό αξίας περίπου 3.16 εκ $. Άρα;
Καταγράφηκε

golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 24, 2018, 02:31:21 μμ »

μονο για το game of love δεν εχει γραφτει κατι ακομα  Απορία

Λοιπόν, στο Game of love έχουν σχηματιστεί 2 κλίκες. Η μία είναι όσοι κάνουν κολλητιλίκια με τον Γιάννη και οι υπόλοιποι. Η Νάνσυ, που είναι θερμή Θεσσαλονικιά, την έχει ψιλοπατήσει με τον Γιάννη. Ο Γιάννης όμως είναι ζευγάρι με την Μικαέλα, η οποία είναι από την Μολδαβία. Η Μολδαβία λοιπόν, το 2011 δεν είχε ούτε ένα σεντ σε χρυσό. Σήμερα έχει χρυσό αξίας περίπου 3.16 εκ $. Άρα;

αρα οι μολδαβες τα <φτιαχνουν> με ελληνες και εξαγουν τον χρυσο στην χωρα τους αρα μακρυα από μολδαβες οσο ομορφες και αν είναι, γιατι ωραιες οι ομορφες όμως ο χρυσος ομορφότερος

ή εναλλακτικα οποια μολδαβι βρουμε τις ζητάμε από κα'να δυο χρυσες ελιζαβετες για να ανακτήσουμε τον χρυσο που εκλαπη τα χρονια των μνημονιων  Γλώσσα
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 24, 2018, 04:35:23 μμ »

μονο για το game of love δεν εχει γραφτει κατι ακομα  Απορία

Λοιπόν, στο Game of love έχουν σχηματιστεί 2 κλίκες. Η μία είναι όσοι κάνουν κολλητιλίκια με τον Γιάννη και οι υπόλοιποι. Η Νάνσυ, που είναι θερμή Θεσσαλονικιά, την έχει ψιλοπατήσει με τον Γιάννη. Ο Γιάννης όμως είναι ζευγάρι με την Μικαέλα, η οποία είναι από την Μολδαβία. Η Μολδαβία λοιπόν, το 2011 δεν είχε ούτε ένα σεντ σε χρυσό. Σήμερα έχει χρυσό αξίας περίπου 3.16 εκ $. Άρα;


SPOILER ALERT !!!

Το μέγα σκάνδαλο όμως είναι οτι ο εν λόγω "Γιάννης" είναι γιος ΕΦΟΠΛΙΣΤΗ !!!
Και κυκλοφόρησαν φήμες οτι ολοκληρώθηκαν τα γυρίσματα και ΑΥΤΟΣ είναι ο ΝΙΚΗΤΗΣ !!!
Άλλη μια ήττα της εργατικής τάξης από το ξένο και ντόπιο εφοπλιστικό κεφάλαιο !!!

P.S.

Φημολογείται επίσης οτι, επειδή ο εν λόγω είναι large, μοίρασε τα χρήματα στους συμπαίκτες του (από δυό χιλιάρικα τον καθένα δηλαδή, τςςςς)
Επίσης πριν την Μολδαβή, τα είχε με την Στέλλα Μιζεράκη του power of love....

Κάτι σχετικό με τον χρυσό δεν έχω να σας πω....
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάιος 24, 2018, 04:47:18 μμ »

Ή μάλλον έχω.... Μεγάλο χαμόγελο

Ακυρώθηκε η συνάντηση Τραμπάκουλα - Χοντρό-παιδί-χαρά-γεμάτο και "αναζωπυρώνονται οι ανησυχίες στην κορεατική χερσόνησο".....καιρό είχαμε να ξαναδούμε επεισόδιο σε αυτό το σίριαλ...

O οποίος Τραμπάκουλας ετοιμάζεται να επιβάλλει 25 % δασμούς στα εισαγόμενα αυτοκίνητα....
Για ποι(α) χτυπά η καμπάνα ;

Τιμή χρυσού στα 1.113,84/οz....€
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2018, 04:54:24 μμ από bas » Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Μάιος 24, 2018, 05:08:24 μμ »

ναι χρυσος και ασημι τρεχουν αρκετα αυτην την ωρα

ισως να είναι και αυτό που περιγραφει ο bas ισως και όχι παντος το ονειρο για λιριτσες κατω από το 240 προς το παρον ακυρο  Κλάμα
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Μάιος 25, 2018, 09:30:21 μμ »

ναι εχει δικιο ο bas εχει ληξει αυτη η ιστορια με τους κομ#####στες..παει.....

...ρωτα τους εφοπλιστες..

gemuncey23..ποση ωρα να εψαχνες στον ριζοσπαστη? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο..σορυ το'' σκεφτομαι και διαβαζω''...... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
και σου χω για το πετο για τα 100 χρονια του κκε ενα pin συλλεκτικο



Αγαπητέ κύριε «Εν-αντι»,

Καταρχάς, θα σας λύσω την αφελέστατη απορία σας σχετικά τον χρόνο που χρειάστηκα ώστε να εντοπίσω την «λογοκλοπή» του φίλτατου «bas». Γύρω στα 10 δευτερόλεπτα, απλώς.. γκουγκλάροντας τις φράσεις. Εντυπωσιακό;

Και ένα tip, ώστε να μην χάνετε τον δικό σας πολύτιμο χρόνο, πληκτρολογώντας στρατιές γελαστών emoticons για να δηλώσετε ότι ξακαρδίζεστε στα γέλια: Γράψτε απλώς.. ROFLMAO! Διότι, αν και είναι το ίδιο βλακώδες με τα.. επιδημικά emoticons, είναι σαφώς ταχύτερο στην έκφραση! Για λεπτομέρειες, απευθυνθείτε στον φίλο μας «bas».

Κυρίως όμως, σας ευχαριστώ θερμά γιά την -ομολογουμένως απρόσμενη- ευγενική σας χειρονομία, να μου προσφέρετε για το πέτο μου, ένα συλλεκτικό pin για τα 100 χρόνια του Κ.Κ.Ε. Πραγματικά ενδιαφέρον δωράκι, πλην όμως άσχετο και παντελώς ασύνδετο με το άτομό μου και τις κοινωνικοπολιτικές μου αντιλήψεις (ίσως να ταίριαζε «γάντι» στον αγαπητό «bas», εφόσον αρέσκεται να αναδημοσιεύει κείμενα του Ριζοσπάστη.. ).

Εν πάση περιπτώσει, σας ανταποδίδω.. τα ίσα, προσφέροντάς σας κι εγώ με τη σειρά μου ένα δωράκι, που και αυτό όπως και το δικό σας δεν έχει καμία σχέση και συνάφεια με τον παραλήπτη.

Σας έχω λοιπόν για το πέτο, για τα 200 και πλέον χρόνια παρουσίας του Θεάτρου Σκιών στην Ελλάδα, ένα  συλλεκτικό pin του Καραγκιόζη.

Εύχομαι να το ευχαριστηθείτε!

Με εκτίμηση,
gemuncey23


Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Μάιος 27, 2018, 08:09:01 πμ »


1117 σήμερα
Γνώμη μου την άλλη Κυριακή θα έχει ξεπεράσει τα 1150 ευρώ η ουγγιά  Άνεση
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences