Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:30:34 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σταυρός χειροποίητος  (Αναγνώστηκε 5604 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
desmon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 19, 2017, 09:43:07 μμ »

Καλησπέρα σε όλους , νεος στο forum  και πραματικα βρίσκεις οτι θέλεις να μάθεις σε διάφορες αρκετά θα έλεγα κατηγορίες . Μπαίνω και εγώ στον πειρασμό να ρωτήσω κάτι μιας και απ οτι ειδα υπάρχουν αρκετοί [ψαγμένοι] και με πολλές γνώσεις .Εδω και πάρα πολλά χρόνια ειναι στην κατοχη τις οικογένειας μου ενας χειροποίητος σταυρός αγνωστου προελευσεως . Θα ηθελα να μαθω αν ξερει κάποιος οχι την αξία του αλλα το πότε μπορεί να εχει κατασκευαστή και απο ποιους . Ευχαριστώ για την φιλοξενία
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2017, 09:43:50 μμ από desmon » Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 20, 2017, 07:16:23 πμ »

καλημερα φιλε

θα σου προτεινα αρχικα να το ψαξεις καλα για οποιοδηποτε ειδος γραφης, σημαδι ,γραμμα ,
σταμπα ,mintmark  που μπορει να εχει   καπου πανω του οποιοδηποτε σημαδακι μπορει να λεει πολλα για
το κατασκευαστη η προελευση του .
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 20, 2017, 07:48:13 πμ »

Εποχής '70 είναι.
Καταγράφηκε
desmon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 20, 2017, 06:06:36 μμ »

Εποχής '70 είναι.
Ειναι λιγο δύσκολο μιας και η γιαγια μου πέθανε 97 χρόνων το 1985 και τις το ειχε δώσει η μητέρα τις .
Ευχαριστω παντος
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 20, 2017, 06:12:50 μμ »

πιστευω δεν ειναι καν ελληνικης κατασκευης.μου θυμιζει εναν σταυρο που μου ειχε δειξει ενας φιλος απο γεωργια.το σχεδιο χαραξης μου θυμιαζει πολυ εκεινον. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
desmon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 20, 2017, 06:20:34 μμ »

πιστευω δεν ειναι καν ελληνικης κατασκευης.μου θυμιζει εναν σταυρο που μου ειχε δειξει ενας φιλος απο γεωργια.το σχεδιο χαραξης μου θυμιαζει πολυ εκεινον. Αναποφασιστικότητα
Οντος και εμενα για Ρωσικο μου εκανε απο την πρωτη στιγμη , αλλα δεν εχουμε και μαμια σχεσει με εκει ...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences