Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 08:09:22 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Συλλογή "Δραχμαί και Οβολοί" 14 νομίσματα ασήμι 950  (Αναγνώστηκε 2859 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pantelis3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 09, 2017, 12:48:13 πμ »

Έχω στην κατοχή μου συλλογή από 14 ασημένια, ακριβή αντίγραφα αρχαίων ελληνικών νομισμάτων. Η συλλογή αποκτήθηκε όταν είχαμε ακόμα δραχμές και δε γνωρίζω την σημερινή αξία της σε ευρώ. Έπειδή ενδιαφέρομαι πρώτον να μάθω την αξία της και δεύτερον εάν υπάρχει από κάποιον σοβαρό ενδιαφέρον, να την πουλήσω, θεώρησα το στέκι σας το καταλληλότερο μέρος γι' αυτό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καταγράφηκε
pantelis3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 12:50:30 πμ »

Φώτο 2 ... Ανεβάζω και άλλες φωτογραφίες γιατί δε χώραγαν και δε τις ανέβαζε στο αρχικό μήνυμα
Καταγράφηκε
pantelis3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 12:51:34 πμ »

Φώτο 3
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 01:02:43 πμ »

Καλησπέρα. Έχε υπόψιν ότι γενικά οτιδήποτε είναι από κάποια ιδιωτική εταιρία συνήθως δν έχει τρομερή αξία. Διότι είναι όπως είπα κάτι από κάποιον ιδιώτη και όχι από κάποιο κράτος. Παρολαυτα έχει μια ελάχιστη τιμή το υλικό που έχεις. Δλδ κοιτάς πόσο γραμμάρια καθαρό ασήμι είναι , πόσο έχει το γραμμάριο ασημί σήμερα   κάνεις τον πολλαπλασιασμό και έχεις το ελάχιστο που μπορείς να την πουλήσεις.

Ειμαι από κινητό τώρα και δν μπορώ να δω πολλά απλά ήθελα να σε κατατοπισω λίγο.... τα υπόλοιπα κάποιος άλλος θα βρεθεί!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 10:08:22 πμ »

Οπως σου ειπαν τα βαζεις σε μια ζυγαρια πανω και οσα γραμμαρια σου δειξει το πολαπλασιαζεις επι 0,50 για να δεις περιπου τι αξια εχουν σαν μεταλλο.
Διοτι  δεν ειναι νομισματα για τους συλλεκτες αυτα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pantelis3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 08:44:03 μμ »

Προς το συντονιστή ..... Παράκληση θα ήθελα να διαγράψω το παρόν θέμα ( που ο ίδιος έχω δημιουργήσει) και τη συζήτηση "Δραχμαί και Οβολοί" γιατί η αποστολή του νομίζω ότι εξετελέστει και δεν έχει να ειπωθεί κάτι άλλο. Αν θέλετε και μπορείτε διαγράψτε το εσείς γιατί δε ξέρω πως γίνετε. Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 09:47:51 μμ »

Το κραταμε διοτι πολλοι νεοι συλλεκτες μπερδευονται κ αυτη η αναρτηση μπορει να φανει χρησιμη
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences