Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 04:29:56 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 4 ΔΟΥΚΑΤΑ 1904  (Αναγνώστηκε 11730 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 05, 2010, 07:04:52 μμ »

Το μελος αγαπητε Αναργυρε ειναι εδω και διαβαζει τα παντα!!Οτι ωρα θελει μπορει να απαντηση και στα λεγομενα μας!!
Η προσωπικη μου αποψη για πολλα πραγματα οσο αφορα τις φωτογραφιες εχει αλλαξη εδω και καποιον καιρο!! Μπορει σε καποια νομισματα να λεω βλεποντας μια φωτο (καπου που γνωριζω καλα το αντικειμενο) να λεω ναι ειναι πλαστα ή ναι ειναι γνησιο...
Αλλα κατα καιρους οι προβλεψεις μου για καποια νομισματα επεσαν εξω!!
Απο τοτε λοιπον νομισματα που δεν τα επιασα στα χερια μου δεν τα προδικαζω!!
Στο συγκεκριμενο νομισμα τωρα ακουστηκαν διαφορες αποψεις..... Οπως ειπα λοιπον παραπανω (μιλωντας παντα υποθετικα διοτι ο Ανθρωπος ποτε δεν ειπε το πουλαω, εκτιμηση ζητησε) αν καποια στιγμη πει οτι το δινει οι αγοραστες-μελοι μας ας εχουν τα ματια τους ανοιχτα για το τι αγοραζουν!!  
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 05, 2010, 07:15:44 μμ »

ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες για οτι λεει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 05, 2010, 08:25:38 μμ »

Τ' ΑΧΕΙ Η ΓΡΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ, ΤΑ ΘΩΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤ' ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ
Καταγράφηκε
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 05, 2010, 09:07:44 μμ »

Μα έτσι είναι τα πράγματα βρε κουμπάρε.

Όταν φτιάχνεις ένα φόρουμ, το κάνεις για να προσεγγίσεις κι άλλους συνανθρώπους
σου με τα ίδια ενδιαφέροντα, να μάθεις κάτι, να πεις κάτι, να πληθύνει το ακροατήριο.
 Όταν με την πρώτη προπηλακίζεις, επιτίθεσαι στον επισκέπτη σου, ξεφεύγεις και από το
σκοπό σου και συρρικνώνεις το φόρουμ σου.
Εκτός κι αν το θεωρείς ένα εντελώς προσωπικό τραστ, οπότε δεν έχει νόημα αφ’ εαυτού.
Υπάρχει όμως και μια άλλη θεώρηση.
Όταν με την πρώτη πετάς σ΄ ένα άγνωστο συνάνθρωπο σου εκφράσεις όπως ( μούφα-
Μοοοουυυυ-πού την πάει τη βαλίτσα κλπ) αυτό αγγίζει και τα όρια του ιμπέριο-φασισμού.

Χρήστος
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 05, 2010, 10:27:06 μμ »

επι του προκειμενου δηλαδη για το νομισμα εχεις να πεις κατι?
Καταγράφηκε
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 05, 2010, 10:42:49 μμ »

Όχι Κε Εισαγγελέα!!!!!

Άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε!!!!
Καταγράφηκε
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 05, 2010, 10:47:51 μμ »

Αφού πέρασες στο ντούκου αυτά πού σου είπα, δεν έχω τίποτα άλλο να πω, παρά:

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 05, 2010, 11:06:15 μμ »

kai ονειρα γλυκα και απονηρευτα Απορία
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 06, 2010, 03:18:55 μμ »

Μα έτσι είναι τα πράγματα βρε κουμπάρε.

Όταν φτιάχνεις ένα φόρουμ, το κάνεις για να προσεγγίσεις κι άλλους συνανθρώπους
σου με τα ίδια ενδιαφέροντα, να μάθεις κάτι, να πεις κάτι, να πληθύνει το ακροατήριο.
 Όταν με την πρώτη προπηλακίζεις, επιτίθεσαι στον επισκέπτη σου, ξεφεύγεις και από το
σκοπό σου και συρρικνώνεις το φόρουμ σου.
Εκτός κι αν το θεωρείς ένα εντελώς προσωπικό τραστ, οπότε δεν έχει νόημα αφ’ εαυτού.
Υπάρχει όμως και μια άλλη θεώρηση.
Όταν με την πρώτη πετάς σ΄ ένα άγνωστο συνάνθρωπο σου εκφράσεις όπως ( μούφα-
Μοοοουυυυ-πού την πάει τη βαλίτσα κλπ) αυτό αγγίζει και τα όρια του ιμπέριο-φασισμού.

Χρήστος

Αγαπητε Χρηστο το φορουμ δημιουργηθηκε απο εμενα. Αλλα οπως εκανες την εγραφη σου εσυ την εκαναν και αλλα ατομα οπως ο Μολοσσος απο την Πατρα, ο Εποπ απο την Αλεξανδρουπολη κτλ κτλ. Οταν ανεβαζουμε ενα νομισμα το θετουμε στα σχολια του καθενος!! Ο ενας θα πει το μακρυ του ο αλλος θα πει το κοντο του!! Εκει εγω δεν μπορω να επεμβω!!Ειναι η προσωπικη αποψη του καθενα και ειναι σεβαστη!!
Αν ομως αυτη η αποψη ειναι εσφαλμενη θα τον κρινουν τα υπολοιπα μελοι!! Κλείσιμο ματιού
Αν ενα νομισμα που καποιοι το πουνε ψευτικο το στειλει ο κατοχος του πχ για πιστοποιηση και μπει σε σλαμπ αυτοι θα γινουν ρομπα!!
Η δικες μου αποψεις ακουστηκαν δυο φορες ποιο πανω και αν θελετε το λεω και τριτη φορα!! Νομισματα που δεν τα εχω στα χερια μου δεν εκφερω γνωμη για την γνησιοτητα τους !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 06, 2010, 03:29:42 μμ »

Και μια και το εφερε η κουβεντα θα σας φερω ενα παραδειγμα ενος μελους του φορουμ μας (αν θελει ας πει ολη την ιστορια)  το οποιο καποτε του επεσε στα χερια του ενα αναμνηστικο νομισμα της χουντας που εμοιαζε σαν προυφ!! Το πηγε λοιπον καπου που μαζευοντε ολοι οι Συλλεκτες και τους το εδειξε να του πουν τι γινετε τι ειναι αυτο!! Περασε απο ολων τα χερια!!Ολοι δεν ειχαν ξαναδει τετοιο νομισμα!!Ειδικα καποιοι που εχουν φαει την ζωη τους πανω στα νομισματα και εχουν δωσει μαχες για τον συλλεκτισμο του ειπαν οτι ειναι ψευτικο και οτι προσπαθει να βγαλει λεφτα απο ενα νομισμα ψευτικο σαν δηθεν σπανιο σαν δηθεν μοναδικο!! Για να μην σας το κουραζω το νομισμα σταλθηκε για πιστοποιηση και γυρισε μεσα σε σλαμπ με πολυ καλο βαθμο!!
Ηθικον διδαγμα?? Οταν κατι δεν το ξερουμε απολυτα δεν το καταδικαζουμε!!
Καλο ειναι παντα να κραταμε καποια πισινη στις εκτιμησεις μας , να μην ειμαστε κατηγορηματικοι και απολυτοι διοτι ισως να κανουμε και λαθος!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 03:15:06 μμ »

Θα ήθελα ν' ακούσω τη γνώμη του Ανάργυρου, του Μολοσσού και του Γιώργου, άν τα παρακάτω, μπορεί να είναι πλαστά.

http://cgi.ebay.com/1910-AUSTRIA-4-DUCAT-GOLD-COIN-EPSILON-/170573802143?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b6fdaa9f
http://cgi.ebay.com/1909-AUSTRIA-4-DUCAT-GOLD-COIN-EPSILON-/170573803642?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b6fdb07a
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2010, 03:55:40 μμ από epop » Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 06:32:41 μμ »

μπρουτζινα επιχρυσωμενα φιλε μου κατι σαν τα κουλουριωτικα του οθωνα εχω κει εγω ενα που το πηρα απο τη γιαγια μου! αξια? μηδενικη!!!!
Καταγράφηκε
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 04:40:04 μμ »

Θωμα θα διαφωνισω τα νομισματα ειναι γνησια αν και για να μαστε 100% θα πρεπε να τα χαμε στα χερια μας.
Ετυχε και ειχα κι εγω κατι τετοια παλιοτερα απο ρνα κολιε της προγιαγιας μου που ηταν τρυπια αλλα γνησια καποια τα χω δωσει και στο εμαρκετ σε καλες τιμες αν θυμαμαι καλα...666$ ομως δεν θα δινα...ειναι πολυ λεπτα και πολυ λιγα γραμμαρια..
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 06:32:15 μμ »

εψαξα και βρηκα αυτο της γιαγιας μου θα το ανεβασω φωτο να το δειτε! Θοδωρη αυτος που εδωσε 666 η βαλτος ειναι η θα κλαιει με μαυρο δακρυ οταν το παρει στα χερια του! εχω πιασει στα χερια μου και το γνησιο και το πλαστο ξερω τι λεω μη μασας ειναι μουφα τα νομ ισματα και τα δυο!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences