Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 10:49:11 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΕΥΘΕΩΣ ΚΥΡΙΕ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΑ!  (Αναγνώστηκε 1441 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1793


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 20, 2017, 04:03:17 μμ »

Κύριε διαχειριστή "herakliotis",

Στην προσπάθειά σας να υποβαθμίσετε την αντιπαράθεση μου με τον -συμπαθή κατά τ' άλλα- συντονιστή σας "kostakis88, που αφορούσε ένα προφανές δεοντολογικό του παράπτωμα, κλειδώσατε προχθές το σχετικό θέμα (50 δρχ 1939 βυσσινί-Α) προφασιζόμενος την.. κούραση(!) που επέφερε στην ομήγυρη. Και συνεπώς αποφύγατε να πάρετε θέση επί της ουσίας, σφυρίζοντας αδιάφορα.

Εν πάση περιπτώσει και δεδομένης της αδυναμίας του συγκεκριμένου συντονιστή να αντιληφθεί τα αυτονόητα, επανέρχομαι επιμένοντας στη θέση μου και καλώ εσάς -ως καθ' ύλην αρμόδιο-  να απαντήσετε αν επικροτείτε ή καταδικάζετε τέτοιου είδους πρακτικές, τονίζοντάς σας επίσης, πως είναι τουλάχιστον ανάρμοστο για την διαχειριστική ομάδα να τηρεί στάση αδιαφορίας σε λεπτά δεοντολογικά ζητήματα.

Και ιδού για άλλη μιά φορά το ερώτημα:

Είναι πρέπον και αρμόζει σε έναν συντονιστή του παρόντος forum, να επιζητεί δημοσίως, από άλλο μέλος την όποια επιλεκτική κατ' ιδίαν ενημέρωση μέσω προσωπικών μηνυμάτων, σε θέματα που το μέλος αυτό γνωρίζει, αλλά αρνείται να τα εκθέσει στην ομήγυρη, αν και του έχει ζητηθεί;

Παρακαλώ απαντήστε ευθέως χωρίς υπεκφυγές και.. κλειδώματα.

Διότι κύριε διαχειριστή, βαρύτητα μέσα στο forum δεν έχουν μόνο το "Σολφερίνο", η “Una and the lion”, οι πεντάρες του 1836, οι αναβαθμίσεις στα “παυλάκια” και οι μετοχές σας.
Το ιερό δισκοπότηρο του συλλεκτισμού είναι το ήθος και με την καλλιέργειά του πρέπει πρωτίστως να ασχολούμεθα αγαπητέ.
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 20, 2017, 04:17:57 μμ »

Αν κ δεν το απευθυνετε στο προσωπο μου αυτο το post κυριε gemuncey23 θα σας καταθεσω την αποψη μου που ισως σας βοηθησει. Ξεκαθαριζω οτι θεωρω πως ο Κωστακης δεν εκανε τιποτε το αντιδεοντολογικο. Ολοι εδω μεσα εχουμε αναπτυξει με καποιους προσωπικες σχεσεις κ καθημερινα ανταλασσουμε πληροφοριες με πμ. Παρακολουθω ολη αυτη την ιστορια κ δεν βγαζω νοημα. Ολοι μας εχουμε πληροφοριες γνωσεις που αλλες φορες μοιραζομαστε κ αλλες οχι με οποιους θελουμε κ σε οποιον βαθμο θελουμε.
Θεωρω λοιπον πως ο θυμος σας η η ενοχληση σας πιθανα να εχει να κανει με αλλα θεματα που μου ειναι αδυνατο να κατανοησω.Θα σας παρακαλουσα να μας πειτε σε ποιον κωδικα δεοντολογιας αναφερεστε κ που ειναι γραμμενος. Οι οροι του φορουμ δεν αναφερουν πουθενα οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να μοιραζομαστε τα παντα με ολους. 
Σας χαιρετω φιλικα κ με κατανοηση για την θεση σας.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 20, 2017, 07:05:06 μμ »

Αγαπητε gemuncey23 μια και απευθηνεστε σε μενα  δεν γινετε να μην σας απαντησω αν και η απαντηση μου εχει ηδη δοθει κατα καποιον τροπο απο αλλον συντονιστη.

Αυτο που θα σου πω και το εχω πει και αλλες φορες ειναι ενα λυπαμαι. Λυπαμαι που δεν ζησατε τα φορουμ που εζησα εγω!! Λυπαμαι που δεν βιωσατε τις καταστασεις που βιωσα εγω !!
Και αυτες οι καταστασεις ηταν που με εκαναν να φτιαξω αυτο το φορουμ για να νιωθουν ολοι ποιο ανετα και να υπαρχει περισοτερη δικαιοσυνη προς ολους οσο αυτο γινετε δυνατον.

Θα σου πω κατι απο ενα παλιο φορουμ.
Ενα μελος μας ανεβαζει σε φωτογραφιες ολα τα βιβλια οπου ειχε εκδοσει καποιος παλιος νομισματεμπορας.
(Το ατομο αυτο ειναι εδω μεσα και θα το θυματε το περιστατικο αυτο)
Κανει λοιπον ενα θεμα με ολα τα βιβλια αυτου του ανθρωπου.
Μετα απο δυο τρεις μερες το θεμα του ηταν ορφανο απο τις φωτογραφιες!!
Γιατι;;
Διοτι ο κατοχος του σαιτ κυνηγουσε αυτα τα βιβλια σαν συλλογη και δεν ηθελε να ανοιξουν τα ματια των υπολοιπων !!!
Σου αρεσει αυτο;;
Φανταζωμε πω οχι!!
Ξερεις και ποσα αλλα αρθρα ειχα ανακαλυψει να εξαφανιζωται ετσι διοτι ηταν κοντρα στα συμφερωντα καποιοω συγκεκριμενων ατομων;; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ !!!
Ειδες ποτε εδω μεσα να εξαφανιζετε ετσι κανενα αρθρο;;; Οχι !! Γιατι;; Γιατι κοιταμε να ειμαστε δικαιοι απεναντι σας και δεν κοιταμε τα δικα μας συμφερωντα!!

Ενα το παραπανω. (διοτι σημερα θα σε κουρασω με παραδειγματα)

Αναφερθηκες σε μετοχες. Ναι κοιταω πολυ τις μετοχες τωρα τελευταια. Οπως τις κοιτανε και αλλοι!!
Αλλοι δε εχουν πολυ καλυτερες γνωσεις απο εμενα.
Τελευταιως λοιπον μου επεσε μια μετοχη στο δρομο μου λιγο αγνωστη.
Ζηταω απο τον ανθρωπο να παγωσει την πωληση για μια μερα και να μου δωσει την αδεια να την δειξω σε αλλα ατομα να μου πουν την αποψη τους.
Την στελνω στον πρωτο. Περιμενω , περιμενω περιμενω τρεις μερες τιποτα.
Την στελνω στον δευτερο, περιμενω , περιμενω τιποτα.
Ο τριτος τελικα που του την εστειλα 11 το βραδυ στις εννια το πρωι με παιρνει τηλεφωνο.
Μου λεει: Ποσο στην δινουν;; Λεω τοσο !! Μου λεει παρε την και εγω σου δινω ΤΟΣΑ !!
Αρα ηταν κατι σπανιο!!
Δυστηχως ομως το απροθυμο πνευμα των δυο πρωτον να μου απαντησον ειχε σαν αποτελεσμα τοσες μερες μετα ο πωλητης να την εχει δωσει αλλου!!
Και χαθηκε ενα μοναδικο χαρτι!!
Τωρα φιλε gemuncey23 τι πρεπει να κανω εγω;; Να αρχισω να βριζω ή να βαλω το μαχαιρι στον λαιμο τους δυο πρωτους που δεν εβγαλαν κιχ;;
Θελουμε δεν θελουμε καποιοι δεν βλεπουν τον συλλεκτισμο συναγωνιστικα ΑΛΛΑ ανταγωνιστικα!!
Απλα μετα απο τετοια σκεφτωμαστε πως θα συμπεριφερωμαστε σε τετοια ατομα απεναντι και πως ισως να κλεινουμε πορτες συνεργασιας μαζι τους διοτι ισως δεν αξιζουν με τετοιες συμπεριφορες!!
Τιποτα παραπανω!!

Παμε στον αντιποδα τωρα.

Εδω μεσα ενα μελος μας μια μερα βγαζει ενα πολυ ωραιο Ιονικο που ειχε βρει καπου και ζηταει εκτιμηση.
Το βλεπω εγω. Η απαντηση μου προς αυτον :
<Οπου και αν το βρηκες οσο και αν το βρηκες τσιμπισε το>>
Καπως ετσι του το ειπα!! Γραμμενα ειναι εδω ψαξε να το βρεις.

Βλεπεις διαφορα απο χαρακτηρα σε χαρακτηρα;;

Εδω gemuncey23 στο στεκι προσπαθω χρονια τωρα να φτιαχτει ενα κλιμα ομονοιας και αγαπης ο ενας προς τον αλλον. Μεχρι που κατηγορηθηκα για αυτο οτι παω να το κανω το μικρο σπιτι στο λιβαδι !! (και αυτο γραμενο εδω μεσα ειναι)
Δυστηχως ομως δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι.
Καποιοι κανουν μια μελετη και την  αναρτηζουν δημοσια και λενε παρτε κοσμε και διαβαστε και καποιοι αλλοι ολα αυτα που ξερουν τα κρατανε για παρτι τους ή για να εκδοσουν κανενα βιβλιο να παρουν φραγκα!!

Δεν κρινουμε , ουτε κατηγορουμε κανεναν. Ο καθενας μας ας διαβαζει καλα το τι λεει ο καθενας , το πως σκεφτεται ο καθενας και ας φτιαξει την παρεα του με ατομα που τα πιστευω τους και οι ιδεες τους ειναι σε συνεργια με της δικιες τους!!

Εμεις φτιαξαμε μια διαδικτιακη  κοινοτητα οπου να μπορουν να μπαινουν μεσα ολοι οι συλλεκτες.
Δεν ειναι ομως ολοι οι συλλεκτες το ιδιο!! Οπως δεν ειναι το ιδιο  και ολα τα δαχτυλα στο χερι σου!!

Και den ειμαστε εμεις αυτοι που θα κανουμε ΝΤΑ τον ταδε επειδη δεν θελει να μοιραστει τις γνωσεις του.
Ουτε θα κανουμε ΝΤΑ τον  Πακι επειδη μοιραζετε τις γνωσεις του προς οικονομικο του οφελος!!

Εσεις ολοι αρχιστε και κοιτατε γυρω σας πως ενεργει ο καθενας , εαν δινει απο την τσεπη του για τον συλλεκτισμο ή εαν κοιταει να βαλει στην τσεπη του απο τον συλλεκτισμο και αναλογα με τα πιστευω σας ανοιχτε πορτες φιλιας ή κλειστε πορτες φιλιας διοτι δεν αξιζουν την φιλια σας!!

Ελπιζω να σε καλυψε ολο αυτο που σου παρεθεσα διοτι δεν θα δευτερολογησω σε αλλη σου ενδεχομενος αναρτηση.

Οπως ειπα πραγματα που κουραζουν δεν θελω να τα συνεχιζω.

Εχουμε σπαιδαιοτερα θεματα να ασχοληθουμε και σε προσωικο επιπεδο αλλα και σε γενικο για το σαιτ.

herakliotis .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2017, 07:09:03 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences