Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 10:13:26 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: περι κανονα (Η) και αλλα  (Αναγνώστηκε 8909 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:01:29 μμ »

Συντονιστης: Ετσι λεει ο κανονας. "Η) Απαγορεύονται αγγελίες του τύπου ‘πωλούνται 100 τεμάχια με 10 ευρώ το ένα’. Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι απολυτα κατανοητος.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:03:14 μμ »

Έχει  χρησιμοποιήσει 2 απο τις 3 πωλήσεις του για να δώσει 6 νομίσματα.Δηλαδή 3 στην πρώτη πώληση και 3 στην δεύτερη πώληση.Δεν νομίζω ότι κάπου έχει κάνει λάθος η έχει παραβεί κάποιον κανόνα
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:04:07 μμ »

Ναι αυτο το λετε επειδη ειναι μεχρι 3 τεμαχια για συτο το λετε οτι δεν σπαει το λοτο
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:07:00 μμ »

Δεν με πειραζει παντως ....οσα δεν ειχα γρςψει ενα χρονο τωρα τα γραφω μαζεμενα....ισως γινω και πλατινενιος  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:07:11 μμ »

Συντονιστης :
συγγνωμη αλλα δεν ξερω πως να το πω αλλιως

ο κανονας λεει αυτο "Η) Απαγορεύονται αγγελίες του τύπου ‘πωλούνται 100 τεμάχια με 10 ευρώ το ένα’. Η σωστή διατύπωση είναι ‘Πωλούνται 100 τεμάχια στα 1000 ευρώ όλα μαζί’.. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟ."

και ο φιλος μας εγραψε αυτο ακριβως "Lebertad 2015  {4 τεμ}  προς     23 ευρω το τεμ."

ολα τα αλλα ηταν σωστα. φωτο, στοιχεια τα παντα, καλα εκανε και εβαλε και 6 κομματια, μπορουσε να τα βαλει ενα ενα, μπορουσε να τα βαλει λοτ και δυο, και ναναι παλι δυο πωλησεις. Εναν κανονα εσπασε μονο. Ειμαι ψειρας ? ναι ειμαι. Βγηκε ο κανονας για να κηνυγησει αυτην την περιπτωση ? οχι. Για αλλους λογους βγηκε. Παρολα αυτα οπως ειπα και πριν, πρεπει να εφαρμοζεται σε ολους, αλλιως καποιος αλλος που ψαχνει παραθυρακι θα εχει πατημα να μου πει " μα στον χανιωτη το ειχατε δεχτει".


« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2017, 11:10:00 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:08:42 μμ »

Θυμισε μου το ονομα σου ...εχουμε ξανα,ιλησει στο παρελθον απο οτι θυμαμαι ...εχεις μπερδευτει πιστευω  δεν υπαρχει θεμα ομως
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:11:27 μμ »

Δεν το συνεχιζουμε αυριο ωστε να γινετε και up στην πωληση
Καταγράφηκε
Costis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:12:20 μμ »

Αγαπητέ συντονιστή
μια χαρα τα λεει ο κανονας αλλά μάλλον χάνεται την ουσια του κανονα 

Ευχαριστώ για το σχόλιο
φιλικα
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:21:00 μμ »

ΣΥντονιστης : costis, αν διαβασεις πιο πανω θα δεις οτι συμφωνω μαζι σου, δεν βγηκε για αυτην την περιπτωση ο κανονας, αλλα την εφαρμοζω σε ολες. Οπως και να χει ετσι ειναι. Σε λιγο θα καθαρισω το θεμα και θα αφησω μονο το πρωτο μου σχολιο. Επιτηδες το εβαλα δημοσια για να φανει οτι απλα δεν το ειχαμε προλαβει για να διορθωθει.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:23:04 μμ »

Θα πω εγω το αλλο τοτε....αν σβησεις τα σχολια που λες αλλα αφησεις το πρωτο δικο σου μονο που δεν εχει καμια λογικη ...τοτε διεγραψε ολη την αναρτηση
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:25:32 μμ »

Συντονιστης : δεν μπορω να διαγραψω ολην την αναρτηση, το λεω εμμεσα στο πρωτο σχολιο. Πραγματοποιηθηκε η πωληση και η αναρτηση πρεπει να μεινει για να υπαρχει σε περιπτωση που χρειαστει, αμα παρουσιαστει καποιο προβλημα δλδ με την ολκληρωση της πωλησης.

ΥΓ: Αυτο ειναι κανονας για μας τους συντονιστες. Το καλο ειναι οτι λιγο λιγο θα αναφερουμε ολους τους κανονες και θα τους διαβασουν και αλλοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2017, 11:28:33 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:28:30 μμ »

Οπως β,επω ειναι και αλλοι συντονιστες τωρα μεσα....θα ηθελα να πουν την γνωμη τους
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:29:44 μμ »

Συντονιστης :
συγγνωμη αλλα δεν ξερω πως να το πω αλλιως

ο κανονας λεει αυτο "Η) Απαγορεύονται αγγελίες του τύπου ‘πωλούνται 100 τεμάχια με 10 ευρώ το ένα’. Η σωστή διατύπωση είναι ‘Πωλούνται 100 τεμάχια στα 1000 ευρώ όλα μαζί’.. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟ."

και ο φιλος μας εγραψε αυτο ακριβως "Lebertad 2015  {4 τεμ}  προς     23 ευρω το τεμ."

ολα τα αλλα ηταν σωστα. φωτο, στοιχεια τα παντα, καλα εκανε και εβαλε και 6 κομματια, μπορουσε να τα βαλει ενα ενα, μπορουσε να τα βαλει λοτ και δυο, και ναναι παλι δυο πωλησεις. Εναν κανονα εσπασε μονο. Ειμαι ψειρας ? ναι ειμαι. Βγηκε ο κανονας για να κηνυγησει αυτην την περιπτωση ? οχι. Για αλλους λογους βγηκε. Παρολα αυτα οπως ειπα και πριν, πρεπει να εφαρμοζεται σε ολους, αλλιως καποιος αλλος που ψαχνει παραθυρακι θα εχει πατημα να μου πει " μα στον χανιωτη το ειχατε δεχτει".



Αγαπητέ dsp δεν θα μπορούσε να το γράψει έτσι όπως το λες δηλαδή 4 Lebertad 2015 με 23 ευρώ το ένα σύνολο 92 ευρώ γιατί η πρόθεση του δεν ήταν να τα πουλήσει ως λοτ αλλά ως μονάδα ξεχωριστή
Ακόμα το ότι τα νομίσματα ήταν 4 δεν του έβγαινε σαν μια πώληση ενώ αν ήταν 3 θα ήταν ευκολότερα τα πράγματα
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:34:58 μμ »

Συντινιστης :μπορουσε να τα γραψει 1η α β γ και 2η α β γ αμα ηθελε τοτε
ειλικρινα απορω γιατι το συζηταμε ακομα. Πιστευω οτι ο κανονας ειναι ξεκαθαρος. Δεν πιστευω οτι ειχε "πονηρο" σκοπο ο χανιωτης. Απλα θελω να ειμαι τυπικος και σωστος, για να προλαβουμε αλλα πραγματα, οπως ειπε καιο ηρακλειωτης.. Αμα θελετε να το μεταφερω σε αλλο θεμα να τα πειτε-πουμε εκει, αν δεν σας αρεσει ο κανονας ή αν δεν σας αρεσει που τον ακολουθω.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 10, 2017, 11:51:34 μμ »

Συντινιστης :μπορουσε να τα γραψει 1η α β γ και 2η α β γ αμα ηθελε τοτε
ειλικρινα απορω γιατι το συζηταμε ακομα. Πιστευω οτι ο κανονας ειναι ξεκαθαρος. Δεν πιστευω οτι ειχε "πονηρο" σκοπο ο χανιωτης. Απλα θελω να ειμαι τυπικος και σωστος, για να προλαβουμε αλλα πραγματα, οπως ειπε καιο ηρακλειωτης.. Αμα θελετε να το μεταφερω σε αλλο θεμα να τα πειτε-πουμε εκει, αν δεν σας αρεσει ο κανονας ή αν δεν σας αρεσει που τον ακολουθω.
Φίλε μου δεν προκύπτει απο πουθενά τίποτα το μεμπτό για τον Χανιώτη οπότε και η φράση σου "Δεν πιστευω οτι ειχε "πονηρο" σκοπο ο χανιωτης."είναι άνευ ουσίας.Φυσικά δεν έχει "πονηρό" σκοπό γιατί αυτός δεν υπάρχει.Δεν έχει κάνει κάπου λάθος για να πούμε ότι το έκανε από λάθος του και δεν είχε πονηρό σκοπό.
Τυπικός και σωστός είσαι και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς να το αμφισβητήσει αυτό.Ούτε και θα πρέπει να υποχρεώσουμε το κάθε μέλος να εκφράσει την διατύπωση της πώλησης του όπως επακριβώς θέλουμε και καταλαβαίνουμε εμείς.
Ανέφερε στην επικεφαλίδα ότι χρησιμοποιεί 2 πωλήσεις που του επιτρέπουν 6 νομίσματα.Όλα νόμιμα και όλοι καταλάβαμε τι ήθελε να πεί ο πωλητής
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences