Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:12:50 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Cook Islands-Silver Note  (Αναγνώστηκε 1506 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
hagigeorgios
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 26, 2017, 08:33:04 πμ »

Πρόσφατα πήρε το μάτι μου τα silver note από τα Cook Islands. Είναι silver 999.9, 5 gr με mintage 5000 pcs και ονομαστική αξία 1 dollar. Εχουν θεμα διάφορες πολεις οπως πχ New York, Hong Kong, Singapore και αλλες.Εχει κανείς από την παρέα για να μας πει την άποψή του?
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 26, 2017, 09:17:57 πμ »

που εχουν σχημα χαρτονομισματος?5 γραμαρια ασημι...ποσο να το πληρωσεις αυτο?ολοι θα σου πουν ''γουστα ειναι αυτα''που ειναι το σωστο...αλλα εγω θα πω το λαθος,δεν κανω χαρτονομισματα,δεν θα πληρωσω 5 γρ ασημι μια φτηνοδουλεια απο μια χωρα κουκ αιλαντς που βγαζει καρτ ποσταλ για νομισμα..και τα τουβαλου θεοι ολυμπου ειναι ομορφια αλλα ειναι τουβαλου(και πανακριβα).........κουκ αιλαντς...................μαρσαλ.................................................οφ σορ................................
Καταγράφηκε
hagigeorgios
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 27, 2017, 06:04:56 μμ »

Ναι φίλε μου αυτά λέω που είναι σαν χαρτονομίσματα.  Απλά τα είδα, μου άρεσαν σαν σχέδιο και ήθελα να δω μήπως τα έχει κάποιος να μου πει περισσότερα.  Πάντως συμφωνώ μαζί σου ότι για 5 γραμμάρια ασήμι δεν αξίζει στην τιμή που τα δίνουν.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences