Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 02:49:27 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πι σι εξπερτ ?  (Αναγνώστηκε 4194 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 24, 2017, 10:45:01 μμ »

Σαμ, (σ)βηστα ! Οκ, μετα από 3ωρη εκ νέου ενασχόληση, σβήσιμο πολλών προγραμμάτων, απενεργοποίηση σχεδόν όλων κατα την εκκίνηση, αλλαγη αντιβαιρους / μαλγουερ / κλινερς όλων των ειδών, σκαναρίσματα επί σκαναρισμάτων... κάτι μπλοκάρει την εκκίνηση (όχι το τρεξιμο) του γουιντοουζ εχπλορερ - δεν βρίσκουμε τι. Με χειροκίνητη εντολή εκτελεσης του εξπλορερ μεσα από την έναρξη διαχείρισης εργασιών, ξεκίνησε προηγουμένως ουκ ολίγες φορές.  Τωρα, πάλι δεν ούτε αυτό - μόνο σειφ μοουντ, αλλά οκ, θα του "περασει" χοουπφουλυ. Πάντως έχουν αποκλειστεί τα περι καρτας γραφικών κτλ... Κάτι δεν επιτρέπει την εκκίνηση του εξπλορερ - προγραμμα ή κρακ στα ίδια τα γουιντοουζ- αυριο θα ασχοληθώ πάλι διότι... βαρεθηκα  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 24, 2017, 11:18:53 μμ »

vista?? Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη τα χειροτερα μαζι με τα 8 θεωρω..ποτε δεν συμπαθησα αυτα τα δυο λογισμικα...
πιθανον να εχει παθει καποια ζημια ο δισκος σου.εγω σε ενα παλιο λαπτοπ που ειχα,μονο safe mode εμπαινε αν το επελεγα.αλλιως μονο προσπαθουσε να κανει εκκινηση.αν το ειχα μονιμα στην πριζα,μπορει να προσπαθουσε αιωνιως να κανει εκκινηση χωρις επιτυχια..μετα εσπασα και την μιση οθονη...τελικα το μονο που καταφερα,ηταν να βγαλω τον δισκο,να τον διαβασω σαν εξωτερικο απο αλλο η/υ και να παρω τα αρχεια μου απο μεσα..και ησυχασα... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 25, 2017, 06:03:42 πμ »

Συμφωνώ και επαυξάνω με τον Κώστα.
Πάρε την απόφαση να τραβήξεις τα αρχεία σου και να βάλεις 10άρια ή έστω Windows 7.
Δεν υπάρχει λόγος να βασανίζεσαι με τα Vista (...τα ξέρεις όλοι το ίδιο θα σου λένε  Κλείσιμο ματιού ).

Θεωρώ ότι η ώρα που θα ξοδέψεις συνολικά για να πάρεις backup , να κάνεις εγκατάσταση και να περάσεις όλα 
σου τα προγράμματα είναι πολύ λιγοτερη σε σχέση με το καθημερινό μαρτύριο των Vista.

..άκου Vista....φτου φτου φτου μακριά από μας 


 
Καταγράφηκε

Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 25, 2017, 09:26:33 μμ »

Λοιπόν, λύση προβλήματος (!) Πρόγραμμα (πιθανότατα αυτό που εχθές μάλιστα όχι απλά αρνιόταν πεισματικά να απεγκατασταθεί, αλλά κάθε φορά επιχειρούσε αυτοβούλως και σύνδεση με ιντερνετ ) με είχε αφαιρέσει από διαχειριστή συστήματος, με αποτέλεσμα στην ουσία να με κλειδώνει απ' έξω από το pc μου - λύθηκε με απανωτά καθαρίσματα, εγκαταστάσεις κι απεγκαταστάσεις διαφορετικών antivirus/ malware , διότι έκαστο "εβρισκε" στο άλλο, κι αφου τελικά πετάχτηκαν όλοι οι ύποπτοι, ξαναβρήκα τον έλεγχο του υπολογιστή μου. Τίποτα πειραγμένο από αρχεία ή σύστημα. 
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences