Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:50:37 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 30 Tornesi  (Αναγνώστηκε 45451 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 25, 2017, 11:00:25 μμ »

Κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει, τζάμπα πάμε για παρεξήγηση Χριστουγεννιάτικα, δεν εξηγείτε αλλιώς, αλλά, δεν μπορώ να το αφήσω και έτσι.

Υγ. Φυσικά δεν λέω οτι αυτό του greenday μπορεί να είναι πλαστό (δεν έχω δει ακόμα πλαστό σε 60 τορνεζια), απο την φωτο όσο μπορώ να καταλάβω, φαίνεται για ένα πολύ ωραίο δήγμα, καλόχτυπημένο...
Καταγράφηκε
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 01:37:41 πμ »

  Ουαου,ξεπερασαμε και το ελεφαντοδοντο!! Αφου προσπερασαμε την αξια-πλαστοτητα-σπανιοτητα θα βγαλουμε ακρη και για τα αλλα. Καλα κανεις exmim και απαντας αλλα να σου θυμισω τι εχεις πει μεχρι τωρα. α)Θα ειχε μεγαλυτερη αξια αν δεν ειχε "καθαριστει" β) αν περαστει με λιγο λαδακι θα ειναι μια χαρα γ) για να παρει βαθμο να παμε μια βολτα τον εκτιμητη δ)εχεις δει καλυτερα νομισματα ακομα και ποιο παλια απο αυτο και τελος οτι δεν εννοεις οτι το νομισμα του greenday ειναι πλαστο.
  Για αυτο θελω να μου λυσεις καποιες αποριες, πρωτα ομως σου λυθηκε η απορια για την σπανιοτητα του 'ο" με το "ω" απο τον asimaki? γιατι εκτος απο καλος συλλεκτης ειναι και εξαιρετικος φωτογραφος με την πλουσια συλλογη του απο εξηνταρια που με εκανε να χασω την μπαλλα!!
 Καταρχην λες τον greenday ψευτη?αφου λεει οτι το νομισμα βρεθηκε πριν 35 χρονια(δεκαετια του 80) απο τον παππου του και οτι αυτος δεν το εχει πειραξει. γιατι λες οτι καθαριστηκε? Αμ.. αυτο με το λαδακι (καλαματας η κρητικο),ετσι συντηρεις εσυ την συλλογη σου? και με λες και χημικο.. Αμ το αλλο.. με δυο ρακες (αν ειναι μεγαλος σε ηλικια) η με μια ρωσιδα(αν ειναι μικρος) παιρνουμε απο τον εκτιμητη καλο βαθμο!! δεν ηξερα οτι λαδωνονται και οι εκτιμητες σε εταιριες πιστοποιησης? αυτο με τα νομισματα των 500-600 ετων που ειναι σε καλυτερη κατασταση θα ηθελα φωτογραφιες(ρωτα τον asimaki ,ξερει !!). και για το τελος δεν θεωρεις οτι το νομισμα του greenday ειναι πλαστο..
 Ενταξει το καταλαβαμε!
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 08:17:52 πμ »

Τι πίνεις και δεν μας δίνεις....

Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 09:00:03 πμ »

Όλα αυτά που εχω πει μέχρι τώρα τα υποστηρίζω, είναι γραμμένα πιο πάνω δεν χρειάζεται να τα αντιγραφείς. Για τις απορίες τώρα που μου λες...Πρώτον δεν μου λύθηκε η απορία για το "Ο", αν εσύ κατάλαβες κάτι διαφορετικό μάλλον δεν ξέρεις για πιο "Ο" λέμε. Δεύτερον ρίξε μια μάτια εδώ  http://steki-syllekton.gr/index.php?board=84.0 θα βοηθηθείς πολύ στην συλλογη σου Μεγάλο χαμόγελο (κάνει και το Καλαμάτας, αλλά εγώ όταν χρειαστεί χρησιμοποιώ μπειμπι οιλ). τρίτον αντί να προσπαθείς να διαστρεβλώσεις τα λόγια μου θα ήταν καλύτερα να τους δόσεις λίγο σημασία περισσότερο. τέταρτον
 αφού βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα για εμένα και το τι κάνω..... σου ξανά λέω οτι μπορεί να έχεις τελειώσει χημικός, αλλά από συλλογή νομισμάτων έχεις πολύ δρόμο ακόμα. Και κάτι ακόμα, δεν μας είπες σε πια φωτογραφία που ανέβασα εγώ απο την pcgs, είναι το νόμισμα πλαστό;.


Υγ το μόνο που έχεις καταλάβει μέχρι τώρα είναι αυτό που έγραψες τελευταίο..    "και για το τελος δεν θεωρεις οτι το νομισμα του greenday ειναι πλαστο..
 Ενταξει το καταλαβαμε!"
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2017, 09:08:26 πμ από exmim » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 09:14:53 πμ »

Τι πίνεις και δεν μας δίνεις....





+1   έλα μου ντε!!!
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 09:52:25 πμ »


''asimako'' είναι το username...

Υ.Γ.:θέλετε να ανεβάσω MS 30άρια και 15άρια;;;
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 10:04:13 πμ »

Ανέβασε-ανέβασε να πάρουμε μάτι χαχα, μόνο να μην υπαρχει πρόβλημα με το ποςτ του φίλου greenday.... Δεν μου είπες τελικά για το 60ρι, πόσο συχνά το βλέπεις με "Ο" το Ιωάννης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2017, 10:15:43 πμ από exmim » Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 10:06:16 πμ »


Υ.Γ.:θέλετε να ανεβάσω MS 30άρια και 15άρια;;;

Έχω κάτι γυαλιά που τα χρησιμοποιώ για οξυγονοκόλληση... είμαι έτοιμος!
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 04:09:28 μμ »

Ωπς!! Ενα <πλαστο> Γλώσσα 15αρι σαφως ψηλοβαθμο.

https://www.ebay.com/itm/Venice-Candia-Crete-Giovanni-Corner-1624-1630-15-Tornesi-EXTREMELY-RARE/322840650864?hash=item4b2acd6470:g:uUkAAOSwU4FZ638

Αντε κι ενα ασχετο  αναλογης ηλικιας  62 αρι< πλαστο> Γλώσσα φυσικα πολυ τσιμπημενο.
https://www.ebay.com/itm/16-Maravedis-1663-Spain-NGC-MS-62-In-dieser-Erhaltung-EINZELSTUCK-UNIKAT-UNIKUM/322659349471?hash=item4b1ffef3df:g:ObMAAOSwLF1X91yZ

Αν πιασουμε και τα ρωμαικα(που εχουν πολυυυυ περισσοτερα χρονακια στην πλατη).....χιλαδες ψηλοβαθμα ,< πλαστα> θαναι λοιπον ολα τους Στριφογύρισμα ματιών

Υ.Σ Καλο ειναι δε οι κρισεις μας να φτανουν ΜΟΝΟ στο ραφι που αγγιζουν οι γνωσεις μας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2017, 04:15:16 μμ από coll » Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 05:24:51 μμ »

ανεβαστε οτι θελετε παιδια. εγω παιρνω ποπκορν και τρωω διαβαζωντας

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 05:33:19 μμ »

Εσείς, τώρα σπατε πλάκα Κλείσιμο ματιού, αλλά τι να σας κάνω Στριφογύρισμα ματιών....... το μόνο καλό είναι, οτι βλέπουμε και κάνα νόμισμα Άνεση. και απο οτι κατάλαβα υπάρχουν κάμποσα όμορφα 60αρια, κάποτε πρέπει να πάρω ενα να το κάνω ζευγαράκι με το δικό μου.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 11:12:09 μμ »

Εγω που δεν εχω βάλει ακόμη στα χέρια μου κανένα Γιατί δεν αγχώνομαι;;
Και είναι και από τον τόπο μού!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pipiss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 143


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 29, 2017, 05:00:46 μμ »

μαζι σου greenday!!!!!!!! θα επανελθω του χρονου.. ακομα περιμενω asimaki Έκπληξη . exmim νομιζεις ότι απαντησες? μαλλον πετας την μπαλλα στην εξεδρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2017, 05:03:26 μμ από pipiss » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 29, 2017, 06:25:24 μμ »

Δεν εχω τίποτα σε εσένα να απαντήσω, για έμενα το θέμα είναι τελειωμένο, και θα σε παρακαλούσα να μην ξανά ασχοληθείς μαζί μου. Απεναντίας εσύ πρέπει να απαντήσεις σε όλους, που τα βλέπεις τα πλαστά, κάτι που δεν πρόκειται να κάνει βέβαια. Με εμένα δεν χρειάζονται άλλες κουβέντες, ότι είχαμε να πούμε εμείς το είπαμε, δεν συναντιόμαστε, και η κουβέντα είναι ανούσια, κοιτά να ξεκαθαρίσεις την θέση σου λοιπόν με τους άλλους, αν το θέλουν και αυτοί βέβαια ( που δεν νομίζω).  
  
Υγ.  Δίνε λίγοι προσοχή σε τι σου γράφουν , στο είπε ο άνθρωπος.... ''asimako'' είναι το username...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2017, 06:34:15 μμ από exmim » Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 29, 2017, 07:12:08 μμ »

Εγω που δεν εχω βάλει ακόμη στα χέρια μου κανένα Γιατί δεν αγχώνομαι;;
Και είναι και από τον τόπο μού!!

Τελικά τι είσαι; Βενετσιάνος ή Ηρακλειώτης;

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences