Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 09:52:52 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: 50 δρχ 1939 βυσσινί-Α  (Αναγνώστηκε 8820 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 09, 2017, 04:30:38 μμ »

παρελαβα και το δικο μου ζευγαρακι..οχι ακυκλοφορητα αλλα σιγουρα κουκλακια!!και τιμη,χαρισμα.. Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 04:35:58 μμ »

και για να απαντησω και σε ενα ερωτημα του νμς παραπανω σχετικα με το σε ποιες σειρες συναντιουνται,αν αναλογιστω οτι αυτο του καραμητσου (που ανεβασε ο μιμμης) ειναι Η-087 και το δικο μου ειναι Η-090,υποθετω οτι ολες οι σειρες Η η τουλαχιστον ενα ποσοστο τους, ειναι με βυσσινι μελανι..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:06:33 μμ »

Το πέτυχες Κώστα Κλείσιμο ματιού, καλορίζικα!!. Μιμης Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:08:19 μμ »

ευχαριστω μιμη μου!! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
παμε τωρα για αλλες ποικιλιες!!
και μιας και λεμε για ποικιλιες,ο σακ καποτε ειχε πει οτι στο 100αρικο 1978 υπαρχουν πολλες ποικιλιες.ειχα ρωτησει τι εννοει,αλλα ματαια.απαντηση δεν πηρα..ξερει κανεις σε τι αναφεροταν?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:15:35 μμ »

Στο 100αρικο του 1978, ξέρω έχει με "Λ" και χωρίς, συν τα αντικαταστασις...... δεν ξέρω κάτι άλλο.

Το χωρίς το περιμένω να έρθει απο την pcgs..
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:23:58 μμ »

ευχαριστω μιμη μου!! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
παμε τωρα για αλλες ποικιλιες!!
και μιας και λεμε για ποικιλιες,ο σακ καποτε ειχε πει οτι στο 100αρικο 1978 υπαρχουν πολλες ποικιλιες.ειχα ρωτησει τι εννοει,αλλα ματαια.απαντηση δεν πηρα..ξερει κανεις σε τι αναφεροταν?

Να σου πω βρε μικρέ.Βέβαια όχι 10 ποικιλίες που είπε εν το λόγω ο sac αλλά 5-6 τις έχω.Και αν είσαι καλό παιδί θα δώσω και σε σένα από ότι έχει μείνει -μερικά κομμάτια- από τις δεσμίδες που έχω ακόμα. Αναλυτικά άλλη στιγμή.Πάντως στην εργασιούλα με τα νομίσματα που έχω κάνει αλλά δεν έχω βγάλει σαν βιβλίο ακόμα (περιμένω ορισμένες καλύτερες φωτο για διάφορα κομμάτια από μερικούς-μερικούς... μην πω καμμιά άσχημη κουβεντούλα  Σαρκασμός), είχα κάνει και 1 παράρτημα με τα τελευταία χαρτιά έτσι σαν μια μικρή έκπληξη που περιελάμβανε και αυτές τις ποικιλιούλες...  Κλείσιμο ματιού Ποικιλιούλες τέτοιες έχει πάρει μόνο ένα άτομο, ξέρει αυτός...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2017, 05:27:04 μμ από xmac » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:27:28 μμ »

Ααααα σουπια!!ξερεις και εσυ??και δεν μιλας??περιμενω οπωσδηποτε λεπτομεριες.ειτε σε πμ ειτε σε νεο θεμα που θα ανοιξεις!!οσο για τις φωτο,λιγο υπομονη..ειναι και πολλες οι ατιμες!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

υγ..ειμαι καλο παιδι... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών ετσι λεει η μαμα μου...πλησιαζουν και τα χριστουγεννα..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:32:47 μμ »

Ααααα σουπια!!ξερεις και εσυ??και δεν μιλας??περιμενω οπωσδηποτε λεπτομεριες.ειτε σε πμ ειτε σε νεο θεμα που θα ανοιξεις!!οσο για τις φωτο,λιγο υπομονη..ειναι και πολλες οι ατιμες!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

υγ..ειμαι καλο παιδι... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών ετσι λεει η μαμα μου...πλησιαζουν και τα χριστουγεννα..
να σου βρούμε και μία καλή νύφη να σε παντρέψουμε καλοπαιδο Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:37:10 μμ »

Ααααα σουπια!!ξερεις και εσυ??και δεν μιλας??περιμενω οπωσδηποτε λεπτομεριες.ειτε σε πμ ειτε σε νεο θεμα που θα ανοιξεις!!οσο για τις φωτο,λιγο υπομονη..ειναι και πολλες οι ατιμες!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

υγ..ειμαι καλο παιδι... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών ετσι λεει η μαμα μου...πλησιαζουν και τα χριστουγεννα..

Γιατί ξέρει κανένας άλλος;Λεπτομέρειες μην βιάζεσαι να τις μάθεις όλες μαζί... κάμποσους "ξύπνιους" κάναμε με όσα έγραψα και εγώ και άλλοι βέβαια κατά καιρούς, φτάνει δεν θέλω και άλλους.Θα στα πω προσωπικά μην βιάζεσαι... έχω πολλά στο μυαλό μου.Αν όμως κατά καιρούς κάποιος ήταν πολύ προσεκτικός σε ότι έχω πει θα είχε καταλάβει ποιες είναι μερικές από τις ποικιλίες-σφάλματα που λέω μια και τα είχα αναφέρει αλλά στα αχαμνά τους άπαντες...
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 05:51:14 μμ »

να σου βρούμε και μία καλή νύφη να σε παντρέψουμε καλοπαιδο Γλώσσα Γλώσσα

την εχω την νυφη,ετοιμη!και παπα εχουμε ετοιμο (τον πατερα της)...ο χρονος και η αποσταση δεν βολευει.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 06:59:21 μμ »

να σου βρούμε και μία καλή νύφη να σε παντρέψουμε καλοπαιδο Γλώσσα Γλώσσα

την εχω την νυφη,ετοιμη!και παπα εχουμε ετοιμο (τον πατερα της)...ο χρονος και η αποσταση δεν βολευει.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Έτσι όπως τα λες μόνο τα κουφέτα λείπουν.Η ώρα η καλή  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 09, 2017, 07:03:41 μμ »

Εεε,καπως ετσι αλλα υπαρχουν πραγματα που πρεπει να γινουν πρωτα..ελπιζω στον επομενο χρονο να πανε καλα τα πραγματα και εδω ειμαστε.. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 01:03:30 πμ »

Ααααα σουπια!!ξερεις και εσυ??και δεν μιλας??περιμενω οπωσδηποτε λεπτομεριες.ειτε σε πμ ειτε σε νεο θεμα που θα ανοιξεις!!οσο για τις φωτο,λιγο υπομονη..ειναι και πολλες οι ατιμες!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

υγ..ειμαι καλο παιδι... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών ετσι λεει η μαμα μου...πλησιαζουν και τα χριστουγεννα..

Γιατί ξέρει κανένας άλλος;Λεπτομέρειες μην βιάζεσαι να τις μάθεις όλες μαζί... κάμποσους "ξύπνιους" κάναμε με όσα έγραψα και εγώ και άλλοι βέβαια κατά καιρούς, φτάνει δεν θέλω και άλλους.Θα στα πω προσωπικά μην βιάζεσαι... έχω πολλά στο μυαλό μου.Αν όμως κατά καιρούς κάποιος ήταν πολύ προσεκτικός σε ότι έχω πει θα είχε καταλάβει ποιες είναι μερικές από τις ποικιλίες-σφάλματα που λέω μια και τα είχα αναφέρει αλλά στα αχαμνά τους άπαντες...


Σας προτρέπω αγαπητέ xmac όταν θα βρείτε χρόνο, να μοιραστείτε τις γνώσεις σας σχετικά με τις ποικιλίες-σφάλματα του εν λόγω χαρτονομίσματος, και με μας τους υπολοίπους που παρακολουθούμε το θέμα με ενδιαφέρον.
Δεν είναι ευγενικό να κάνετε μια γενικόλογη δημόσια αναφορά για την ύπαρξή τους και παράλληλα να δηλώνετε πως θα τα αποκαλύψετε σε ένα μέλος.. κατ’ αποκλειστικότητα.

Αν δεν προτίθεστε να μας διαφωτήσετε σχετικώς -που σαφώς και είναι δικαίωμά σας- ποιός ο λόγος της αόριστης αναφοράς σας; Δεν πρόκειται άλλωστε για.. κρατικό μυστικό ώστε να δικαιολογείται η αποσιώπηση.

Διότι σε στέκι συλλεκτών -όπου προσφέρεται πληροφορία και γνώση- θέλω να πιστεύω πως συνυπάρχουμε. Εκτός αν εσείς αγαπητέ δεν αυτοπροσδιορίζεστε ως τέτοιος..
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 08:51:49 πμ »

Σεμνάαα!!!...
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 12:37:02 μμ »

Σεμνάαα!!!...

Για να είμαι ειλικρινής, ανέμενα κάτι ουσιαστικότερο από μια γραφικού τύπου υπεκφυγή, την οποία και σας επιστρέφω εις το ακέραιον.

Τις άστοχες υποδείξεις σας περί σεμνότητας, κρατήστε τις για τον εαυτόν σας κύριε Xmac.
Άλλωστε εσείς είστε αυτός που κομπορημονεί δημοσίως για κάτι που ο ίδιος μόνο γνωρίζει αλλά αρνήται να το κοινοποιήσει.

Σεμνά και.. ταπεινά, εσείς λοιπόν αγαπητέ! Δεν χρειάζεται να εκτίθεστε αορίστως, αφού κατ’ ουσίαν είστε μυστικοπαθής.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences